Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: jasho poslato 24.10.2012. - 14:14
I meni je atest na 5 godina!?  :palica:

Po novom je skraćen period važenja atesta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Da, ali sam ja ugradio u martu, a tada još nije bilo po novom, ako se ne varam :ne:

slavko_bgd

@Jasho: i tebe je zakačilo po novom Zakonu...

tarantulla

Ljudi potrebna mi je pomoć, ne mogu da odlučim koji plin da ugradim. Imam opciju pod 1) Tomaseto (raspršivač) AC Stag 4+ (ECU) ili komplet plin americke firme Apolo ili Apollo nisam siguran kako se piše. Njihov je i ECU sve osim boce naravno. Cena prvog je 400e a cena drugog 510e. Nije problem u ovih 110e ako je Apolo stvarno kvalitetniji ali nisam bas siguran pa reko da se obratim vama. Molim za mišljenja onih koji imaju iskustva ili znaju nekog ko ima ove uređaje. Hvala svima unapred

david

Apolo ugradjuje Makedo gas za 490€ i daje garanciju 5 godina ili 150000km. Atest na 5 godina, po novom.

seitech

Ja imam ugradjen AC Stag + Tomasseto varijantu i posle dve godine i predjenih skoro 30000 na gas imam samo reci hvale. Ja sam platio u to vreme 450 evrica i nisam se pokajao.   :ziveli:

Keka

Citat: tarantulla poslato 27.10.2012. - 09:28
Ljudi potrebna mi je pomoć, ne mogu da odlučim koji plin da ugradim.

Ti pronadji dobrog majstora, a on neka odluci sta ce da ugradi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


tarantulla

Citat: david poslato 27.10.2012. - 09:58
Apolo ugradjuje Makedo gas za 490€ i daje garanciju 5 godina ili 150000km. Atest na 5 godina, po novom.

Da kod njih sam našao Apolo plin (američki) ali za 510e, u petak sam pričao sa njihovim serviserom i čovek što je i logično hvali njihov uređaj i predstavlja ga kao jedan od najboljih uređaja koji se u Americi ugrađuju u mašine koje imaju zepreminu motora izmedju 2-3,5ccm.
Što se tiče AC stag kompjutera čitao sam negde po forumima da su jako loši i da posle jako male kilometraže crkavaju ali nisu precizirali u postovima koja verzija kompjutera jer koliko sam ja shvatio ova nova Ac stag 4+ je kao odlična i vidim da svi koji su je ugradili kažu da su zadovoljni.

Citat: Keka poslato 27.10.2012. - 14:45
Ti pronadji dobrog majstora, a on neka odluci sta ce da ugradi.

To je realno najbolji odgovor ali ako se malo zapitaš to je realno nemoguće. Osim ako ti majstor nije rođeni brat. U Beogradu ima milion servisa koji se bave ugradnjom plina i dobar deo njih nabavlja delove na buvljaku kako bi prošli jeftinije, baš sam zato i postavio pitanje svima vama ovde kako bi možda dobio neki savet od ljudi koji imaju iskustva ako ne na svojoj koži, bar iz priča sa drugima.

Hvala svima na komentarima ali još nisam načisto koji izbor mi je pametniji

Keka

Citat: tarantulla poslato 27.10.2012. - 22:21
To je realno najbolji odgovor ali ako se malo zapitaš to je realno nemoguće.
Hvala svima na komentarima ali još nisam načisto koji izbor mi je pametniji

Nije nego.

Ocito nisi dovoljno sedeo i citao. U ovih 20-tak stranica ima dovoljno licnih iskustava da licnija ne mogu biti.

To sto ti hoces-dodjes kad ti nesto treba, upres prstom u dugme i da padaju peceni pilici ili saveti za ugradnju gasa-nece da moze. Bar ne ovde.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


tarantulla

Citat: Keka poslato 27.10.2012. - 22:39
Nije nego.

Ocito nisi dovoljno sedeo i citao. U ovih 20-tak stranica ima dovoljno licnih iskustava da licnija ne mogu biti.

To sto ti hoces-dodjes kad ti nesto treba, upres prstom u dugme i da padaju peceni pilici ili saveti za ugradnju gasa-nece da moze. Bar ne ovde.

Oh, pa vidim da sam izgleda povredio Vaša osećanja, i forum očigledno nije mesto gde ljudi trebaju da traže savet, pomoć, preporuke itd....
Što se tiče prethodnih 20-tak strana nije tačno da ih nisam čitao ali ako smem da izrazim svoje mišljenje neću baš mnogo izvući iz postova od 2009 god. ali nema veze. Nemam potrebe da se pravdam nikome ali, čisto da se razumemo, pročitao sam dovoljno foruma na ovu temu i baš sam zato bio jako zbunjen jer sam video mnogo različitih mišljenja oko iste stvari, jedni kažu da je valja drugi da ne valja itd. Na samom kraju sam došao na ovaj forum i "pokušao" da potražim savet koji sam inače kad sam kupio auto (2010) uvek dobijao od većine korisnika ovog foruma i to baš na ovaj način, postavim pitanje na koje nisam našao odgovor čitajući forum i to ne samo ovaj kao što sam rekao već i mnogo drugih.

