Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

#630
Citat: Aleksabgd poslato 19.11.2017. - 13:04
Kupio sam u Madjarskoj castol 5w40 ( ispunjava rn 0700/0710 standarde) 11eura po litri .  Proizvodi se i puni u Austriji za razliku od castola koji kod nas stize iz Italije

Pored ostalih sitnica, sada cemo i ulje da kupujemo u Madjarskoj. I ja sam merkao likvi moli, kao opciju za zamenu, pa opet elf, ali nadalje sve opcije su otvorene. Da li bi ovako nesto doslo u obzir za moj auto??..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Koristio Castrol godinama.
Od prosle godine prilikom zamene, potrosnja ulja se povecala za duplo.
Zadnja dva puta koristim Divinol ulje (nikad cuo pre toga), made in Germany, jeftinije od Castrola (litar dobijem Dzabe).
Potrosnja se prepolovila od uobicajene.
Na 10000 km potrosi oko pola litre. Sa Castrolom nikad nije bilo ispod litre.
Ulje kupujem u istoj radnji, od uvoznika.
Ko sta tu mulja ja ne znam, ali moja promena je donela rezultate iako je bila vise slucajnost nego namera (nije bilo Castrola u tom trenutku).
Ja prezadovoljan, vec sam mislio da mi motor polako zamire.

Andrix

Video sam da i kod nas u ovl.servisima sipaju Castrol, samo verovatno posle gar.perioda.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Mislim da u Kompresoru koriste Castrol uvek.

Aleksabgd

Mali update. U prodavnici Tompaker na Kelebiji ( sa madjarske strane granice) imaju castrol 5w40 , cena je 2700ft ili oko 9 eura. Isto je proizvedeno u Austriji kao i ono koje sam kupio u Budimpesti.

Zoran

Hibernacija, pošto ćeš ulje koristiti i ljeti, bolje ti je NIS Autolein  5w40
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Nekada sam preporučivao samo Motul iz prostog razloga - pravio se u jednoj fabrici (mislim da je još uvek tako). I gde god da se kupi, to je uvek isto ulje.
Castrol, Elf, Total, Shell... imaju više fabrika pa svaka proizvodi za određena tržišta. Po "istoj" recepturi  :laugh1:

Nisotec, Modriča, Ravenol, Divnol... su isti za sva tržišta, tako da je ovo i moja preporuka. Ali većina želi da na tarabi piše Castrol (ili drugo zvučno ime) :ne:


EDIT: Normalno je da u našim servisima sada sipaju Castrol - potpisali su ugovor sa Renault grupom tako da je ovo sada fabrička preporuka  :bonk:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

#637
Citat: Zoran poslato 06.01.2018. - 13:55
Hibernacija, pošto ćeš ulje koristiti i ljeti, bolje ti je NIS Autolein  5w40
Mogu i G energy 5w40, nekako mi lepse pakovanje..... :hihi: evo i njihove preporuke
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Kod G Energy su serijski brojevi na naljepnicama a kod NISa su na kantici, što mi daje veću sigurnost  :ces: .
Sam svoj gazda - vazda.

cika mili

Citat: saša61beograd poslato 06.01.2018. - 11:11
...evo mojih razloga zašto više ne koristim Elf.
Prvo,Profaco u kome sam godinama kupovao i u koji ne sumnjam,pretvorio se u Elf-ov muzej ulja.Nedavno sam za bio tamo ...i vidim Elf SXR 5/40 iz jula 2015.Znači,to ulje je staro skoro 2,5 godine.Verovatno mu ništa ne fali,ali ja ga neću kupiti.

Prošli petak (5.januar) kupio kod njih ulje SXR900 5w40, proizvodnja 2017.

Zoran

Mnogi kažu da je kao voda Elf koji se ispušta iz motora   :ces:
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Citat: cika mili poslato 09.01.2018. - 10:24
Prošli petak (5.januar) kupio kod njih ulje SXR900 5w40, proizvodnja 2017.
Ja sam 29. decembra kod njih kupio NF 9000 5w40, proizvodnja novembar 2017.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Ivan

Koje ulje uzeti posle Elfa, Nisotec autoline sint 5w-40 ili Lukoil genesis armortech 5w-40 ?

kiconix


saša61beograd

Citat: Ivan poslato 09.01.2018. - 17:28
Koje ulje uzeti posle Elfa, Nisotec autoline sint 5w-40 ili Lukoil genesis armortech 5w-40 ?
Ono sa lepšom ambalažom (Lukoil).
Oba ulja su dobar izbor.Lukoil genesis je premijum,Nisotek više nego dovoljan za Dačiju.Pošto je Lukoil genesis?