TNG - krajnja brzina

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Juče na autoputu ka Nišu, navučem 155km/h (150km/h okruglo po navigaciji) sa klimom, na ravnom delu puta. Bez klime ide bolje, ali nisam probao špic. S obzirom da je tada bio prešao 1.900km, još nije skroz "legao" tako da očekujem 160km/h za par hiljada kilometara. 162km/h je navedeno u katalogu, samo ne znam da li se misli na 162km/h po cajgeru ili na stvarnih 162km/h.

nik

Ne forsiraj motor mnogo do bar 3000 km da ti kasnije ne bude žao, tek posle dobre razrade će da pokaže pravo stanje stvari.
Najviše što sam postigao (po brzinomeru) je 166 km/h na početku karijere i nema razlike na benzin ili na plin. Razlika je samo u vremenu potrebnom za dostizanje brzine.

Keka

175 km/h (po cajgeru) na ravnom na benzin i na TNG, nizbrdo je bilo i vise. Ne znam kako su neki sa 1.4 i 1.6 makinama izvukli vise, mnogo vise  :ne:

175 po cajgeru je zapravo 160-165 po GPS, sto i nije neka max brzina za 1.4 i 1.6  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

Bilo bi dobro kada bi svi ovde prenosili rezultate očitane na navigaciji, jer je to jedino merodavno.


Keka

Da li je?  :ces:

Voleo bih da uporedim rezultate brzine po cajgeru, navigaciji i policijskom radaru. Od navedenih, jedino je radar bazdaren.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Saša

Citat: Keka poslato 05.09.2010. - 22:04
Od navedenih, jedino je radar bazdaren.
Tačno. Ali, kako bi neko izvršio merenje a da ne radi u policiji?
"Izvinite, jel mogu ja da vozim auto kol'ko god mož' da ide a da mi vi kažete koliko sam išao na sat?" :Smiley:
Za GPS ne znam koliko je precizan, znači preostaje nam stari dobri cajger. Kakav god da je.

miroleca

Nikako po cajgeru!!

1. Za cajger provereno znamo da laže, zavisno od marke i tipa auta, a možda i od serije.
2. Kako se guma troši, cajger pokazuje sve više, a da ne pričamo ako neko vozi dimenziju različitu od fabričke.

I dalje stojim iza toga da se ravnamo po navigaciji...

:wave:

Saša

Citat: miroleca poslato 06.09.2010. - 11:29
2. Kako se guma troši, cajger pokazuje sve više, a da ne pričamo ako neko vozi dimenziju različitu od fabričke.
Naravno da cajger greši. Negde ( :ces:) sam pročitao da je to samo pitanje cene - moguće je praviti i precizne cajgere, ali bi koštali previše.

Loganovac

#8
Naši cajgeri su sasvim dovoljno precizni, ali nisu baš tačni, odnosno tačni su onoliko koliko je proizvođač želeo da budu - pisali smo ranije da maltene svi proizvođači vozila namerno baždare cajgere da pokazuju više od stvarne brzine.
Što se navigacija tiče, u zavisnosti od algoritma, odnosno od vremena integracije, a imajući u vidu solidnu rezoluciju GPS-a, smatram da predstavljaju najtačnije uređaje dostupne prosečnom vozaču u ovu svrhu, pa stoga podržavam njihovu kandidaturu za referentno merilo kad se diskutuje o brzinama kretanja motornih vozila.
Da se ne ponavljam, srednju brzinu kretanja najtačnije možete odrediti štopericom između dva kilometar-stuba na autoputu, i prema ovom merenju svi testirani cajgeri su u plusu, dok navigacije bitno ne odstupaju, što potvrđuje gore navedeni zaključak.

P.S. Da dodam, trošenje gume od par milimetara (neka bude 2+2=4mm na prečniku od 621mm što je slučaj sa 185/65/15 gumom) pravi smešnu grešku od oko +0.65%, više nego red veličine manju od greške samog cajgera koja je reda +10%. Znači otpada iz razmatranja.
Za one koji se nisu bavili merenjima samo da dodam da su standardni analogni merni instrumenti najčešće klase 1.5%.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Necu da se mesam sa dci-jem, samo bih naveo da sam solidno opterecen, pri povratku s mora, po cajgeru razvio 175 km/h, a Kiconixov GPS je pokazivao brzinu od 160 km/h.

Saša

Ima li neko da je razvukao" 1,4 do daske?
Što se tiče brzine na cajgeru i GPS i kod mene je redovno ova druga manja.

Keka

Malo ste otisli u  :offtopic: tema je maksimalna brzina na TNG. O problemu i preciznosti cajgera je bilo reci na drugom mestu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Evo brzine na plinu koju sam ja zabilježio mobitelom.



Bilo je to u ljeto 2009. na auto putu od Splita prema Vrgorcu na jednoj blagoj nizbrdici.
Mislim da sam mogao navući još koji km/h ali me je bilo pomalo strah jer je uz mene u autu bilo dvoje djece.  :D
Žao mi je što nisam imao uključenu navigaciju da vidim kolika je stvarna brzina jer po mom iskustvu Logan do 100 km/h laže oko 10 km/h a kad brzina pređe 100 razlika se kreće do vrijednosti od oko 10%
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

stalker

U prošlu nedjelju sam vozio auto putem ali pošto mi nije radio brzinomjer ne znam koliku sam brzinu dosegao. Po GPS-u sam uhvatio 178 km/h ali bih stvarno volio znati koliko bi mi brzinomjer pokazivao.
Već je bila noć i na auto putu je bilo dosta vozila pa nisam imao "odvezane ruke" a ni s presretačima se nije za igrati jer se stvore niotkuda  :cap:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

kovdejan

Letos u Grčkoj 180 na autoputu po brzinomeru, ali na benzin... Ali ovde je meni interesantije drugo pitanje, do koje granice obrtaja/brzine treba voziti na plin da ne bi izgoreli ventili slučajno?