Ali, ovde nije poenta da se mi prepucavamo preko ovog foruma već da jedni drugima pomažemo što više možemo. Izvinjavam se svim korisnicima, moderatorima ako sam tražio nešto što nisam trebao. Hvala svima na ukazanoj pomoći.

P.S. Ništa lično samo da potvrdim da sam pored teme za ugradnju plina čitao i pravila ponašanja na forumu (koja očigledno moderator ne poštuje) i evo jednog konkretnog:
2. Teme se pišu srpskim jezikom, isključivo latinicom, uz upotrebu latiničnih znakova: čćđšž

zac

Nemoj zameriti nasem moderatoru...nije nista lose mislio....... ima ovde mnogo clanova sa utgradjenim TNG-om i to razlicitih proizvodjaca, neko ce se vec javiti povodom tvog problema i preporuke.
Na zalost nemam gas, a i ne razumem se u te uredjaje, pa ti ne mogu pomoci, ali ima ovde mnogo ljudi dobre volje...samo opusteno.  :to: :wave:

Zoran

Razmisli i o tome da odustaneš od ugradnje. Ja sam imao 3 auta na plin a sada vozim na benzin...Postala je oprema komplikovana i skupa ,kao i papirologija...
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

@tarantula>
S obzirom da je motor 1.4 genijalno jednostavan i savršena mašina zbog svoje robusnosti i jednostavnosti, na njega može da ide bilo koji iole pristojan plinski uređaj. Cena ugradnje je tu negde kod svih (govorim o poznatim markama uređaja koje su 5-10 godina na našem tržištu), u proseku 500 - 550e sa bocom odozdo. Da ja sad biram uređaj za taj auto, moj kriterijum bi bio servisna mreža, odnosno rasprostranjenost servisa i dostupnost delova, zatim trajanje garancije i cena redovnih servisa. I za razliku od predhodnog sagovornika, ja bih ubrzao ugradnju gasa jer ima nekih nezvaničnih najava da će troškovi atestiranja od Februara sledeće godine biti enormno visoki...

hobbista

@ tarantulla:
www.daciaforum.in.rs/index.php?action=search2  i dobijaš neke odgovore na tvoje pitanje. Koliko mi je poznato, ovde nema nikoga ko je ugradio Apolo uređaj u svoj auto.
Keka ti je dao pravi savet, jer i najbolji uređaj neki majstori nisu u stanju da podese da radi kako treba.
Za ono pod 2. si potpuno u pravu  :to:

@ Zoran:  oprema je postala komplikovana i jeftina. Podsetiću te da je najjeftiniji sekvent sistem koštao oko 800€ pre 4-5 godina (+20 do 30€ za toroidnu bocu). I mislim da se A-test sada prolazi daleko jednostavnije nego pre 4-5 godina.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Citat: tarantulla poslato 28.10.2012. - 15:11
Oh, pa vidim da sam izgleda povredio Vaša osećanja, i forum očigledno nije mesto gde ljudi trebaju da traže savet, pomoć, preporuke itd....
Što se tiče prethodnih 20-tak strana nije tačno da ih nisam čitao ali ako smem da izrazim svoje mišljenje neću baš mnogo izvući iz postova od 2009 god. ali nema veze. Nemam potrebe da se pravdam nikome ali, čisto da se razumemo, pročitao sam dovoljno foruma na ovu temu i baš sam zato bio jako zbunjen jer sam video mnogo različitih mišljenja oko iste stvari, jedni kažu da je valja drugi da ne valja itd.

P.S. Ništa lično samo da potvrdim da sam pored teme za ugradnju plina čitao i pravila ponašanja na forumu (koja očigledno moderator ne poštuje) i evo jednog konkretnog:
2. Teme se pišu srpskim jezikom, isključivo latinicom, uz upotrebu latiničnih znakova: čćđšž

"Mi" nemamo osecanja. Stari postovi, cak i iz 2009. godine, jesu poucni za one koji mogu da rezonuju. Ako je neki servis radio 2009, ljudi su bili zadovoljni, a radi i 2012, onda je to pametnom dovoljno. Ako je 2009. ugradjivan neki uredjaj, a ugradjuju ga i 2012. godine, ima servisnu mrezu i neophodan potrosni materijal, onda razumnom coveku ne treba crtati da takav uredjaj valja. Kad se na sve to doda cena redovnog odrzavanja, zakljucak je kristalno jasan.

Kad "mi" kazem da neko nije dovoljno citao, onda je to tako. Kudi kuka krivo drvo.

P.S.
CitatStrogo je zabranjeno: 4. Citiranje prethodnog posta u celini.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!