Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

Jelenko

 Pozdrav forumasi!
Ugradio sam plin negdje u februaru mjesecu.Od februara do sad sam presao 10000 km na plinu.Skoro odradjen servis plina na 10000 km i to je sve sto se tice troskova odrzavanja.Ja od kako sam ugradio plin,mogu komotno reci da sam se "preporodio" sto se tice troskova za gorivo.
Bio sam sumnjicav u vezi plina,a iskreno malo sam se i bojao jer nisam nikad do sad imao iskustva.
Servis je kostao 20 evra,i miran sam sledecih 10000 km.
Pa eto ko se jos uvijek dvoumi oko ugradnje da mu malo olaksam odluku,ali kao sto su i meni savjetovali mnogi,uredjaj i nije toliko bitan,koliko je bitno ko ti ugradjuje instalaciju.
Mene je plin izasao oko 600 evra,ugradjen je u Banja Luci kod poznatog majstora.
Pozdrav 😀

kiconix


Jelenko

Naravno da sam zadovoljan,eto srece da sam ga i ranije ugradio.Majstor mi rece da su dacije a posebno ovi 1.4 MPI motori idealni za plin.
Dacia samo sapuce,nadam se da ce tako i da ostane  :wave:

jasho

Evo da te još malo ohrabrim, ugradio 2012 prešao oko130.000km na plin bez ikakvih problema, danas idem na (ne)redovni servis (malo se preračunao oko kilometraže, pa umesto na 10 kkm radim ga na 20kkm :-)1 ) i da jako je bitno ko ga ugrađuje :to:

vukstefanovic

Pozdrav svima! Postao sam vlasnik dacie 1.4 iz 2006 pa razmisljam o ugradnji plina. Kod mene u Zrenjaninu ugradjuju Stag, koji tacno model ne znam. Sta bi mi ostali forumasi oreporucili tj koji plinsku uredjaj ugraditi? Hvala svima! Poz iz Zrenjanina!

Boban

To skoro svi ugrađuju ako nađeš Medove bilo bi super ali...

jasho


kiconix


vladimiris

600 evra za ugradnju plina je baš mnogo.Ja sam 2011. ugradio AC Tomaseto, boca(točak) Atiker za 450 evra.I do sada na plin prešao oko 95.000 km.Jednom samo menjao dizne na Ledinama koštale 4.000 din. Da kucnem u drvo :bonk: nisam imao problema :jea:

kiconix

U Junu ugradjen Zavoli sistem.
450e sa relejem za gasenje pumpe.

Loganovac

Da li je to pametno, msm šta ako baš u nekom preticanju iz bilo kog razloga mora da vrati na benzin?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ne vidim problem.
Isto kao i kad nestane plina.
Provereno, radi.

Loganovac

Kontam ako benzinska pumpa ne radi onda nema dovoljnog pritiska na benzinskim diznama pa kad vrati na benzin dok ona ne pogura...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


slavko_bgd

#494
Ako je benzinska magistrala 100% zaptivena i nema povrata benzina nazad u rezervoar (nema pada pritiska na rejlu benzinskih brizgaljki) - nema nikakve smetnje.
Naravno, uslov je da nije aktivirana strategija "split fuel" kao kod jasho-a na Sombreru. Kod njega na primer se ne sme isključiti pumpa. A i ne videsmo da ima ikakve potrebe da se to radi.


Pardon, Sanderu :)