Ugradnja TNG-LPG sistema u Logan

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

sutra...uzimaju mi merku za ugradnju TNG sistema :crazy:... auto ostavljam u ponedeljak.. :hihi1:

Peja

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Kakvu merku, pa ne šiješ odelo?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gav.sa

Jedno pitanje u vezi TNG. Ako bih ugradio TNG u ovlascenom servisu, kola treba da stignu za mesec dana, da li se kod tog uredjaja prebacivanje sa benzina na plin postize brojem obrtaja ili sa radnom temperaturom ili na neki treci nacin, i koliko to vremenski otprilike traje.

petar313

Na mom autu je prebacivanje softverski podešeno kad se dostigne 40°C u isparivaču i kad se da gas da motor radi preko 1600 rpm.
Pošto obično auto zagravam u vožnji, brzo se prebaci. Pređem tek 500-1500m, zavisno od spoljne temperature. Obično se desi dok prebacujem brzine i ne osetim promenu rada motora.

Ekstremni slučaj je kad imam na početku vožnje duži pravac pa ubacim npr. u četvrtu . Tad do prebacivanja dođe mnogo kosanije, tj. tek kad prebacim brzinu. Čini mi se da reaguje kad se povećava broj obrtaja i dostigne podešena vrednost. 

dsit

Pa da. Prebacuje na 1500-1600 o/min ali tek kad se rashladna tecnost ugreje na zadatu temperaturu. Pre toga ne reaguje na obrtaje i radi stalno na benzin.

Keka

I prvih 30 sec (ili kako je vec podeseno) posle paljenja radi na benzin bez obzira na temperaturu i obrtaje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

Da, jeste. Mora da prodje nesto vremena, ne prebacuje odmah.

ppejic

Ostavio sam jutros kola za ugradnju TNG-a.

Postavljao sam im pitanja u vezi ugradnje:

1. Kakvo pricvrscenje zahteva klasicna boca?
- Ili mora imati teleskop (gvozdeni stap koji se vidi od strane gepeka), ili ram-nosac ispod sebe. Oba nacina su korektna i prolaze atest AMSS

2. Gde se pricvrscuju plinske dizne?
- Jedino pravilno mesto je ispod kucista filtra vazduha. Ne treba ih pricvrscivati na firewall jer nije korektno i u tom slucaju ne prolaze atest (barem ne bi terbalo)

3. Gde se smesta isparivac?
- Isparivac smestamo ispod meraca nivoa rashladne tecnosti.

4. Podigli su kola na dizalicu pa sam ih pitao gde ce sprovesti plinsku instalaciju?
- Jedino mesto gde cemo dodatno pricvrstiti je od boce do pumpe za BMB. Odatle pa na dalje postoje slobodni nosaci.

Pozdrav,
Peja

hobbista

Evo malo sličica i od mene:
- Isparivač Landirenzo LI 02
- Rail/brizgaljke Landirenzo media
- Boca GZWM Poljska 41,5 lit.
- Multi ventil OMVL Italia

Biće još slika kad skinem kućište filtera  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Svidja mi se ovaj prikljucak za punjenje.....elegancija  :hall:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Sami su tako namestili (bez mog zahteva). Loša strana je što mi je fini momak na OMV-u natočio plin, a ja otišao na kasu pre nego što je stavio plastični čep. Kada sam se vratio vratanca su bila zatvorena tako da nisam video da nešto nedostaje... do sledećeg točenja  :badmood:
Inače, i položaj ventila na boci mi je nekako, na "izvolte"
I, ako neko ugrađuje u Ekoluka servisu, naznačite da pokazivač nivoa bude jedno 5 cm u desno. Ovako izgleda lepo, ali se ne vidi ništa kada je sunce  :cool:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Plasticni cep ima na svakoj pumpi za gas za 20-tak din, a na buvljaku prodaju na kilo  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

JMM (.... mu mater), i pored izvesnih učinjenih napora, nikako ne mogu da se pomirim sa ovakvom ugradnjom boce  :ne:
Pa odmah je tu kod zadnjeg spojlera, da te neko malo čukne odpozadi, otkide ti multiventil, boca kreće u goste menjaču....  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.