Stigao Sandero !

prethodna tema - sledeća tema

montenegrino

Danas na sajmu u Budvi utanaceni svi detalji oko kupovine i napravljen predracun,tako da se Sandero preuzima cim se sajam zavrsi,sledece nedelje!
Model je 1.4 MPI ambiance sa dodatnom opremom ambiance+ paketom,metalik bojom (comete siva),vazdusnim jastukom za suvozaca i poklon patosnicama.
Na izlozenom modelu nije ugradjena muzika ali i ona je ukljucena u cijenu,mada cu vjerovatno ja kupiti po mom izboru CD i zvucnike i ponijeti im da ugrade.
Inace,cijena je 7980 evra,sa sajamskim popustom.
Dugo sam se lomio da li da uzmem laureate ili ambiance,ali s obzirom da je sajamski popust na ambiance vise nego dobar,a laureate bi se morao cekati i ne bi bilo po ovim uslovima,prelomio sam i ne kajem se.
Bio je i model sa nekom dodatnom opremom (zadnji parking senzori,patosnice,presvlake,krovni nosaci i naslon za ruku) ali je to bilo skuplje nekih 650 evra,a od toga pola mi nije potrebno,a ovo sto mozda i jeste,moze se naknadno ugraditi.I taj naslon za ruku koji mi od svega toga djeluje najzanimljivije,nekako mi se cini da smeta prilikom koriscenja rucne kocnice i sigurnosnog pojasa.
Po preuzimanju obecavam slike i prve utiske!

sphex

hehe, svaka čast i dočekao ga što pre!

A btw najbolju boju si izabrao nema šta ;) Paket je ok, super za popust i poklone, jedino možda ako ti ne smeta što nema podešavanje sedišta po visini i airbag za suvozača. Ja kad sam se odlučivao meni je to presudilo u odnosu na čekanje od čitava 3 meseca....
we brake for nobody!

montenegrino

Airbag za suvozaca ima,promaklo ti je,napisao sam:)
a sto se tice podesavanja visine volana i sjedista i meni je to bila jedna od  vaznijih stavki u laureate paketu,zajedno sa podesavanjem retrovizora na struju i boardcomp-a,ali kada sam sjeo  u ovog ambiance-a otprilike je to-to,ne bi tu trebalo nista podesavati (mislim na sjedista)

sphex

au jes vala izvini, znači i to je ubačeno u poklon, super! Odlična cena posebno što odmah stiže, a board comp iskreno da ti kažem i nema neki značaj, bar meni.....dok je podešavanje sedišta po visini bilo bitno jer se sa svojih 196 nisam osećao ok u ambience sanderu koji nije imao to spuštanje sedišta.....

u svakom slučaju bićeš zadovoljan izborom, ne sumnjam

pozz
we brake for nobody!

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

MajorSoul

Jel stiglo vozilo??
:cul:
:wind:
..need more buttons..

montenegrino

#6
Konacno,danas preuzeh auto...Dovezao sam ga iz salona i pravac na registraciju,tablice dobijam u utorak,a onda ce da bude i duze voznje:)
Sad za sad,nakon ovih 50 km od Pg do Bara,vise sam nego zadovoljan,auto klizi po putu,mjenjac kao kroz puter,kvacilo mekano,jedino sto dosta visoko hvata,ne znam jeli to problem.U voznji se jako lijepo ponasa,nista ne skripi,ne lupka,bas je utegnut auto,i to mi se bas svidjelo..motor fino radi,stalno sam buljio u obrtomjer da ne predjem 3000 obrtaja,ali za normalnu voznju i ne treba vise.Samo mozda u nekim slucajevima (preticanje ...) ce mi zatrebati da ga 'nagazim' u vise obrtaje (naravno,nakon razrade).Pozicija za volanom za mene vise nego dobra (182 cm), preglednost odlicna, retrovizori vise nego dobri ,pogotovo nakon onih iz moje Fieste koji su bili mimimum minimalizma:)
Na jakom suncu podaci sa instrument table dosta slabo vidljivi (mislim na lampice,pokazivac goriva i temperature,ne na brzinomjer i obrtomjer)
Plastika unutra vec poznata,tvrda ali kompaktna i robusna.Prekidac za paljenje svjetla u kabini  malo 'njanjav'  ali i ne moze bolje za te  pare :)
Ovih dana sam pretrpan obavezama,ali cim stignu tablice,slijedi jedan dobar photosesion,pa obecavam lijepe slike i detaljniji izvjestaj o utiscima :)

mladja73

Sta da ti kazem sem da znam taj osecaj...
U svakom slucaju uzivaj  :to:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Jelenko

Neka ti je sa srecom..... :aplause:

perke21

U zdravlju da ga voziš  :jea:

MajorSoul

Hej hej pa neka je sa srecom!!!
:too:

Aj ocekujemo onda fotke kad budes imao vremena :)



:wind:
..need more buttons..

DUSTER2010

Želim ti puno sretnih kilometara. :ziveli:

sphex

Bravo! Ajde pa uživaj/te maksimalno u svom mezimcu, jedući km puteva!

I meni je smetao visok položaj kvačila. Pisalo se o tome, mada ja na kraju nisam otišao na štelovanje, a nisam se ni sam upuštao u tu akciju, ako te bude zanimalo imaš ovde lepo objašnjeno od iskusnijih: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1445.0

Pozdrav!
we brake for nobody!

krle

U zdravlju i sreći da se voziš. :ziveli:

montenegrino

Sto se tice one moje primjedbe o slaboj vidljivosti komandne table na jakom suncu,nije sunce problem,nego nesto sto sam danas uocio.Radi se o tome da se dio komandne table gdje je pokazivac nivoa goriva i temperature kao i kilometar sat,u prilicnoj mjeri zatamne (izgubi svjetlo na intenzitetu) kad se upale svjetla,i to vec samo poziciona.Da li se ovo jos nekome javlja?