GPS

prethodna tema - sledeća tema

Jelenko

Da se pohvalim kupio sam i ja navigaciu model;
mito gps 369....valjda ce biti dobar,novo je a nije made in PRC.....da odma kazem... :c1:

Loganovac

... kako to da shvatimo, kao dobar je jer nije PRC? Ja imam baš PRC i odličan je!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

PRC ili ne, svejedno! Bitno je samo dobre mape u sebi da ima  :woo-hoo:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Jelenko

Pa zajebavali ste me za centralno i daljinsko jer je made in prc,pa zato sam htjeo naglasiti da ovaj uredjaj nije,hehe :),ova navigacija mislim da se proizvodi u srbiji,a softver je greminov(valjda se tako pise)....meni je dobar,i nemam nista protim made in prc.. :c1:

wvojin

Softver je verovatno Garmin a ne Gremin... :)
Ma naravno, najvaznije je da radi kako valja i da si ti, kao vasnik, zadovoljan  :to:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

staracstol

Bog je stvorio zemlju, sve ostalo je "made in PRC".

Boka

Od danas je pocela akcija u metrou za navigaciju Mio moov 200A Adria i cena je 5900din sa pdv i mislim da je cena dobra. Uzgred video sam da ima 64mb sdram sto je dobro.

scepo

Mio je odlican , ima dobre mape i hardver . Dobra je cijena evo ga u tehnomaniji 8300 din .

wvojin

Mogu vam reci da sam ja potpuno zadovoljan Mio navigacijom.  :to: Cena je vise nego povoljna!
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Ja sam svojevremeno Moov 200 EEU (cela Istocna Evropa) platio oko 2,5x vise, tako da je cena zaista povoljna. Mana je (uslovno govoreci) mali ekran za danasnje standarde.

Na mobilni sam ubacio Garmin XT navigaciju, sa kompletnom Evropom+Adria route+SCG route. Displej je 3,7 inca, cela instalacija je teska oko 1,8 giga. Radi kao zmaj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Da znas da to jeste problem - mali ekran, ali se navikne covek. Veci problem moze da bude sunce koje pada na GPS u toku dana, ali to je problem kod svih
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

Velicina ekrana? Pa dok vozis ti ne gledas u ekran nego u put, a glasom - zvukom iz navigacije.

Ekran sluzi samo da podesis destinaciju i eventualno pogledas po nesto na mapi. Ukoliko preterano gledas tokom voznje u ekran manje obracas paznju na ostale ucesnike u saobracaju, sto je veliki rizik.

2.5" sasvim dovoljno. Ukoliko mi ne stigne iPAQ kupujem ovaj navigator!

Off topic: Treba imati u vidu i da je opala prodaja helba za 20%, sta mislite koliko ce opasti prodaja tehnike? Ovi u Metrou su namirisali situaciju pa se ratosiljaju uredjaja, a i vreme GO je na pragu.

Peja

wvojin

Nisam ni mislio da stalno gledam u ekran, slazemo se da je veoma opasno, ali ponekad bacis pogled na rutu kojom ces se kretati, cisto da znas zbog prestrojavanja. Volim okvirno da znam unapred put kojim cu se kretati.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Loganovac

@Peja: u tvojim godinama i meni bi bio dovoljan 2,5" ekran, a sad mi je i 3,2" mali... mislim ekran  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mandrak

#74
U Metrou su sada na akciji:

MIO Moov 200 Adria, 3,5'' = 5900 din,

MIO Moov 310, sa celom evropom, 4,3'' = 9900 din.