2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Moze im se.
Idi u najjeftiniji.

ziki_the

Juce odradjen drugi servis u AK Francuz

3.3l elf excelium 5w40 - 2301 din
Filter ulja                  - 975 din
Filter vazduha            - 1183 din
Filter kabine              - 759 din
1.27h usluga servisa   - 2397 din
podloska cepa           - 188 din
                                7805 din

Provera kompletnog auta, dijagnostika, pranje auta, kafence, ljubazno osoblje, lep ambijent.
Krajnji utisak prezadovoljan.. :to: :to: :woo-hoo: :woo-hoo:

perke21

Eto i ja uradih danas 2. servis kod Žive u Pančevu. Osoblje kao i prošli put za pohvalu. Cena ista kao i za prvi servis 8.400 dinara. Na dizalici u servisu tri vozila (dva stepway-a i jedan sandero). Interesantno svi imali okvire DACIA FORUM SRBIJA.  :ces:

ivan-bgd

#78
E, taj Stepway je bio moj :) , ako je bio sivi metalik sa čeličnim felnama. :too: Nego, poslao sam ćaleta jer ja nisam mogao...tako da nije bilo šanse da se upoznam sa kolegama sa foruma :ne:

Goky

#79
Danas odrađen 2. servis u Rtanj commercu u Nišu:
Excellium W540, filter ulja i vazduha 5.555 RSD
Na računu za broj radnih sati navedeno 0.
Izvršen i pregled vozila, kantica sa preostalim uljem spakovana u gepek.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

skiter69

evo upravo stigao sa drugog servisa i sve ukupno 9221,5rsd.
ulje 3,3l - 2458,5rsd
filt.ulja - 907rsd
zaptivka - 220,oo :conf:
filt.kabine 1760,oo
filt.vazduha- 1540,oo
antifriz 0,2l-66,oo
dijagnostika-1100
servisne usluge-1170
sve u svemu  :rtfm: :ranting:

kiconix

Sve u svemu, šišanje za velike pare.  :ranting:

skiter69


hobbista

Citat: skiter69 poslato 29.03.2012. - 12:30
dijagnostika-1100
:conf: :badmood:
Ocekujem da uskoro krenu da naplacuju najlon koji stavljaju preko sedista, papir sa stampom za radni nalog i racun, i kao vrhunac, da uvedu naplatu overe servisne knjizice  :banghead:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ziki_the

Zar dijagnostika nije za dz?
Mislim da ona provera Renault semafor ukljucuje i dijagnostiku, meni to kod Francuza nisu naplatili..

silent

#85
Danas urađen drugi servis (pređeno ukupno 15.600 km) kod Žive. Ulje (elf 5w-40), filter ulja i filter vazduha - 5700 din. Filter kabine je bio u dobrom stanju pa je samo očišćen i vraćen. Doliveno par decilitara antifriza i proveren akumulator, kao i prednje pločice, to nije naplaćeno, a ni podloška čepa kartera :) Sve u svemu zadovoljan sam. U servisu su pedantni, obraćaju pažnju na detalje, smireni su i razgovaraju sa mušterijom. Videćemo se i sledeće godine.
Malo mi je neobično da je stalo 3,3 l ulja u motor (prošli put je utrošeno oko 3,1l), ali sam kontrolisao i na maksimumu je, tj. taman do gornjeg zareza na šipci.

zac

 :offtopic:
Ljudi, polen filter obavezno menjajte, on je vazniji od filtera za motor.

Bolje je nemati filter, nego disati kroz prljavu kesu od usisivaca. Ja sam taj filter na sluzbenom autu menjao na 5000 km, i svaki put je bio prljav. Ne zaboravite da se virusi i bakterije zadrzavaju na njemu, a da ne pricamo o raznim gljivicama, kojima prisustvo izmenjivaca temperature klima uredjaja, stvara idealne uslove za razvoj i za sejanje njihovih spora po kabini. Na klima uredjajima, dokazano je i da se razvija virus koksaki:rtfm:

Ne postoji koriscen filter u "dobrom stanju"  :cekicem:

ivan-bgd

Ne vidim razlog da se u celoj priči ne zameni i polen filter.Šta štede ko da plaćaju iz svog džepa.. :ne: ..Možda  bi menjali da je nešto skuplje. :ces:

Keka

Citat: žac poslato 06.04.2012. - 18:15
:offtopic:
Ljudi, polen filter obavezno menjajte, on je vazniji od filtera za motor.

Bolje je nemati filter, nego disati kroz prljavu kesu od usisivaca. Ja sam taj filter na sluzbenom autu menjao na 5000 km, i svaki put je bio prljav. Ne zaboravite da se virusi i bakterije zadrzavaju na njemu, a da ne pricamo o raznim gljivicama, kojima prisustvo izmenjivaca temperature klima uredjaja, stvara idealne uslove za razvoj i za sejanje njihovih spora po kabini. Na klima uredjajima, dokazano je i da se razvija virus koksaki:rtfm:

Ne postoji koriscen filter u "dobrom stanju"  :cekicem:

Nije bas tako.

Ovo za kesu od usisivaca se slazem i podrzavam zamenu filtera klime dva puta godisnje.

Za ostalo se ne slazem.

Razvoj bakterija i gljivica na filteru-ne, zato sto je filter pre isparivaca klime, na direktnom je udaru vazdusne struje, pa nikad nije mokar. Klima uredjaji su poznati po razvoju bakterije soja Legionela (http://en.wikipedia.org/wiki/Legionella). Virusi ne mogu da se razmnozavaju bez zivih celija, sto znaci da ne mogu da rastu na klimi. Naravno razmnozavanje plesni i bakterija na klimi zavisi od nacina upotrebe. Ako se iskljuci 10-tak minuta pre gasenja vozila, i dotle se osusi isparivac, nece doci do razvoja patogena. Ako se klima gasi kad se gasi i auto, isparivac ostaje vlazan, onda postoji mogucnost da tu nesto naraste.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :hall:  Hvala za strucno objasnjenje. Vazno mi je da se slazemo oko cesce zamene.  :wave: