2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Ne,kad se već nudiš moraćeš ti kod mene na Nbg,mora motor da mi bude hladan!
Obrisaće nas.


jasho

Dogovorio sa ovim mojim rodjakom što je automehaničar da dođe u ponedelljak do mene i to odradi, znači Žacov post o štelovanju sa parametrima navedenim tamo, osim listića koje on donosi šta mi od alata treba?

hobbista

Kljuć T 10 ili gedorica 10, krstasti šrafciger, običan šrafciger, torex T 30 (čini mi se), okasti ključ 12.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho

Zašta ide torex T30? To nemam?

hobbista

Za bobinu, mada sada razmišljam... ona ostaje na poklopcu, pa i ne mora da se skida.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Tako je, ne mora da se skida bobina, ja sam je skidao da bih ocistio dekjli ispod nje..

jasho

OK :to:
znači usisni 0.10-0.15 i drugi na 0.25-0.30 i po redu paljenja bobine  :rtfm:

zac

Izduvne idi na ovu vecu merku...0.30 mm. Da po redu paljenja, ma samo okreces radilicu i gledas klackalice, i sve ce ti se samo kasti.  :to:

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 18.09.2012. - 08:50
Pitao sam servis u Pančevu za štelovanje ventila (3 godine, 33000 km), receno mi je da se steluju samo ako imam ugradjen plinski uredjaj.

Cevu

Jel mnogo 15 hiljada za drugi servis na 30.000km? Koliko je ciscenje step motora? Dacia Stepway 1.6

kiconix


Cevu

Pa gde je u bg povoljnije?
ovo je cena u hit autu? prvi na 15.000km su mi naplatili 11.000din? zato i pitam jer mi deluje malo mnogo al mozda gresim.

saša61beograd

Ulje 1600din,filteri ulja,vazduha i klime,2200din.Pola sata posla 1400din.Ukupno 5200 din.Ostalo plaćaš servisu da u teškim vremenima opstane i zadrži licencu da bi ti u garanciji eventualno nešto popravio a i da bi gazde servisa mogle da letuju u Španiji mesec dana.Sve je to cena garancije.
Šta je sa servisom na Beloj zemlji?

Keka

+ filter goriva + svecice + stelovanje ventila + dihtung ventil dekle.

Da li bi sve to radili i u ovlascenom-ne znam, ali je privatno daleko povoljnije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!