Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

stalker

#75
I ja sam prije ugradnje plina razmišljao kuda sve je moguće smjestiti sve ovo od plinske opreme. Možda stvarno i ne izgleda da je sve najsretnije riješeno ali za sada nemam nikakvih problema.
Moj instalater se bavi tim poslom voć 30 godina i stvarno je profesionalac.
Što se tiče kontrole ulja, iako na slikama ne izgleda tako, sve je dostupno.
Samo je ABS jedinica nedostupna i u slučaju potrebe za intervencijom na njoj može biti malih problema.

Evo još i pozcije čepa za točenje plina. Na žalost moj instalater nije tada imao onaj mini priključak s adapterom koji bi se mogao smjetiti pored benzinskog čepa pa je ovaj u braniku baš kao i na slici uvijek zaprljan.  :agr:

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Oliver83

Kako nebih otvarao novu temu, čini mi se da bih ovde postaviti svoje pitanje. Dali neko zna dobar servis za ugradnju plina u Šapcu ili njenoj okolini, jer sam iz Loznice. Ako je neko uradio u Šapcu skoro, koliko je platio i kako je zadovoljan. Čitam bre vaše postove u vezi plina i nekako počinjem da budem "za" plin iako do sada nisam bio toliko. Najveći razlog nepoverenja što sve mislim kako kad se ugradi plin stalno će se nešto kvariti, stalno moram ići u servis, da će prozrokovati druge kvarove itd. Ali ovo što je deda napisao i ostali, kako su im profesionalno odradili ugradnju, prosto se predomišljam !? Ako ima neko da zna bio bih mu jako zahvalan. Ako nema, onda bar neki najbliži meni, uključujući Beograd. Hvala unapred

mladen895

Najmanja knjiga na svetu se zove : Italijanske borbene pesme. Pa ako pola Italije ima m.da da vozi na plin sta mi da kazemo? Za 10 meseci sam presao 36 000 bez ikakve kontrole i bez zamene filtera.Lazem,isao sam na kontrolu posle 1 000 km,ako je to bitno.Cena je bila 740 a sad 500-600.Uredjaj je Zavoli,ugradjuje se na Banovom brdu u Straska Pindzura bb,dobija se dve godine bezuslovne garancije bez obzira na broj km,i opcija startovanja motora direktno na plin.  :woo-hoo:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Ponovicu zlatno pravilo ugradnje TNG, a to je da treba birati majstora koji ugradjuje, a ne uredjaj. Izabrani majstor ce preduzeti sve da to posle radi kako treba.

U skladu sa navedenim, neka ti ne bude daleko ni Bg ili NS, ali da posle nemas brige. O solidnim majstorima je vec bilo reci.

Cene su u padu, vidjao sam ponude i za 450 evra, ali nemoj da se niska cena povede, pa da posle ukupan ceh bude mnogo veci.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Saša

Juče sam i ja ugradio TNG.
Pošto je auto u garanciji, palo je dranje (950 e, doduše sa fiskalnim računom  :respect:) Servis je na N.Beogradu.
Sve što za sada znam je da je uređaj Landirenzo i boca umesto rez. točka. Ovih dana ću malo da se bavim detaljima.
Sinoć sam ga probao, ide mnogo dobro - nema razlike u odnosu na benzin.
Urađeno je kulturno (čep pored čepa). Jedino je pokazivač sa diodama genijalan. Ostao je na rezervi i kad sam sipao pun rezervoar! :ranting:
Naravno, odmah mi je skrenuta pažnja da isti ne potpada pod garanciju! :ha:

