Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Keka

U sustini je isto ulje samo su razliciti sertifikati proizvodjaca, SXR ima Renault odobrenje, NF ima sve ostalo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Pisao sam jedan mali upit NISu vezano za upotrebu Autolein Sinta 5w30 i 5w40 u motoru K7J. Odgovor je pozitivan i oni preporučuju zamjenu najdalje za 20 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

astmario

Bio danas na Bubanj potoku na buvljaku, usput videh da tamo prodaju Elf Evolution 900 SXR 5W-30 za 2000din 4L, proizvedeno 06/2016. Bilo i NF, za njega nisam proverio cenu, kao i gomila Total ulja ali tu vec ne znam sta pase.

speedo

Večeras čekam neki autobus na INA pumpi i pade mi na pamet da bacim pogled na cijene ulja.

Kratko rečeno - nisu normalni. Millenium 5w40 košta 15KM (7,5 €), Star 5w40, Ultra sint 5w30 (jedino sa Reno odobrenjem i to samo RN0700) i druga ulja skuplja...redom 8, 9 i 10€ za litar. Ne razumijem zašto idu sa toliko velikim cijenama :ne:  Druga ulja, istih karakteristika (recimo Shell ili Liqui Moly koji imaju i zvaničnog uvoznika) jeftinija.

Dvoumio sam se pomalo da naspem ovo ultra sint 5w30, ali sada sam definitivno odustao...

Keka

Jeste  :offtopic: ali da vas malo utesim...u karting ide Castrol Edge 0W30 i litar u prodavnici kosta neverovatnih 1350 din. Koliko kosta u servisu, ne smem ni da pomislim, ali cu uskoro saznati.

Pocecu da pravim Elf od blata.  :hall:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Zar nije kod ,,vagena,, jeftino održavanje :hihi1: .Doduše možda se radi ređe nego kod dačie....

Veterinar

U Metrou videh ELF ulja juče. Pretresao sve, deklaracije nikakve nigde (osim na tri strana jezika na original nalepnici)...  :ne:

saša61beograd

Elf ima kompletnu deklaraciju na onoj višeslojnoj nalepnici na zadnjoj strani (da bi video moraš da je delimično odlepiš).Tamo za Srbiju piše da je uvoznik Total Srbija,a proizvođač Total Romania.Sve opširno i detaljno,baš kako treba.Verovatno zato više nema one papirne nalepnice.

Veterinar

 :to:  Nije mi palo na pamet da odlepim veliku nalepnicu i pogledam ispod.

roolet

Na metroovim elf uljima na nekoj ima, na nekoj nema, mala bela deklaracija. Sve je ok, proverio sam - total serbia

dekiv68

Citat: Veterinar poslato 08.04.2017. - 08:48
U Metrou videh ELF ulja juče. Pretresao sve, deklaracije nikakve nigde (osim na tri strana jezika na original nalepnici)...  :ne:

Pošto je?

Veterinar

Nisam gledao, jer trenutno održavam auto u ovlašćenim servisima, ali da me neko hipnotiše sada mislim da bih rekao da je oko 246 dinara skuplje od Profaco varijante. Mislim na kantice od 4l.

silent

Pre dva dana sam uradio mali servis i sipao G-energy F synth 5W-40. Prvi utisak je da je auto tiši na leru.

Turbo

Sto je i logicno jer si sipao taze ulje.

silent

U odnosu na sveže sipan Elf, recimo.