Stigao je jos jedan Stepa :)

prethodna tema - sledeća tema

mladja04

Sutra kacim fotografije i napisacu utiske posle predjenih 400km. Uglavnom, odusevljen sam  :lau: :lau: :lau:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stepwau-LPG

Uzivaces siguran sam! Ja i dalje uzivam!!   :lux:

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

mladja04

#4
Posle 2 ipo godine od kako sam poceo da kupujem auto, i od pocetnih 4000e, ko zna koliko pogledanih automobila, ko zna koliko predjenih kilometara i promenjenih majci od znoja konacno je stigao Stepway. Odmah sam ugradio pri kupovini i plin. Posle predjenih 400 km potrosnja na otvorenom mi je bila 8l plina (klima je ukljucena bila 1/4 tog puta), vozio sam i na benzin ali nedovoljno da saznam kolika bi bila potrosnja benzina. Prvi utisci su pozitivni.
Posto prvih 1500km ne treba forsirati, tako kazu, nisam prelazio 100km/h i to je postizano 5. brzinom pri nekih 30000 obrtaja. Imam utisak da je malo tromiji, ali se nadam da ce pri vecem broju obrtaja pokazati pravo lice :). Stabilan je na putu, takodje i u krivinama. Posto je malo visi ima dobru preglednost. Voznju unazad je takodje olaksana velikim bocnim retrovizorima. Mozda je malo bucniji, to mi se ucinilo pri tih 30000 obrtaja. Pitam se kako li ce biti kada se doda jos malo gas?! Jos jedno opazanje vezano za buku, pri 100km/h ako se otvore oba zadnja prozora strujanje vazduha je toliko jako i bucno da se cuje kao da su sve 4 gume pukle (nedao Bog)! Vrata, kako prednja tako izadnja, se otvaraju siroko sto je veoma dobro. Zakljucavanje je lako dugmetom sa komandne table, a sto mi se takodje svidja je onemogucavanje otvaranje zadnjih vrata iznutra, sto ce imati primenu kada budem imao dece.

Konkretno za mog Sandera, ne svidja mi se sto u firmi gde sam kupio auto nisu imali, kazu da ne prodaju, boce koje se ne ugradjuju u tocak pa sam uzeo bocu od 30l koja stoji u gepeku. Malo je iritirajuce, ali se nadam da mi nece trebati vise od sadasnjeg prostora.

Interesuje me jos ovo da mi neko odgovori:
U knjizi sam pronasao da pritisak u gumama treba biti 2,2 i 2,0 prednjih odnosno zadnjih guma. Da li je taj podatak ispravan, s obzirom da se radi o 16` gumama? Da li u gume ubaciti azot ili ostati na vazduhu?
I jos, gde kupiti neku zastitu za vrata? Posto smo ih vec zakacili u ogradu pri otvaranju. Postoji li jos neki vid zastite osim onih ruznih "macijih ociju" sto strce izvan vrata?!

To bi bilo ukratko od mene za pocetak. Preporuka svima koji planiraju da kupe isti auto, mislim da se necete pokajati. U Nisu je moguce zakazati i probnu voznju, kako bi se lakse odlucili za kupovinu :)

Pozdrav, Mladen

               

Jelenko

Cestitam na kupovini auta,nadam se da ces biti zadovoljan,i mislim da bi bilo mozda dobro da u pocetku vise vozis na benzin bar dok je motor u razradi.

mladja04

Hvala. Od predjenih sadasnjih oko 1300km oko 1/3 sam vozio na benzin tako da i sada vise plin a manje na benzin vozim.  :ziveli:

Loganovac

Ne opterećuj se, to nema nikakve veze!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

milko

Želim ti da uživaš, i pređeš što više sretnih kilometara u svom Stepy,bez problema.Kad sam krenuo da ga kupim tu boju sam odabrao,ali sam se u putu predomislio i uzeo crvenu jer je ona boja sa svih reklama za Stepwaya.

mladja04

Hvala, mada ovde procitah negde na forumu da bi trebalo povremeno voziti na benzin. U firmi u kojoj voze Dacijina vozila na plin imaju naredbu da nakon potrosena nekoliko rezervoara plina obavezno istrose jedan pun rezervoar benzina pa tako u krug. Iz tog razloga rekoh i ja da poslusam isti savet.

Kada sam ga uzimao u opticaju je bila za kupovinu metalik siva i ova crvena, na kraju je preovladalo to sto je siva univerzalna i svetlija, a i u gradu je vec bilo nekoliko crvenih pa rekoh da budem medju prvima sa sivom  :woo-hoo:

Loganovac

Svašta smo pisali, treba detaljno pročitati, imaš Search opciju... Kao generalni zaključak stoji da ne postoji univerzalno pravilo kada i koliko voziti na benzin, ima ovde ljudi sa velikim iskustvom. Bitno je samo da benzinske dizne budu čiste i da se benzin u rezervoaru ne drži predugo jer počinje da pravi probleme.
Znači, vozi Miško!  :driver:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja04

#11
Da, hvala, to sam procitao. proucio sam forum detaljno, svaku napisanu recenicu i rec posebno protumacio i ima puno korisnih saveta i diskusija.  :aplause:

Deki

Svaka čast  :aplause: A tek što je lepa boja .....
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

DrJekyll

 :welcome: :wave:
Uzdravlje da ga vozis sa srecom i bez kvarova.
Sada tek vidim kako steway-u stoji dobro siva boja. :)
Gume pumpaj na koliko ti pise na vratima, a za zastitu za vrata mogu jedino da ti kazem da sam ja kupio u tempu neke providne lajsnice (imas i metalik sive) koje se kace sistemom stipaljke na rub vrata. Time sam sprecio da kad otvaram vrata gulim svoju i tudju farbu. Jedino sto mi je problem je nedostatak lajsne na sredisnjem delu vrata pa kada drugi otvaraju vrata moze da se ulube moja...to resavam tako sto pazim gde parkiram i gledam da je sto veci razmak izmedju vozila.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

mladja04

#14

Hvala. Gume pumpam prema spec.nalepljenoj na vratima. Mada, kada sam prvi put proverio mislim da su mi u servisu napumpali na 1.8 sve 4 bili pa sam ih dopumpao na 2.2 i 2.0 zadnje. Moracu da potrazim bilo sta za vrata kako bi sprecio dalja udaranja u ogradu ili neki drugi auto. Pazim gde i kako parkiram ali nikad se nezna ko i kako vozi druga neka kola!

A da napisem jos jedno opazanje posle predjenih 1300km. Cini mi se da je motor na Stepway-u lenj, da ostvaruje malu brzinu uz veliki broj obrtaja. Pri 3000 obrtaja ide oko 100km/h dok sa 3500 ide oko 120km/h (5 brzina). Sa 4 brzinom ide 60km/h pri velikom broju obrtaja tako da vec tada se mora prebaciti u 5. brzinu sto mi se malo svidja. A uz sve ovo kada se predje tih 3000 obrtaja (100km/h) motor je bucan.
Da li je ovo slucaj i sa vasim Stepway-em?