Akcija - besplatna produzena garancija

prethodna tema - sledeća tema

leotar


milko

Ovo vrijedi samo za one koji kupuju auto na kredit uz Renault financiranje,za sve koji plaćaju gotovinom garancija je 5 godina.

dizelas

#2
Milko, druže, malo ne kontam, da li to znači da je ranije ionako bilo 5 godina (za keš), a da je sada na akciji i za Reno-finansiranje takođe 5 godina?

Usput, za Reno-finansiranje je postojao dodatni popust od 1000 KM. Ako je sada akcija dodatnih 2 godine garancije i za Reno-finansiranje, da možda nisu ukinuli popust od 1000 KM (nadam se da nisu, upravo sam u završnoj fazi odluke o kupovini)?

leotar

@dizelas: kada sam kupovao auto, ova akcija je taman bila istekla. Tada je bilo i 5 godina garancija i popust od 1000 KM za Renault finansiranje. Cini mi se da jedno drugo ne iskljucuje (jer je popust za Renault finansiranje stalan, a ovo je povremena akcija). Najbolje ih je nazvati jer od sajta (dacia.ba) na koji se oni pozivaju - nema nista. Vijesti se azuriraju dvaput godisnje...

Kad smo kod ovoga, vidjeh da i Renault sada "poklanja" produzenu garanciju na 5 godina. U novinama oglas za Fluence i pise garancija na 5 godina ili 80.000 km(!!!), sta prije istekne. 80000 km?! Opet, naravno, na renault.ba nema nista o famoznih 80.000 km... ili mi je nekako promaklo.

speedo

Citat: dizelas poslato 22.09.2010. - 10:36
Usput, za Reno-finansiranje je postojao dodatni popust od 1000 KM. Ako je sada akcija dodatnih 2 godine garancije i za Reno-finansiranje, da možda nisu ukinuli popust od 1000 KM (nadam se da nisu, upravo sam u završnoj fazi odluke o kupovini)?

Na Reno finansiranje dodaj minimalno 350-400 maraka kamate i 600-700 maraka obaveznog kasko osiguranja na nivou jedne godine. Ne znam tačno cifre jer se razlikuju od auta do auta, ali u principu tih 1000 KM popusta se poništava, doduše dobiješ kasko osiguranje koje možeš iskoristiti, ali i ne moraš.

dizelas

@Leotar: Da te utješim, možda i ne moraš puno da žališ, jer ako te auto bude služio kako treba tokom tih 5 godina (što svi ovdje očekujemo), imaćeš 2 godine manje ovlaštenog servisa. Mada je svakako bolje imati 5 godina garancije, pa birati - ovlašteni ili ne.

Ovih 5 godina garancije baca novo svjetlo na moje dileme oko izbora motora za novog MCV-a, jer sada dizel možda opet dobija laganu prednost u odnosu na varijentu benzin + gas: potencijalni skupi kvarovi dizela sada imaju 5-godišnje pokriće garancijom, dok sa druge strane, po saznanjima sa foruma i šire, leže magloviti garantni uslovi nakon ugradnje gasa uz max. 2-godišnju garanciju na gasni uređaj i 3-godišnju na motor itd.

@Speedo: Reno finansiranje ima 2 varijante: kredit i lizing. Kasko je obavezan uz Reno finansiranje na lizing, dok uz kredit nije. Minimalan iznos i period su 5000 maraka na 13 mjeseci (spada u kategoriju dugoročnog kredita jer je duži od 12 mjeseci), i oni se ipak isplate iako je u pitanju pljačkaški kredit jer spada u kategoriju dugoročnog, pa su npr. troškovi obrade čak 4 %!!! Za kamatu ne znam tačno, ali sa ovim iznosom i periodom ne bih trebao imati troškove veće od oko 600 maraka, što opet daje uštedu od oko 400 maraka. Naravno, niko od dilera ne pominje te skrivene troškove, pa sam išao u banku koja daje kredit u saradnji sa Renoom (Unicredit Mostar), koja opet pominje samo kamatu. Šokantne troškove obrade su pomenuli tek na moj upit. Zato, oprez! (izvinjenje na blagom off-topicu, ali nadovezuje se) 

speedo

Upravu si, ja sam mislio samo na lizing.

milko

Tako je i ranije je bilo 5 god.garancije za keš (samo neznam tačno od kada).

Pošto si naveo sve silne troškove obrade kredita ima još jedan veoma bitan -interkalarna kamata-koja skoro pojede popust koji daje Reno,samo zavisi kojeg si datuma u mjesecu dobio vozilo tj,kada ti je pušten kredit.


dizelas

#8
Jutros dobih informaciju od koncesionara da su umanjili redovni popust za MCV na osnovnu cijenu iz zvaničnog cjenovnika sa 2700 na 2100 KM :place:, i da je produžena garancija zamijenila dio popusta (ako me ne foliraju). Kažu da svakog mjeseca variraju popusti, tako da me ova situacija poljuljala što se tiče kupovine jer sam jedva bio finansijski spreman ići do granice koju sam sebi ranije postavio. Bez dvojbe, Dacia je svakako apsolutni best-buy, ali ću vjerovatno morati pratiti stanje sa akcijama iz mjeseca u mjesec i uhvatiti pravi momenat za kupovinu.

(EDIT 25.09.2010): I dobih još jednu info naknadno od jednog od koncesionara: popust od 1000 KM za Dacia finansiranje ukida dodatne 2 godine garancije :ranting:. Kada sam mu rekao da onda ovo nije nikakva akcija jer je tako bilo i prije, nego je čak anti-akcija jer su umanjili popust za 600 KM, rekao je "da možemo razgovarati ako ja insistiram da ipak dobijem dodatne 2 godine garancije kao uslov za kupovinu". Malo pijačarski.

Raja

#9
To za "malo pijačarski" si potpuno u pravu. Danas pilićari, jajare, secikese kao i "kontoverzni biznismeni" vode posao, pa ko koga odradi.