Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Veoma dobra cijena za ulje koje je, kako vidim iz karakteristika, odlične kvalitete.

kiconix


saša61beograd

#1472
Pa i cena mu je od pre dve godine.
Total Quartz 5w40,koji koristim je dosledno ispratio opštu inflaciju i sada je 800-950 dinara,kako gde.A bio je godinama 600 dinara u Kit komercu.
Nisotec 5w40 je 600,a 10w40 450 dinara na NIS-ovim pumpama,bar je tako bilo kad sam zadnji put gledao.Mislim da nema jeftinijeg ulja na tržištu,a valjda je dobar kao što je bio.
Ovaj Gasprom G-Energy je "od pre rata",ko zna šta se dešava sa tom fabrikom u Italiji.

kiconix

I to je to.
Normalna stvar da kupis ulje staro 2 godine, samo da je cena niska.

Loganovac

Shelf life motornog ulja je obično dve godine, informacija direktno iz Totala, podelio sam je ovde svojevremeno. Dakle, sve OK.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Nailazio sam na podatke od 3 do 5 godina za život na polici, tako da je to ok. Sasvim je normalno da se prodaje motorno ulje proizvodeno prije godinu ili godinu i po, bez nekog posebnog popusta.

Veterinar

Kako je u nekim zemljama interval zamene motornog ulja dve godine, ne vidim sto bi mu smetalo cuvanje u kantici, u zatvorenom prostoru.  :ne:

papicdu1


LeNgenda

Citat: kiconix poslato 02.12.2022. - 17:38
I to je to.
Normalna stvar da kupis ulje staro 2 godine, samo da je cena niska.

U julu sam sipao restlove Nisoteca 5w40 skupljane poslednjih 7-8 godina, prešao 6500 km i sad ne smem da šokiram motor nečim previše svežim.

A cena je potpuno neverovatna, verovatno čiste zalihe.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Lazar@

Probao bih mozda nesto od Ina ulja na sledecem servisu?
1.5dci bez DPF-a

Koje bi ulje pasovalo?
Ina Star SAE 5w40?
https://www.ina-maziva.hr/ina-star-sae-5w-40-p6

speedo

Već dva ili tri puta sam sipao Ina Ultra Plus 5w40. Od 5w40 Ina ulja imaš još spomenuti Star i Milenium.
Milenium je najskuplji, Star je u sredini, a Ultra Plus je najjeftiniji. Litar Ultra Plus sam plaćao oko 4,5€. Sve OK.
Najveći je problem, barem meni, pronaći to ulje kada dođe vrijeme servisa, nekad ih ima, a nekada ne, ili nekad ima ali su malo starije zalihe.
Dobra je stvar i što na Ininim proizvodima jasno piše kada su proizvedeni.

saša61beograd

#1481
Baš lep,detaljan i informativan sajt Ininih ulja.Zašto NIS nema takvo nešto?
Mislim da je svejedno,Milenijum,Ultra,Star,tehnički podaci su im baš neki evropski prosek,sve je u granicama.
Milenijum je verovatno sa PAO,pa ima najnižu tačku stinjavanja,-45.Više stvar prestiža nego što je realno potrebno.
To je na sajtu,a šta je u kantici?Verujem da je i u kantici sve kako treba,ne vidim razlog da se sumnja i paranoiše.
Ko voli da sumnja,neka krene od Castrola i Motula,pa dok stigne do Ine i NIS-a,proćiće ga sumnja.


Zoran

Ozbiljan pristup. Onomad mi je INA nudila besplatnu
analizu rabljenog Millenijuma.
Sam svoj gazda - vazda.

orka

Pozdrav.

Uzeh Sandera, motor 0,9tce . Koje ulje sipati u motor. Po papirima, u servisnoj stoji da mu je sipano valvoline ulje Syn power xtreme mst . Da li da nastavim sa tim ili da pređem na neko drugo, Elf recimo ..

Lazar@

Citat: speedo poslato 28.01.2023. - 18:31Već dva ili tri puta sam sipao Ina Ultra Plus 5w40. Od 5w40 Ina ulja imaš još spomenuti Star i Milenium.
Milenium je najskuplji, Star je u sredini, a Ultra Plus je najjeftiniji. Litar Ultra Plus sam plaćao oko 4,5€. Sve OK.
Najveći je problem, barem meni, pronaći to ulje kada dođe vrijeme servisa, nekad ih ima, a nekada ne, ili nekad ima ali su malo starije zalihe.
Dobra je stvar i što na Ininim proizvodima jasno piše kada su proizvedeni.
Pred zimu sam sipao Castrol Magnatec 5w40.
Presao 8000km kratkih relacija po gradu.Rekao bih odlicno ulje.

Kupio sam danas djelove za mali servis.
Na Ina pumpi sam uzeo Ina Milenium 5W40, nadam se da nisam pogrijesio.

Sto se cijene tice, zapravo nije jeftino vec gadje neku srednju klasu, pa se nadam da je i ulje takvog kvaliteta.
Cijena je 7eura za litar.Poredjenja radi Mannol Extreme je 5.60e, Total je 7.30e, Elf 7.40e, dok su Castrol, Likvi Moli i Enos sada znatno skuplji, preko 10e litar (zapravo 11-12e)

Bio je i Star 5.40e, ali rekoh da probam njihov "premium".

Ee da, proizvodnja je negdje pred kraj 2022, tako da nije ultra svjeze, ali nije ni staro vala.