Napokon prvih 2000 km

prethodna tema - sledeća tema

modesti

Kao sto smo i obecali javljamo se posle duzeg puta, sa malim zakasnjenjem, sa utiscima o nasem novom autu. Sto se tice opsteg utiska uglavnom je zadovoljavajuci. Auto je zaista komforan, stabilan, prilicno udoban za dugu voznju... Mane su mu brisaci koji skripe (doduse, nakon nekog perioda utihnu i rade normalno), papucica gasa na koju se prenose neke vibracije (???), tromost prilikom preticanja na brzinu (potreban je zalet), cini mi se i da stitnici za sunce nisu postavljeni bas najbolje. Sto se tice potrosnje bila je 7l, voznja je bila uglavnom po autoputu sa dugim stajanjima u mestu sa uglavnom ukljucenom klimom (80% puta ukljucena klima). Vozili smo ga do 1500 km na 3000-3500 o/min, znaci do 120 km/h. Kasnije smo ga probali do 140 km/h ali u kratkim intervalima i ponasao se vrlo lepo. Zakljucak: zadovoljni kupovinom, neke mane mogu da se koriguju na ostale se covek navikne.

krle

 :aplause:

Korektan izveštaj, nema šta.

Raja

Modesti, mislim da auto nije  tako trom prilikom preticanja, kao što opisuješ. Probaj ovako: ako pretičeš u četvrtoj, rokni ga u treću i udari po gasu do 5-5500 obrtaja i onda prešaltaj,
videćeš kako će da izleti, ko metak. Znači, prilikom preticanja u brzinu niže i udri ga po gasu. Ima da ide k'o vetar. Za sve ostalo si u pravu.


Keka

Chika Rajo, ne nagovaraj coveka na greh, jos nije razradio masinu  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#4
:ces: Razradio ili razradila?  :Smiley:   


Rajo, ako je uključena klima   dešava se upravo onako kako  kaže modesti.  

modesti

Razradili. U pitanju smo moj suprug i ja, samo sto on malo vise vozi. Cim jos malo razradimo auto onda moze da se izvede varijanta sa saltanjem u manju brzinu, ali bez ukljucene klime jer sa klimom tesko da ce moci i kada je razadjen motor. U svakom slucaju hvala na savetima.

krle

Dobro, rešili smo i ovu dilemu oko razrađivanja.   :aplause:

Loganovac

A i oko roda (pola) - upisano u profil. Modesti, ne zameri čika Raji i malom Keki, ili su matori ili premladi da bi čitali takve stripove...  :njanja:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

Ma, mali Keka je kriv, samo unosi zabunu među naše redove. :Smiley:

david