DACIA povećava proizvodnju

prethodna tema - sledeća tema

Munze

Fabrika automobila Dačija, deo francuske grupacije Reno, od 15. juna povećaće proizvodnju automobila sa 1.200 na 1.340 dnevno, zahvaljujući većoj potražnji zbog izvoza i za domaće tržište. Rukovodstvo kompanije je stoga zajedno sa sindikatima odlučilo da se do 31. jula radi subotom i to u dve smene, i da se poveća broj zaposlenih.

Jesen nije bila dobra za automobilsku industriju u svetu pa ni za Dačija-Reno zbog pada potražnje. Od oktobra prošle godine do januara 2009. proizvodnja u rumunskoj fabrici bila je zaustavljana u više navrata tako da fabrika nije radila ukupno mesec dana.

Prošle godine je Fabrika automobila Dačija proizvela 242.415 automobila, 8,8 odsto više nego 2007. godine.

Jedan od šefova nemačke grupe Folksvagen iz sektora dizajna Valter Maria de Silva izjavio je da je automobil "logan" koji je lansirala kompanija Dačija-Reno "interesantniji i jači" od nekih drugih evropskih automobilskih marki u toj klasi.  :hall: :aplause:

jasho

Mislim da je mislio Sandero, možda je loše prevedeno ili već nešto, ipak je Logan ,,stariji'' model

Munze

Citat: jasho poslato 26.05.2009. - 12:57
Mislim da je mislio Sandero, možda je loše prevedeno ili već nešto, ipak je Logan ,,stariji'' model

Vrlo moguće :cul:

Keka

A ovakve izjave iz VW u prevodu mogu da se posmatraju kao izraz velikog straha od "strahote sa Karpata"  :lux:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Munze

Baš tako, zato sam i boldovao taj deo teksta :hihi:

neskafa

Citat: Munze
DACIA povećava proizvodnju:

Bilo je i vreme  :palica:


Munze

Još kada bi autor ovog teksta razlikovao Sandero i Megane :bonk:

abc123

Onda je jasno zasto je Sandero hit auto kada ga ovakvi "strucnjaci" zamene za mnogo skuplji Megan  :too:

gav.sa

Sve je ovo lepo, ali nama (meni) u Srbiji ovo nista ne znaci. Kola koja sam porucio 4 aprila mi nece stici do 4 jula kako je dogovoreno, pa cu na more, najverovatnije, morati sa DOMACOM proizvodnjom :(
Pomerili su rok do kraja jula, ali ne bih se iznenadio da mi SANDERO stigne u avgustu :ranting:

Veterinar

Mozda se nesto menjalo u madjuvremenu... Pre dva meseca sam citao tekst u kome svi svetski proizvodjaci beleze pad u proizvodnji i prodaji ili stagnaciju, a Dacia je imala porast od oko 25%. Hah.