Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

david

Istina, kad odem kod mojih u HR slabo vidjam Logane, istocna vozila nisu na ceni.

Ljota

I u Srbiji su retki auto placevi koji prodaju polovne Dacie! Moje zapažanje je da 70% vozača nema nikakvo zanimanje za dacia modele, 20% vozača tek ima neku želju da vas pita nešto o automobilu i 10% je onih koji bi možda i kupili tako nešto kada bi imali para! Da se zaključiti da se dacia automobili kupuju iz nužde i to velike!  :kava:

Vladan P

Mada poslednjih par postova ''vuče'' na O.T. ajd' da dodam i ja neku...
Po tom pitanju osnovni problem je sa imidžom!
Moj poznanik nije kupio novu Oktaviju (koja mu se više sviđala) već Golfa jer ga je bio blam zbog znaka Škode!
Jedan rođak,pre neki dan, kupi Pasata iz 2000. god.sa 200 000 km.
Za te pare već znate kakvog je Logana mogao da kupi.
Ali,kaže-Jeste tvoj Logan udoban i dobro ide,ali ne mogu da vozim Dačiju!  :banghead:

Mnogo ljudi pati od te bolesti.

Sreća,pa mi nismo među njima  :lazy:
Zajedno smo skupa !

nemanja46

Istina,kod nas je i dalje ono auto nije auto ako nije iz Nemacke  :cekicem:

Loganovac

Nemačka medicina je najbolja medicina...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Dacia je sama sebi napravila taj problem sa dizajnom ranijih modela. Ako cemo realno.
Stoji da pola ljudi ima kompleks koji lece sa volcvaginom, al dobar deo ljudi jednostavno ima solenza ili logana u glavi kad se kaze dacia. To se polako al sigurno menaj sa novim modleima al opet..
moje misljenje :)

Loganovac

Citat: Ivan91 poslato 06.06.2013. - 22:42
...solenza ili logana...

Nisi ti skoro bio banovan, a?  :cool:


:lau: :lau: :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Mogo bi malo a ? :D

ex-user

Pa objektivno govoreći Logan je jedan od ružnijih (savremenih) dizajna...
bla bla bla

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ex-user

Jeste blizu. Ovo je "of all time", a ja sam napisao "savremenih" - koliko na listi ima automobila od 2000 pa na ovamo? I lista je verovatno sa američkog tla, gde Dacia nije nikada ni privirila. U indiji je npr Logan prisutan kao Mahindra a ne Dacia, pa pročitaj malo kako se dizajn dopao Indijcima... Ja ne poznajem nikoga u Srbiji (mislim lično, ne računam kada pročitam ovde na forumu) kome se dopada dizajn Logana (ne mislim na to da li im se dopada funkcionalnost i veličina gepeka, nego -kompletan- dizajn). A vi ostali? ;)
bla bla bla

drzarkod

Evo meni se dopada...liči na Toyotu Corolu...a priznacete da Reno-Nisan-Dacia, imaju specif.dizajn. :lau:

Keka

Savremenih ima sasvim dovoljno na toj listi.

Ono sto nema na listi je da se o ukusima ne raspravlja, a za Indiju i Indijce marim kao za lanjski sneg  :2023:

Kad vec pricamo o dizajnu, funkcionalnosti, prodaji:

1. Da Logan bas toliko ne valja, ne bi ga prodali u milionskom tirazu.
2. Dacia, bilo koja, napravljena je da bude jeftina i funkcionalna, a ne lepa.
3. Univerzalni dizajn koji koristi Dacia, Renault, Nisan, Mahindra, snizava troskove proizvodnje, ali nikako ne moze podjednako da zadovolji razlicite kupce sa razlicitih kontinenata.
4. Ovaj "lepi" redizajn je beskrupulozna kopija VW Pola.
5. Svaka robna marka ima svoje trziste, tako i Dacia, a njena ciljna grupa nisu fenseri koji kola kupuju zbog dizajna ili zbog okacenog znaka.
6. Kome se ne svidja, ne mora da kupi, a ko ne moze da kupi, ne treba pljuvanjem da leci komplekse. Nemacka, pre svega VW zaludjenost kod nas i dalje traje. 60.000 din za pakne i dobose za Polo heeeej  :fiju:
7. Dacia je jedan od najboljih poteza u autoindustriji u poslednjih 10-tak godina. Posto mi uvek sve znamo bolje, tako nam i ide.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Slažem se....i nismo ih kupovali samo zbog gepeka i ostalih stvari bilo je tu malo i simpatije...

nemanja46

Pa ja imam 18 godina i meni je Logan sasvim ok auto,i slozicete se samnom moze lepo da se sredi  :dobro: A o ukusima ne vredi raspravljati.  :ziveli: