Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Kod mene ugrađen Landi sa toroidnom bocom od 42l i čepom kod čepa za benzin (to je posebana stavka) ukupno 500 evra. Sutra idem na atest. Za sada sve fercera savršeno, ne osećam nikakvu razliku u vožnji, možda malo na ubrzanju ima razlike ali vrlo malo! Majstora ću da hvalim kad malo vremena protekne, za sada se dobro kotira!!! :respect: :to:

mrsp

I ja preuzeo auto danas.Za sad utisci pozitivni.
I ja sam postavio čep pored čepa za benzin. :ces:
Ali o svemu  u odgovarajućoj temi što bi rekao PPejic

jasho

Prošao atest, tehnički i predao u policiji da mi se zameni saobrćajna!!! :dobro:

Aleks



jasho

Neki prvi utisci i žal što nisam gas ugradio mnogo ranije :doh: , dobro garancija je bila razlog tome.
Majstor sipao 6 litara, a ja 12l ili total 1500 din, do sad sam prešao za ova tri dana oko 260 km i još ima gasa u rezervaru, koliko? to je malo problematično  zbog plovka koji nije baš precizan, takođe potrošio sam oko 3 l benzina. Kao što rekoh auto ide super, malo ubrzanje je tromije ali ovako ne primećujem razliku,  ono što sam primetio jeste da ne prebacuje baš kako treba ujutru na hladan motor, ali sam se dogovorioo sa majstorom da pratim šta se dešava , pa po potrebi da dođem eventualno da se našteluje, jutros sam recimo vozio oko 15 km dok nije prebacio na gas, a u nedelju oko 6km, mislim da je fora u tome da mora da promeša vodu u motoru odnsono dosegne određenu temperaturu da bi prebacio sam sa benzina na gas, ali kao što rekoh to se trenutno ,,prati'' :kava:
Sve u svemu vrlo sam zadovoljan i kako ide i kako je majstor odradio posao :aplause:

DarioGTI

Meni po ovom toplijem vremenu prebaci na plin nakon 500m (prilikom hladnog starta). Dok su bili ovi veliki minusi znao sam napraviti i 1-1.5km do prebacivanja na plin.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

goran79

Citat: jasho poslato 28.03.2012. - 20:26
Neki prvi utisci i žal što nisam gas ugradio mnogo ranije :doh: , dobro garancija je bila razlog tome.
Majstor sipao 6 litara, a ja 12l ili total 1500 din, do sad sam prešao za ova tri dana oko 260 km i još ima gasa u rezervaru, koliko? to je malo problematično  zbog plovka koji nije baš precizan, takođe potrošio sam oko 3 l benzina. Kao što rekoh auto ide super, malo ubrzanje je tromije ali ovako ne primećujem razliku,  ono što sam primetio jeste da ne prebacuje baš kako treba ujutru na hladan motor, ali sam se dogovorioo sa majstorom da pratim šta se dešava , pa po potrebi da dođem eventualno da se našteluje, jutros sam recimo vozio oko 15 km dok nije prebacio na gas, a u nedelju oko 6km, mislim da je fora u tome da mora da promeša vodu u motoru odnsono dosegne određenu temperaturu da bi prebacio sam sa benzina na gas, ali kao što rekoh to se trenutno ,,prati'' :kava:
Sve u svemu vrlo sam zadovoljan i kako ide i kako je majstor odradio posao :aplause:
uuuu pa to je puno km do prebacivanja na plin.imao octaviu na plin prebacivala kao sto kaze dario zima 1km ljeto 500m

Vladan

Prošla prva hiljadarka na plin. Odrađen kontrolni servis. Utisci su OK. Nisam očekivao nikakva čuda. Potrošnja po gradu negde oko 9l, na otvorenom ekonomik vožnja 7l, autoput preko 120 mislim da je negde oko 13l. Po mom nekom osećaju u normalnim uslovima vožnje bez divljanja nema neke velike razlike. Kod jačeg startovanja oseća se da je malo tromiji, na većim obrtajima gubi snagu dakle preko 3800 to osećam kod preticanja. Maksimalno sto sam isao autoputem je 140 i nije mogao više. Sve u svemu OK je. Kad nam padne cena gasa biće još slađe da se vozimo.

p.s Čep mi je ugrađen na braniku iako sam se dogovorio sa majstorom da bude pored čepa za benzin (on predložio). Javili su mi da nisu mogli da ugrade tamo jer kao ne bih prosao atest zvali su oni kao AMSS da pitaju (mrzelo ga da stavlja). POšto sam podivljao zasto mi nisu javili i kako mogu da kažu nešto a zatim odrade drugo i da se posle pravdaju argumentima u koje ne bi poverovalo ni 3 godišnje dete, uspeo sam nekako da pristanem na sve to. Najlepše je bilo kad sam otišao na atest sandero ispred mene ima ugrađen čep tu gde i treba. Trebali ste da vidite samo facu majstora kad sam mu prišao  :palica:  (imam 2m i 115 kg  :cool:)
:)

jasho

#249
Atest se prolazi bez problema sa čepom pored čepa za benzin (nešto spominju da će po ,,novom'' morati u branik, a li to je za sad rekla -kazala) Mislim da majstori izbegavaju varijantu čepa za gas pored čepa za benzin jer im je komplikovanije za izvesti, ali ne naravno nemoguće, mada je to u mom slučaju bila posebna stavka u računu, što mi nije predstavljalo problem jer mi je ružno onako na braniku, ajde da je auto tamno siv kao kod Perketa21 pa da se i ne primeti, ali kod mene na crvenoj boji bi izbijalo oči :ha: :to:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Tvoja je tamnija nijansa črvene,  :to: mada i dalje bode oči :zloca:, ostajem pri stavu :c1:  :ziveli:

Sir Oliver

Citat: Vladan poslato 29.03.2012. - 06:53
Kod jačeg startovanja oseća se da je malo tromiji, na većim obrtajima gubi snagu dakle preko 3800 to osećam kod preticanja. Maksimalno sto sam isao autoputem je 140 i nije mogao više.

To nisu baš čista posla. Nit je tromiji, nit gubi snagu na većim obrtajima, a imam utisak da čas posla stigne do 160, a ima još gasa i mislim da može još, samo mi bilo žao da ga gazim više.
Idi ti lepo ponovo na štelovanje i ispričaj im problematiku.
I drink to make other people more interesting.

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Citat: Vladan poslato 29.03.2012. - 06:53
Kod jačeg startovanja oseća se da je malo tromiji, na većim obrtajima gubi snagu dakle preko 3800 to osećam kod preticanja. Maksimalno sto sam isao autoputem je 140 i nije mogao više.

Nije dobro podesen ili su dizne neodgovarajuce. Meni isto ide na TNG i na benzin-oko 175 km/h.

Citat: jasho poslato 29.03.2012. - 07:03
jer mi je ružno onako na braniku, ajde da je auto tamno siv kao kod Perketa21 pa da se i ne primeti, ali kod mene na crvenoj boji bi izbijalo oči :ha: :to:

Uzmes sprej pa ofarbas cep u boju branika i resen problem. Ukoliko je prikljucak pored cepa za benzin, obicno se stavlja manji prikljucak i pri svakom tocenju mora da se srafi adapter, sto je po sebi dodatna zezancija. Za montazu se sece lim na mestu koje je ionako sklono koroziji.....Ako treba da biram, pre bih izabrao branik.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!