Zapremina rezervoara

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Nešto mi govori da je taj ventil u sklopu čepa rezervoara.

Zoran

Vozio sam po velikoj vrućini i kada sam otvorio čep vazduh je ušao u rezervar - što mi nešto govori da on sam pravi taj vakum. Jer da je odušak začepljen čulo bi se fffffffff tj benzinske pare bi izlazile  :c:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

@Aleks
U pravu si, ventil je u sklopu cepa.  :wave:

Veterinar

Pretpostavljam da se tako pojavi trag ispod cepa od blagog curenja goriva u toku voznje, kad je prepunjen rezervoar.
Pre nekoliko dana hvalio sam Art-petrol kao benzinsku sa najnizom cenom dizela. Verujem da je i dalje niza, ali drugi put za redom pistolj prekine punjenje kada brojac pokaze preko 50 l, a bio sam na jednoj crtici. Nije se islo dalje nakon prekida punjenja. Pumpadzija mi je rekao kako verovatno gresim po pitanju zapremine rezervoara i da isti po njemu ima 55 l . Hoce to. Samo na toj pumpi, nakon 143000 predjenih kilometara, staje preko 47 l pre paljenja lampice za gorivo. Znam sta da mislim, ali primetio sam i da do "gasenja" gornje crtice prelazim oko 300 km, dok je ranije uvek bilo oko 230.  :ne:

DrJekyll

Evo do sada kako mi je bilo. Sipao sam na domaćoj pumpi u MK pun i poništo kilometražu. Vozio se nekih stotinak km do Ohrida i posle do plaže jedno 15ak svaki dan i dva puta sam išao do sv.Nauma. Ukupno prešao 200 km....stao, skinuo čep, nije bilo vakuuma, pogledao crtice....puno??? Proverim količinu goriva u rezervoaru....45l :huh: Ispalo je da mi auto troši sa MK benzinom oko 5.5l na 100 km :woo-hoo:
Danas otišao do Prespanskog jezera gde se prelazi čitava planina uzbrdo serpentinama i pokidao do pola zerervoara crtice. Ukupno sam prešao oko 400 km za 30ak litara. Pri tom uzbrdo sa sve klimom i bez da se muči auto, kao sa OMV-ovim gorivom, i držao sam obrtaje oko 3000. Još samo da napomenem da sam išao do je*enog sela Konjsko da bi otišao do ostrva Golem grad i tamo je makadam put jedno 10ak km. Znači sve vreme prva uzbrdo i ponekad druga. To sigurno ubija potrošnju pošto sam prešao tako 20ak km lošeg puta. Sve u svemu ja sada mogu sa sigurnošću da se pos*rem na gorivo u Srbiji i ne znam koje oni gorivo troše, al je sigurno bolje od našeg.
Sledeće javljanje mi je u sredu uveče kada očekujem da se vratim u BG pa ću lepo da natankam pun u MK i da onda vidim potrošnju kada se vratim.

Razmišljao sam čak i da kupim 2 kanistera i da ih napunim u MK koliko mi se sviđa gorivo :hall:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Voki

Pozdrav,

Procitao sam celu temu pa mi je malo lakse.
Danas sam iz kanti sipao gorivo u svoj 1.5dci stepway iako sam bio na rezervi nekih 5km stalo mi je 60l dizela
unutra pa sam se malo zapitao da li je moguce ali izgleda jeste.

2 kante od po 30l

radan

Danas sipao prvi put gorivo na Molovoj pumpi, pistolj se iskljucio na 45 litara a svetlela je samo jedna lampica

damirko

omv i mol,kad se upali lampica staje 53l.trosi 5,5-5,8 penzionerske voznje po beogradu.retko kad se uvaljujem u guzvu.retko ukljucujem klimu.u svakom slucaju cini mi se da "malo vise" trosi.

Logan BK

Sipao na Ininoj pumpi u HR letos 60 litara i presao gotovo 1100 km s tim gorivom. Isti slucaj bio i na Tusovoj pumpi u Sloveniji, s tim sto je cena goriva 1.28 eura/litar :doh:

jasho

Sipao u nedelju u Banja Luci, upaljena rezerva, oko 3-4 litra bilo unutra, pištolj izbio na 47 litara, ali ga pumpadžija ,,nagurao'' do 55 litara benzina koji je usuo!??  :palica:

Loganovac

Citat: Logan BK poslato 14.09.2011. - 08:35
... s tim sto je cena goriva 1.28 eura/litar :doh:

Pa koliko košta kod nas?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

arhitekt

Imam jedno pitanje koje me kopka već izvjesno vrijeme.

Kod pokazivača količine goriva, ona poslednja crtica sa ikonom pumpe, jel to znači da je nivo goriva nizak (otprilike zadnjih 10 litara u rezervoaru) i da po gašenju te crtice pali se ikona "rezerve" na instrument tabli koja označava da još ima neki minimum od 5 litara u rezervoaru?

ILI po palenju te zadnje crtice na pokazivaču pali se automatski i ikona "rezerve" na instrument tabli i to znači da ostaje poslednjih 5 litara goriva u rezervoaru?

Ja se nadam da ste me shvatili. Možda sam ja GLUP i SLIJEP, ali ja do sada, u par slučajeva palenja zadnje crtice sa ikonom pumpe, nisam obratio pažnju da vidim jel se upalila ona ikona "rezerve" na instrument tabli... Po toj nekoj logici, u prvom slučaju, ispada da je teoretska zapremina rezervoara 50 litara + 5 litara rezerve... :conf: :ces:

Ayrton

Kod mene se "pumpa" uključuje tek kad se isključi i poslednja crtica.
Možda je kod Stepway-a drugačije ne znam :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Citat: Ayrton poslato 14.09.2011. - 14:17
Kod mene se "pumpa" uključuje tek kad se isključi i poslednja crtica.
Možda je kod Stepway-a drugačije ne znam :ne:

I kod mene.