Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

Citat: Andrix poslato 20.03.2019. - 14:32
ali je zimi i gusci vazduh, pa bi na papiru trebalo da manje trosi, ali sporije zagrevanje...u praksi vise trosi..

Niža temperatura vazduha = veća gustina vazduha = treba više goriva za isti sastav smeše = bolje punjenje cilindara i osećaj da motor lepše radi (cold box effect) = na to "traži više goriva za isti sastav smeše" dodatno traži više goriva za savlađivanje svih otpora u fazi zagrevanja = pa kad se zagreje traži više goriva zbog većeg otpora vazduha = iako obično zimi zbog loših uslova vožnje vozimo nežnije = to ušteđeno gorivo onda potrošimo u gužvama baš zato što vozimo pažljivo pa pravimo zastoj = jer je svaki SUS motor najveći rasipnik goriva na leru i pri polasku iz mesta = zimi obično ne koristimo klimu ( kad je zima nema klima) pa uštedimo gorivo= koje
onda potrošimo na alternator za svetla,  ventilator kabine, brisače, grejače itd... i tako... sve je to jedan circulus vitiosus .

Sipam i ne pitam.

dekiv68

đavola Slavko, meni klima više radi zimi zvog odmaljivanja stakala

Zoran

Na uzorku od 2000 km na relaciji Stojčići - Prijedor - Doboj  - Stojčići sa prikolicom 600 kg bruto (oko 1200 km ) i 200 kg bruto (oko 800 km ). 3 x je ponovljena ista relacija.
Potrošnja 5,82 l/ 100 km
Sipano na istom pištolju svaki put
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Zokijev motor koristi kvalitetniji planinski vazduh, zato je kod njega takva potrošnja :to:

Keka

Pre ce biti da im je gorivo, pored nize cene, osetno kvalitetnije.

Prosle godine sam sipao u Bijeljini (najjeftiniji benzin kod Neskovica), auto je podivljao, iako potrosnja nije bila drasticno niza (~4.7 do mora).

Navodno skuplji benzin dolazi iz rafinerije u Brodu i jos je bolji, a ovaj jeftiniji iz Panceva.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ovaj topik sam i tako započeo zbog smanjenje potrošnje kad sam u BiH sipao BMB 98 oktana i to tada u Brčkom na Radić MB pumpi, koji gorivo su uzmali od INA, pa je do Banja Luke trošio ko upaljač http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=218.msg3941#msg3941 :ziveli: :wave:

LeNgenda

Ovih dana se puno skace po coskovima, semaforima, parkinzima, uz malo ovog gradskog autoputa, vrucina, klima, nas dvoje u kolima.

Do prvog klika 411 km sa 41 litrom Nisove 95-ice, okruglo 10 litara, sto se mene tice, sasvim adekvatno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Zimska međugradska vožnja (3 do 30 km ).
Potrošnja 6,3 l / 100 km
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Au Zoki, rasipnice.  :baeh:

Midzi

#775
Od kraja februara 2020. vozim Sandero II (1.0 SCE 54 kW 2018.) prešao sa njim do 1000 km.

Pre vanrednog stanja nisam mnogo vozio, a uglavnom je to bilo po Beogradu. Zatim je došlo vanredno stanje pa tek tada nisam nigde išao (za mesec i po dana prešao sam samo 100 km  :ha:).

Elem, htedoh da podelim sa vama da sam testirao potrošnju bezolovnog na 330 km (od čega je oko 150 km bila voznja po maristrali, oko 150 autoput i oko 30 km gradska voznja), relacija Negotin - Paraćin - Beograd. Rezervoar sam napunio pred polazak za BG (stalo oko 36 l BMB 95). 

Danas sam otišao na Nisovu pumpu i sipao 20.16 l GDRIVE 100 goriva. Prosečna potrošnja je malo više od 6 l, tačnije oko 6.05 l/km.

Po meni očekivana potrošnja jer sam na autoputu vozio najviše 120 km/h (možda je prosek bio 110), a na magistralnom putu 70-100 (prosečno 80 km/h). Generalno vozim pazljivo i trudim se da budem ekonomičan  :to:. Pretpostavljam da protrošnja po gradu ide i do 8 l na 100 km, ali to nisam još testirao.

Uglavnom kada idem na pumpu jednom sipam BMB 95 pa sledeći put GDRIVE i tako u krug.  :wave:

Loganovac

Super, ali nema potrebe da isti tekst postuješ na dva mesta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Ja od skora sipam samo g drive 100, i rekao bih da manje trosi. Nemam tacne podatke ali resetujem svaku kockicu kako skida. Skori sam sipao i aditiv, dal je od njega.....auto presao 45000, vecinom grad
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Konkretne brojke bi bile od znacaja. Zašto reset posle svake crtice?

dekiv68

Nakon predjenih 48.247 km prosecna potrosnja je 7,21l/100km goriva (BMB+TNG), 70% Beogradske voznje.
Ispada da na 100km trosi 6,48l TNG prosecno.