Ugradnja "tweetera" - zvučnika visikotonaca

prethodna tema - sledeća tema

Aleks


trajce

Da li je mozda neko skoro video da se negde prodaju "tweeteri" Sony XS-H03?
Stalker i s moje strane cestitike za obavljeni posao vezan za ovu temu. Samo bih tako nesto ugradio. Nadam se da bi se ti visootonci solidno uklopili sa fabrickim zvucnicima.

blagojevic

Citat: stalker poslato 19.09.2010. - 13:37

Najprije sam skinuo unutrašnje obloge sa vrata. Tu su mi pomogli tutorijali koje mi je poslao krle. Tnx krle  :respect:


Moze li malo objasnjenje kako sknuti tapacire prednjih vrata... :c:

miki-bgd

Recicu za sandero, logan je verovatno slican.

Ima 3 srafa koja treba odvrnuti, dva su oko rukohvata (kod mene rukohvat je srebrni, tacnije to je poklopac ispod kojeg se nalazi jedan sraf), sve ces ih lako naci.
Kad je to skinuto, vrata ostaju da se drze na 15, 20 zabica, dok je donji deo, tacnije ivica donjeg dela, pojacana zivom gumom, koju komotno da seces makazama.
Zabice lako pucaju, i to ako vuces na jednu stranu, znaci pokusaj da kada vadis zabicuto ne bude samo sa jedne strane. Ako i neka pukne nije strasno.
E da, mozda je najlakse da krenes od gornjeg dela, gde je rupa za rucicu za podesavanje retrovizora. Kad skines prvu zabicu kazace ti se samo.
Samo pazi na tu zivu gumu, drzi ona dobro, znaci noz ili makaze i miran si. I srecno!  :wave:

blagojevic


vujanovgoran

Jos jedan predlog za skidanje tapacirunga. Ja sam skidao na sledeci nacin: jednim srafcigerom sam odvojio malo tapacirung, koliko da se vidi zabica, a drugim sam direktno na zabicu polako odvajao dok ne iskoci. Kenuo sam odozdole i na kraju su mi ostale samo tri gornje zabice koje sam ostavio a tapacirung vukao na gore da se zabice svuku. Nije mi nijedna zabica pukla. Naravno prvo se poskidaju srafovi, a ziva guma nije bas nesto drzala cvrsto, lako je islo.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

blagojevic