VeDuS

Citat: sasa poslato 29.01.2010. - 12:22
Juče sam i ja ugradio TNG.
Jedino je pokazivač sa diodama genijalan. Ostao je na rezervi i kad sam sipao pun rezervoar! :ranting:
Naravno, odmah mi je skrenuta pažnja da isti ne potpada pod garanciju! :ha:
Nemoj da se sekiras... navicices se.Kasnije ga neces ni primecivati.O problemima sa tim pokazivacem je bilo ovde polemike kol'ko volis.
Bilo je svakakvih slucajeva sa pokazivanjem i realnim stanjem.Najvaznije je da sistem lepo funkcionise (prebacivanje,potrosnja,kvalitetno montirano,da ne curi i tako to).A na pokazivac ces da zaboravis posle nekoliko sipanja i smekerski na pumpi (malo glasnije) "sipaj,brate pun" svaki put i onda.........pichi   :woo-hoo:
Ja licno jos uvek volim analogne pokazivace (pogotovo u Hi-Fi tehnici  :wink:) ali sta ces.... takvo ti je vreme sada, a i inace samo pokazivanje sa LED-ovima u bilo cemu nije bilo nikad bog-zna kako precizno i vise je imalo neki "kvazi" informativni efekat sa dobrom dozom "vasarskog" kic stimunga.

Saša

Jutros je na -12 prebacio na plin posle nepunog kilometra. Nikakvo trzanje nisam primetio iako sam se plašio da je to prerano prebacivanje. Nije čak ni prvu crtu temperature na tabli pokazao. Sve u svemu, za sada sam zadovoljan ugradnjom.

03.02.2010.
191 kilometar sa 15,85 litara TNG-a! Narode, ovo je preko svakog očekivanja! :lux:
Živeli! :ziveli:

sandero1.4mpi

Ne brini za pokazivac i ja sam se borio sa time na pocetku(i kod mene je Landi) ,par puta sam otisao kod servisera i priveo mi je priblizno pokazivac,ja ga naucio koliko ima sa zadnjom crtom i nemam problema.

zeljkor

Najjeftinija ugradnja gasa je u Knjazevcu, a uz to i duga garancija. Ja sam ugradio u pasatu 1.8t 2004.godiste i prezadovoljan sam. Sve komplet me je kostalo 360 evra
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Loganovac

Jeste  :to: ako je sequent! Ajde molim te napiši o kom je uređaju reč, imam zainteresovanog kolegu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zeljkor

360 waltran, 400- ac. Odlicno se ponasao ovaj waltran u moj golf IV, a u Pasatu mi je AC... Jos je na probi, ali za sad je super. Dacu kontakt kome god treba.
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Keka

Ako je u pasatu AC, onda je kostao 400, zar ne?

Ljudi koji rade sa TNG kazu da Voltran treba izbegavati u sirokom luku.
http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=302&t=32602&p=572075&hilit=voltran+sequent#p572075
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deda

U Knjazevcu sam ugradjivao 3x plin u razlicita vozila
Pisao sam u nekoj temi i navodio marke i ostalo.
Moram da kazem da prvi i treci put sam prezadovoljan a drugog puta nisam bio zadovoljan uslugom.
Elem, iako je cena najniza u Srbiji, odlucio sam d aplatim vise i zadnji put sam ( 4x) u Loganu ugradio plin kod Milosa Francuza u Jagodini.
Nisam pogresio, siguran sam. Sigurno da bi i u Knjazevcu kod Ivana Tvinsa bilo kako treba, ali kad vec idem na servise kod Milosa, onda nisam hteo da bilo sta dalje razmisljam... Milos mi dao na rate, isto kao sto mi i Ivan nudio...

Ivan je jedan od prvih u Srbiji majstor koji ugradjuje plinske uredjaje, ali je obim zadnjih godina preobiman na dnevnom nivou ( radi po 5,6 auta odjenom) i desilo mi se da mi je pri drugoj ugradnji sve razlicito od delova ugradio, pride, malo su zurili i imao sam problema...
Kad mi je treci put ugradio, bogami su se pomucili ali su uradili perfektno i prezadovoljan sam. Sekvenc, bez problema...

To su moje preporuke, pa ko voli ... Imam kontakte i u Knjazevcu i u Jagodini... Ko zeli , javljam...

zeljkor

Pricao sam sa njim i on je covek shvatio da je tako izgubio dosta musterija pa je resio da se uozbilji. Sad je daleko profesionalniji nego u pocetku jer je osetio krizu
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!