Ugradnja plina sa zadržavanjem garancije ili ne?

prethodna tema - sledeća tema

srbenda

Ma ne bih ja al` moram, zbog garancije.

petar313



ovo su menu ugradili u leto 2008. Zadržna garancija. Ne pravi probleme. Radi odlično.

Servis svaki 10000km. Bar tako piše. I planiram da to ispoštujem. Prešao sam sa tim nešto više od 29000km

dzaga

Da, i ja ću insistirati na godišnjem pregledu i podešavanjima + zamena oba filtera.

spago

Moj stav je da onaj ko ugrađuje plin, mora da očuva garanciju jer je ona više nego važna. Što se tiče natezanja sa njima oko ispunjenja popravki iz garancije svima toplo preporučujem da se obrate sudu. Pod uslovom da su redovno servisirali vozilo i plin ugrađivali preko Renault-a, gde god te oni pošalju, baš te briga, jer će oni biti krivi sutra ako nešto ne bude u redu. Naravno, meni je kao pravniku lakše da se sa njima tužim, a većina ljudi zazire od suda, spor je, skupi advokati i tako. I to jeste tačno i to je karta na koju igra Renault. Kupio si, ne radi dobro, jebi ga, ako tužiš tužiš. To je fora koju koriste sve velike firme. Recimo Telekom kopa kanale po celoj Srbiji i postavlja kablove. Ni ne pitaju vlasnike nego prekopaju, zatrpaju i pa pa. Ako se neko buni oni kažu, oćeš telefon ili ne, ili opaske tipa komšije ti se ne bune a ti našo da zvocaš, sram te bilo. Sa druge strane, ako se vlasnik ne buni  protokom vremena  ustanovljava se pravo službenosti prolaza kabla i više ne možeš da ga izvadiš i da oćeš. Ali fora je u tome da kada ih tužiš sudu pristaju na poravnanja i  daju pare koje masovno štede kopajući i ne pitajući vlasnike. I sada čovek dođe na selo iz grada u jesen, a oni kopali u proleće i ni ne vidi se da je kopano.
To vam je ista fora sa ovima. Ja imam loš rad na benzinu, a dobar na plinu i kada resetuju komp opet radi dobro dok ne prebacim na plin i vozim 100 km, kvar se ponovo javlja. I ostavljao sam auto u servisu nekoliko puta, jednom deset dana. I kvar se opet javi. I ja kažem zamenite vozilo vidite da ne možete da popravite, to je uslov iz garancijske knjižice, nemogućnost otklanjanja kvara, oni mi se smeju. Jebi ga sad sam im zalepio tužbu za raskid ugovora, ja njima da vratim kola a oni meni pare sa kamatom.
Kad ste dali pare za nova kola a vi znate kako je bilo te pare davati, ne dajte da vas zajebavaju korporativni mišići koji jedu leba od vašeg znoja. Ne dozvoljavajte da se preganjaju sa vama jel spada u garanciju ili ne. Ne zovite predstavnike firme, šefa auto kuće, tržišnu inspekciju ili slične ustanove. Ako ste sigurni u svoje pravo, presavijte tužbu i tražite ili ispunjenje obaveze ili raskid ugovora. A kada im se nagomilaju troškovi zastupanja i taksi iz izgubljenih sporova, onda će nam svima biti mnogo lakše da ostvarimo svoja prava kao normalni ljudi, a ne da nas smatraju majmunima i kad tražimo nešto iz garancije ko da im iz oka dedovinu vadimo.
Javiću kako napredujem. Al ako u ovom sporu uspem i dobijem pare garant palim od Dacie, daleko im lepa kuća.

hobbista

Sve ovo što je napisao spago stoji. I, nadam se da će brzo (u roku od par godna) ostvariti svoja prava.
Druga stvar je problem - velika većina uvoznika i servisera ima sličan odnos prema klijentima :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bmiillan

moje razmišljanje je bilo ovakvo:

razlika na ugradnji gasa, alarama, i tri servisa koja bih obavio kod njih da bi mi
važila garancija izašla bi u novcu oko 1000 e. Pošto sam pre kupovine bio na
forumu i ustanovio da se nikome ništa ozbiljnije nije pokvarilo i da nema nekih
sistemskih slabosti u konstrukciji automobila, rešio sam da sebe poštedim natezanja
sa tkz ovlašćenim servisima koji samo znaju za svoja prava (debela naplata usluga)
a ne znaju svoje obaveze prema kupcu. Čekam da pređem 5000km da bi video da je
sve sa motorom ok i onda ugrađujem gas u svojoj režiji, servise ću isto obaviti
daleko od ovlašćenih i rizikovaću da se nešto pokvari i da sam popravljam.
nemoj na silu uzmi veci cekic

fanatic

#111
Bravo bmiillan !!!
Vidim da nisam bez razloga započeo ovu temu.
Najzad su ljudi počeli da shvataju moju matematiku.
Ja sam to uradio na mojoj MCV kad je imala 700km.
I hvala bogu ostalo mi je 1000e u džepu, a možda i više
računajući auto kuku, šestu felnu itd.
Pre par dana su me zvali da odem do prodavca gde sam kupio auto
jer mi je stigao nekakav ugovor o produžetku garancije za auto.
Valjda zbog toga sto je kupljen za vreme sajamske akcije gde sam imao
popust 900e. Sa zadovoljstvom sam im se zahvalio i rekao im šta sam
uradio u sopstvenoj režiji i da meni ne treba ni standardna garancija
a kamoli produžena. Žena je zanemela i nije znala šta da mi odgovori.

Pozdrav svima koji ovako razmišljaju, a valjda će i ostali da se urazumiti !!! :kolo:

dzaga

Garancija se uzima da bi u slučaju nekog većeg kvara imao besplatnu opravku a ne za slučaj kada je sve u redu.

Razlika u ceni ugradnje plinskog uređaja je oko 300 a ne 1000EUR (ovde se radi o ugradnji pl.uređaja).

Ja se nadam da se ti nećeš opametiti zato što ti je zatrebala usluga u garantnom roku, nego zato što ćeš  poželeti da budeš pametan kao mi.