Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

zeljkor

Ugradjuju jer je za njim velika traznja kod taksista kojih u Timockoj krajini ima vise nego u drugim regionima.
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Loganovac

Citat: zeljkor poslato 04.02.2010. - 03:28
Twins Knjazevac je prvi u Srbiji ugradjivao auto gas, pune 2 godine su kod njega radili najstrucniji majstori iz Bugarske

A koje je to godine bilo? Pitam jer je recimo moj ćale vozio Lovato uređaj u 125PZ (ugrađen u Beogradu) još '74! I kome je ugrađivao tada kad si autogas imao da sipaš samo u Beogradu i Novom Sadu (po jedna pumpa)?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zeljkor

Ma kakav EPP... Hteo sam da kazem da je prvi ugradjivao sekvent jer je i tema - Sekvent gas
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dragan18

kakvi su to AC sistemi?  covek mi nudi za 500 evra obican a za 550 u obliku rezervnog tocka.

Keka

AC je Poljski sistem, tj. plinski ECU. http://www.ac.com.pl/
Obicno ga kombinuju sa Tomassetto isparivacem. http://www.tomasetto.com/a_ENG_7_1.html

Pokazao se odlicno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


srbenda

Ugradio pre 1kkm u Ruskai-u u S. Kamenici. Cena 950E prvi servis besplatan, garancija traje koliko i na auto znaci jos 2,5 god.
Ljudi ljubazni i znaju svoj posao. Jedini problem je bio sa pokazivacem u rezervoaru, ali to je namesteno na prvom servisu (sa rezervom sam prelazio 100 i kusur km).
Tako da jedan Bambi za Ruskai :write:

Boris

Citat: Keka poslato 18.08.2009. - 14:52
Pokazivanje rezerve bi trebalo da moze da se resi softverski u servisu za gas.
Mada, po meni je bolje da se ranije upali rezerva nego da nestane gasa a da se ne upali rezerva  :lol1:

Meni se upravo to dogodilo neki dan drugi put, rezerva se ne pali a auto se počeo "gušiti". Prebacivanje na benzin, na posao i kasnije na pumpu. Kod plina je najbolje resetirati brojač kilometara i gledati koliko si prešao (u gradu), na otvorenoj cesti mi ne pada na pamet da se zafrkavam s time. Točim gdje god stignem čim ostanem na dvije upaljene ledice. Ukupno ih je pet.

S instalacijom sam umjereno zadovoljan, o cijenama i mjestu ugradnje nema pretjerano smisla tu razglabati jer nije od koristi većini s ovog foruma. Cijena je bila oko 1150 EUR, to je puno za sadašnje cijene.

Imam dvije ozbiljne kritike na račun ugradnje, najozbiljnija je ta što su zeznuli dovod benzina i ono L koljeno dovoda (kad nije sjelo do kraja kako treba) povezali s dvije plastične električarke vezice. Vozim i smrdi benzin, ignoriram ja to jedan dan, smrdi drugi dan,....., na kraju odem do lokalnog servisera i imam što za vidjet. Benzin u mlazu curi kad se da kontakt.

Ljudi u servisu koji su krivi za to su bili bahati i bezobrazni, naravno nisu oni krivi. To je netko drugi "sfušao". Kad budem imao volje ići će to na sve relevantne forume u RH, naravno s jasnim objašnjenjem da postoji mogućnost da nisu oni krivi. Možda sam "pizdek" ali, to su mogli sfušati ili oni ili ovlašteni servis kod kojeg sam servisirao Logana. Tko god je naguravao dovod benzina nazad nije ga podmazao i ona druga gumica se raširila i oštetila, nakon toga je "majstor" dovod jednostavno malo stegnuo električarkim vezicama po principu "bačva drži vodu dok majstori ne odu". Cijena te bezvezne gumene brtve je ispod 1 EUR. Takav fušeraj su dakle napravili ili ovi plinaši koji nemaju u radionici takvu brtvu pa su improvizirali ili ovi iz ovlaštenog servisa koji imaju u radioni na lageru barem 100 takvih gumica. Meni su sumnjiviji ovi plinaši koji se brane rukama i nogama.

Osim toga u cca 25 000 km do sada jedno pucanje membrane isparivača. Sistem je Landi.


Marek Kinasky

CitatTako da jedan Bambi za Ruskai

Još jedan bambi za Ruskai. Momci su zaista pedantni.


VeDuS

Ako cemo sa bambijima (loganovac izmislio  :wink:) prvi sam dao jos u septembru sa sve slikama za Ruskai !
Evo jos jednom link : http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0

Dexterslab

Ja sam ugradio plin u servisu ``Una +`` Stari banovci, uredjaj je poljski, boca-tocak, stane oko 33litra. Na atestu na Masinskom, su bas pohvalili taj servis, nisam imao problema i za sada sam prezadovoljan!
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

bmiillan

evo i moj glas za ZAVOLI izuzetan uredjaj mozda najbolji od svih italijana. moje misljenje
je da je kod njega odnos cena-kvalitet bez premca. kome su pare odlucujuci cinilac onda
AC (ali ne stag 200) vec stag 4 ili stag 300
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ducha013

Konacno i ja usao u klub TNG  ugradjen je LANDI uredjaj  cena sitnica 600EUR  toroidna boca i  radi OK tj. nema razlike ne primecje se  razlika u radu na plin ili benzin. Sasvim sam zadovoljan jos da zavrsim proceduru oko atesta onda put pod noge. Servis je ECO TOP i sve je bilo OK sasvim sam zadovoljan uslugom  :aplause:. Atest se isto zavrsava kod njih u servisu. Otom potom posle Vaskrsa. Svima zelim srecan Vaskrs....