Stigao je jos jedan Stepa :)

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Motor će malo da živne kada prevališ 3.000km. Doduše, motor jeste i lenj i bučan i dosta troši (matora konstrukcija, jbg), ali zato si auto u startu platio malo. Kada imaš priliku na autoputu, razvuci ga na 4.000 - 4.500 obrtaja, malo da ga produvaš... neće mu ništa škoditi. I zlatno pravilo, dok se ne zagreje, nemoj da ga gaziš.
Loganovac te dobro posavetovao za LPG. Samo sipaj i vozi. S vremena na vreme malo na benzin, da se ista količina benzina ne zadržava dve godine u rezervoaru... ubuđa se. Zato i nemoj da ga imaš puno... kada se upali rezerva, dospeš za jednu crvenu i tako u krug. Jednom godišnje sipaj aditiv za dizne.

Menjač je standardni kao i kod većine vozila.... 140km/h @ 4.000rpm. Nema tu ništa više da se kaže.

:ziveli:

DarioGTI

pricekaj dok se ne razradi kako treba, a onda ga "nasviraj" preko 4000, vidit ces sta radi  :hihi1: :hihi1: :gun:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

perke21

Kod svih je isto. Nije stepway za brzu vožnju nego za uživanje  :lazy:

david


mladja04

Citat: perke21 poslato 11.09.2010. - 08:56
Kod svih je isto. Nije stepway za brzu vožnju nego za uživanje  :lazy:
Slazem se, nemam potrebu za brzom voznjom  :ziveli: :lux:

Jovunalola

Ma Stepić se vooooooooli i mazi i pazi...

Dobro došao! :welcome:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Milan013

Slican kao moj :) http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1006.0
Ja sam uzeo sa koznim volanom i airbag-om za suvozaca... i isto sam se pitao koju cu boju, naginjao sam vise onoj tamno sivoj jer ih nema mnogo takvih ali sam imao ponudu da ovog dobijem bez cekanja a i nije mi se svidelo kako retrovizori nisu u boji nego su "hromirani" sto na svetlo sivoj ispada kao da su u boji karoserije...
Ispostavilo se da je svetlo siva veoma zahvalna.

Razmisljao sam i ja o ugradnji gasa, ali nisam imao odmah novca (jedva sam sipao pola rezervoara goriva)... posle su novci isli u drugom pravcu a sada vise LPG i nije tako isplativ.

Odradio sam prvi servis, sve je ok, osim sto sam gume dva puta busio (a za prethodnih 10god voznje automobila nisam ni jednom). Sada su nove zimske na njemu :)

Sa srecom i uzivanjem da vozis ;)

mladja04

Da se javim posle 3-4 meseca voznje Stepway-a.

Utisak je da sam zadovoljan. Presao sam oko 4500 km, vozim na LPG. U ovim hladnim danima posle 1km se prebaci na plin tako da za gradsku voznju plin i nije neophodan (uvek). Potrosnja je oko 10-11 u gradu plina i benzina, na otvorenom oko 8-10, zavisi kako se vozi.

Sve u svemu zadovoljan sam i preporucujem ga ko se jos uvek dvoumi.  :dance:

jagi

Sa srećom da razradiš  motor.  :too:

Milan013

#24
Pa sa 4500km valjda ga je razradio :)

Moj je danas presao 16000km.

mladja04

#25
Mislim, ustvari, nadam se da jesam  :to:

mladja04

Nakon 11 meseci od kupovine Stepway-a presao sam 14000km, voznja pola pola, gradska i na otvorenom, prosecna potrosnja plina oko 11 u gradu i oko 9-10 na otvorenom uz brzinu oko 120 i 8-9 uz voznju oko 100km/h. Kada je klima ukljucena potrosnja raste za 10-15%.

I sto je najbitnije, zadovoljan sam, isam se pokajao.
Jedino sto me je iznerviralo je debljina lima skoljke, tanji je od pelir papira!!! Imam jedno 15 udubljenja od grada koji je padao pre mesec dana!!!!