Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Stigle te godine  :respect:


Aaaaa, mislio si na potrosnju  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Imam problem sa potrosnjom na stepveju 1.5dci

otkad su poceli hladniji dani, a vozim na krace relacije, tako da auto ne uspije da se ugrije potpuno, potrosnja mi se konstantno vrti na oko 7.2litra(mjereno dijagnostikom, a crtcice za gorivo na oci padaju)?
U pitanju je normalna gradska voznja bez klime, samo ventilator okrenut na grijanje, gume namjerno napumpao na 2.3bara da vidim da nije do toga...
Probao da sipam na druge pumpe, opet nista...
auto ide normalno, ne zapinje, ne dimi, nema nikakvih gresaka...
sa 10 eura prelazim 145km(a jos je pojeftinio dizel)  a prije sam mogao oko 200km?
Ako se dohvatim uzbrdice zna da upali lampicu za rezervu a znam da u rezervoaru ima barem 5-6 litara preko rezerve?

Zoran

Kada dizel poveća potrošnju obično treba sumljati na dvije stvari.
1. Dizne ne bacaju maglu nego su propišale.
2. Ubrizgavanje je kasno iz nekog razloga, izduvna grana postaje na uzbrdici crvena. Lako se vidi noću.
Pošto nema dima , smatram da je dobava svježeg vazduha dobra.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Zadnjih mesec dana, potrošnja tačno 10l/100 km.
Isključivo gradska vožnja, 10km u jednom smeru, 8h pauza, pa 10km nazad, ali bez većih gužvi u saobraćaju, samo standardno čekanje na semaforima.
Benzin 98, NIS pumpa u Mije Kovačevića.

Nekako mi to deluje puno....

Zoran

Jeste puno. Iako je zahladilo i imam grijanja u mjestu ponekad, posljednji rezervoar je potrošnja bila 6,02 l/100 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Uz duzno postovanje Zoki, tvoj auto uslove saobracaja u Bg video nije.

Potrosnja od 10 litara u gradu Beogradu je sasvim OK, u skladu sa proizvodjackim specifikacijama za taj auto (na fabricke vrednosti uvek dodajte bar 10%).

Kad ostvarim potrosnju 4,3 onda svi tupe kako mozes da vozis kao penzioner, kad trosim 12 litara u gradu zorom rano prvom uzbrdo Drajzerovom iza autobusa i rovokopaca, onda sam sebi grizem muda kako su napisali u katalogu 7 u gradu.

I zasto zaboga sipas 98, kad tom motoru to ama bas nista ne znaci, a osetno je skuplji.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Dobro pitanje. Ajde mi što ga koristimo za potplau, ali ovi što voze na benzin stvarno razbacuju novac.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Na ovim temperaturama oko nule potrebno je skoro duplo više i vremena i kilometara da se postigne radna temperatura, u odnosu na 20 ili više stepeni.

silent

Ako je pitanje bilo upućeno meni - evo i odgovora:

Sa 98 sam primetio bolje ponašanje motora, manje vibracije hladnog motora, nema mikrodetonacija (knocking), a i manje troši  :Smiley:

Evo neke moje šićarske računice:

Godišnje prosečno pređem oko 8000 km. Prosečna potrošnja je oko 8l (leto, zima, gradska i međugradska vožnja).
1 km vožnje na 98 me košta oko 11.4 din. Na 95 bi me koštao oko 10.7 din. Što znači da godišnje dam oko 5600 din više na gorivo.
Što je oko 466 din. mesečno - prihvatljivo  :kava:

I naravno, tu je i onaj faktor -


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

U tom slucaju da obavestim omogucene da na Gaspromu imaju BMB od 100 oktana  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Probao stotku i nije to-to  :Smiley:

98 je prava mera. Uostalom, na poklopcu rezervoara piše 95-98, 100 se ne pominje  :c1:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Damir Oravec

Citat: Keka poslato 16.12.2016. - 19:53
U tom slucaju da obavestim omogucene da na Gaspromu imaju BMB od 100 oktana  :Smiley:
Letos, sam Boga mi, sipao taj 100 oktana pred polazak na more, i od tada, stalno. Manje je trosio, bolje je isao, manje se cuo. Moglo se...  :ne:

Zoran

 Za poslijednjih tridesetak dana oko 3000 km pređeno sa prosječnom potrošnjom 6,33 l /100 km. 25% je od kuće do kafane i prodavnice a ostalih 75% je otvoreni put. Ja prezadovoljan s obzirom na minuse koji su vladali u proteklom periodu. Za iduću godinu razmišljam kupiti motorno ulje 0w-xx, za zimski period.
Sam svoj gazda - vazda.