Ko je gde ugradio TNG, za koliko para i kako je zadovoljan?

prethodna tema - sledeća tema

bogdan08

Plin ugrađen u neovlašćenom servisu, jer je istekla garancija na motor,a ugrađena je Atiker boca (po izboru veličina i oblik), Tomaseto isparivač, Poljski kompjuter. Garancija 1god. punjenje na braniku, servis sa pređenih 15000km.


Bio sam na "servisu" pre desetak dana, sa  pređenih 14.000 km. od ugradnje plina. Majstor zamenio filter za plin, vizuelno pregledao, naplatio 700 din. i  rekao da je sledeći servis posle pređenih 13-15000 km.   

stepwau-LPG

Ja ugradio u Hit autu pre preizimanja novog vozila, sasvim sam zadovoljan, motor radi bez razlike od benzina, a potrisnja je isto ok.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dzaga

#123
Ugrađen Landirenzo 2008.god, plaćen 920EUR u HIT autu prilikom kupovine Logana a ugradio ga ovlašćeni servis PANE AG na N.Beogradu. Servisi na 1.000km, 10.000km i 25.000km. Drugi servis 10EUR, treći 30EUR. Prilikom servisa  uvek tražim  da vidim naizmenično potrošnju plin/benzin na compu i na leru nema razlke. U vožnji je razlika oko 10%. Vozim na benzin oko 10% vremena rada motora (ne kilometraža nego vreme rada motora) i to kontrolišem na svakom sevisu kako bih mogao da povećam/smanjim vožnju na benzin. Sada je to 800h rada na plin i oko 80h rada na benzin. Do sada nisam imao nikakvih problema.

Da napomenem: posle 27.000km vožnje na plin, preko razljike u ceni plina/benzina ali sa uračunatom većom potrošnjom, uređaj za plin je otplatio samog sebe i do sada mi "zaradio" 420EUR (platio sam uređaj 920+60 atest).

Jelenko

Bilo bi lijepo kad bi neko otvorio anketu koji je plin ugradjivan u auta..... :).Mislim da bi bilo od koristi.

Milence

@dzaga

Takođe, u PANE AG, ugrađen lovato u jugića. Odnos cene bio 36rds tng - 92 benzin. Isplatio se odmah jer sam bio prinuđen da zbog privatnih problema prelazim velike kilometraže. Cena 250e + atest. Ćerao 30000km bez teranja na servise - radi ko da je juče ugrađen.
Sada kada sam vlasnik logana, zvao sam, ima dva tipa 650e i 950e sa garancijama po 2 godine. Šta ću i da li ću, pojma nemam...  :ne:

perke21

Ako si zvao ovlašćene onda je to Landirenzo i cena je 650€. Cena je 950 ako ti je auto u garanciji pa hoćeš da je zadržiš. Imaš search pa vidi kako ljudi razmišljaju. Inače u pitanju je isti uređaj.

Milence

Mislim da posle 4 godine korišćenja TNG-a od upaljača preko plinskog šporeta do Tng-a u autu vajde nema od korišćenja search.
Što se uređaja od 650e tiče ne radi se o Landi-ju, već o nekom poljaku ( to me malo i zamislilo da budem iskren ) a boca je totalno nebitna u priči ( bitno je da ima papire i da je u standardu ). Tu se i kolebam - turati ili ne.
Što se konkrentne teme tiče - izneo sam viđenje o jednom uređaju koji sam vozio 4 godine bez i jednog jedinog servisa, sa podatkom gde sam ga ugradio i za koje pare. Takođe, preneo sam nekome ko je zainteresovan trenutni cenovnik u pomenutom servisu gde ima 2 uređaja na raspolaganju za isti auto.

petar313

Citat: dzaga poslato 04.10.2010. - 14:37
Ugrađen Landirenzo 2008.god, plaćen 920EUR u HIT autu prilikom kupovine Logana a ugradio ga ovlašćeni servis PANE AG na N.Beogradu. Servisi na 1.000km, 10.000km i 25.000km. Drugi servis 10EUR, treći 30EUR. Prilikom servisa  uvek tražim  da vidim naizmenično potrošnju plin/benzin na compu i na leru nema razlke. U vožnji je razlika oko 10%. Vozim na benzin oko 10% vremena rada motora (ne kilometraža nego vreme rada motora) i to kontrolišem na svakom sevisu kako bih mogao da povećam/smanjim vožnju na benzin. Sada je to 800h rada na plin i oko 80h rada na benzin. Do sada nisam imao nikakvih problema.

Da napomenem: posle 27.000km vožnje na plin, preko razljike u ceni plina/benzina ali sa uračunatom većom potrošnjom, uređaj za plin je otplatio samog sebe i do sada mi "zaradio" 420EUR (platio sam uređaj 920+60 atest).

Kad sam ovo čitao, pomislio sam: Kao da sam ja ovo pisao. :fiju:  Kod mene je skoro sve identično ovome.

bmiillan

za milenceta

velika je razlika ugradnja u juga i sekvent sistema. u juga da ugradis i kuhinjsku bocu
sa crevom ce raditi i moras da budes bas veliki majstor da plin u jugu NE RADI (mada ima i takvih).

sto se tice cene od 650 nije poljak nego landi. poljaka ima za manje para
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Citat: Milence poslato 24.10.2010. - 21:24
Mislim da posle 4 godine korišćenja TNG-a od upaljača preko plinskog šporeta do Tng-a u autu vajde nema od korišćenja search.

Ne razumem  :ne:

Ja koristim plin u šporetu oduvek (još je moja majka kuvala i pekla na plin, a ja sam to zadržao do današnjih dana), u upaljaču od srednje škole (oko 35 godina) i u kolima oko 7 godina, a ipak veoma uspešno koristim opciju Search...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Milence

Koliko sam primetio, tema je ugradnja TNG i koliko je ko para dao za taj posao. Ja rekoh koliko sam dao i koliko mi u servisu koji sam pomenuo traže za poljaka ( verujem da ima jeftinije ) a koliko za landi.

hobbista

OFF:
Milence, sve može da se nađe preko opcije Search. Ako koristiš tu opciju sa naslovne strane, pretražiće ceo forum. Ako je koristiš iz neke teme, pretražiće samo nju  :to:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Mandrak

Pre par dana sam ugradio Landi za 500 evra (plus takse)  :hihi1:
Boca je Atikerova, toroidna zapremine 54l.
Za sve je bio zadužen Slavko  :too:

lesandra

Juce.Eko top servis. 950 evrica. Za dalje videcemo. :bonk: