Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

crististreulea

@VaskezNS: that sponge does not absorb water and same sponge is present on many model of cars ;)
good point about rear missing bar, i did not think of it at all. i know someone who removed that bar and said he lost stability of car on back. he mounted back and also mount extra roll bar between rear  absorbers and stability improve very much. so another "not brilliant ideea".
no one told me to leave after one hour, i just get bored :)
was a little strange, a lot of people asked me why i enter under car, is there something  to be seen? :lau:
i only enter 3-4 times  :crazy:

VaskezNS

#346
Hm, sponge that doesnt absorb water - well, that's some kind of sponge with mistake then  :)
I'm joking of course, I suppose that is material like one used in thermoinsulation of pipes, for example. In that case - I'm bying it  :wink:
Idea with sponge is very good in fact - not just to reduce level of noise of circulated air there, but mostly to prevent dirt and other biological trash contaminating that area and making a "garden" in the long term.

And guess if I today went to my L to take a look into the fender behind driver's door - just to examine if I can put some sponge there without dismantling half of a car :D

Of course, I also looked again into the trunk to examine metal surface onto which back seat is rested and onto which bar is mounted - conclusion is - that surface is exactly the same (relief and holes) in my L and new L in your pictures. Only difference is - new L doesnt have famous bar there  :ces:
I dont know, we'll have to wait until new manuals arrive, just to take a look of chacis pictures of new L..but for now, with all respect to your firend's impression, I still think that bar on ours Ls is crucial just for supporting back part of a seat, not for stability of a car. With new and stronger back seats - bar can no longer be needed. But again, thats just my opinion... :whistling:

And about you under the car - it reminds on me during search to buy my L - you should see the faces of sellers when I after the inspection of exterior, enterior and motor compartment, put out my pocket lamp and went under the car  :Smiley:

Anyway, thank you for all the information you gave to us. I'm still not sure about my arrival, but if I had a chance I would be glad to meet you in Kovačica  :wave:

"Hm, sunđer koji ne upija vodu... Pa, to je neka vrsta sunđera sa greškom. :)
Šalim se, naravno, pretpostavljam da je u pitanju materijal poput onih koji se koriste za termoizolaciju vodovodnih cevi npr.
Ideja sa sunđerom je veoma dobra, ne samo zbog utišavanja zvuka vazduha koji tuda cirkuliše, već i zbog sprečavanja nagomilavanja prljavštine i raznog đubreta, zbog čega bi se vremenom u tom prostoru mogla napraviti "bašta".
Pretpostavite da li sam danas išao da pogledam blatobran sa vozačeve strane, samo da proverim da li mogu tamo postaviti sunđer bez demontaže polovine automobila.""Naravno, takođe sam ponovo pregledao svoj gepek i deo šasije na koji se naslanja zadnja klupa i na koji je povezana šipka - zaključak je - taj deo šasije je potpuno isti (reljef i postojeće rupe na njoj) na mom Loganu i na novom Loganu sa tvojih fotografija. Jedina razlika je - novi Logan nema tu "čuvenu" šipku.

Ne znam, moraćemo da sačekamo da pristignu nova servisna uputstva kako bismo pogledali slike šasije novog Logana..ali za sada, uz svo poštovanje prema mišljenju tvog prijatelja, ja i dalje smatram da je šipka na našim Loganima važna samo kao potpora naslona zadnje klupe ali ne i za stabilnost vozila. Sa novim i jačim naslonima - šipka više nije potrebna. Ali još jednom, to je samo moje mišljenje... :whistling:

I opet o tebi i zagledanju ispod auta - to me je podsetilo na mene tokom potrage za kupovinom mog Logana - trebao si videti lica prodavaca kada sam nakon provere spoljašnjosti, unutrašnjosti i motornog prostora, izvadio svoju džepnu lampu i zavukao se ispod auta  :Smiley:

Kakogod, hvala ti za sve informacije koje si nam pružio. Ja još nisam siguran u svoj dolazak, ali ako budem imao prilike biće mi zadovoljstvo da te sretnem u Kovačici  :wave: "
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Dragan.vi

#347
Veoma lepo, hvala ti Kristi  :aplause:

Aleksandar

Citat: ivan-bgd poslato 16.11.2012. - 22:36
http://www.autoexclusive.rs/vesti/pezo-pravi-konkurenciju-loganu

Kad smo vec kod konkurencije, u Bosni se Pezo 301 pojavio u prodaji od prije neki dan.

http://www.peugeot.ba/peugeot/cjenovnik/301.pdf

Skuplji je od novog Logana. Za verziju sa klimom (1.2VtI) treba oko 10,800 evra, mada mi se jako svidja...Dizel 1,6HDI (valjda isti onaj iz 307-ce) je 13,000 evra...Ne bih rekao da je po cjenovnom rangu konkurencija Loganu...Prije ce nova Thalia koja treba da se pojavi to (mozda?) biti...

glavonja3

Da imam 10kila evra kupio bih Daster nov, mozda polovan ali sa najvecim paketom opreme...

PaKi

Da li se zna kada ce u prodaji kod nas biti novi Logan i Sandero?

Keka

Verovatno kad rasprodaju zalihe starih Sandera, a to nece biti skoro.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

Negde sam pročitao da prodaja novog Logana (i SAndera) kod nas ide od aprila.

saša61beograd

Upoređujući izgled "base" i ostalih verzija novog Logana,realno oni ogromni branici crne boje ne deluju lepo.A nakon dužeg gledanja počinju da mi se sviđaju:deluju vanvremenski,robusno,neuništivo,grubo,skoro "mačo",uklapaju mi se u neki Dačija-stajl.
I unutrašnjost "base" verzije,potpuno crna mi je lepša zbog odsustva hrom/alu detalja.
Na rumunskom sajtu je "base" Logan 300evra jeftiniji od istog Sandera!?

krle

#354
Citat: Jovunalola poslato 15.10.2012. - 10:14


A za šta mu je ova rupa u sredini?

Kod nekih modela ovde je  upozorenje (zvučno i vizuelno) da pojas  nije vezan.

 

abc123

Kao sto sam i mislio. Dacia ce spasiti Reno u kriznim vremenima  :friends:

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2013/01/08/dacia-zlatna-koka-za-renault

naca24

Citat: PaKi poslato 21.12.2012. - 17:17
Da li se zna kada ce u prodaji kod nas biti novi Logan i Sandero?

Za manje od mesec dana, ocekuje se Logan 2 u prodajnim salonima

Informacija od juce : Sekulic servis....cak su trazilli broj mobilnog tel. da nam jave


Ayrton

Juče u ulici Dragoslava Srejovića videh novog Logana, BG tablice, sivi, sa novim dezenom alu-felni.Video sam ga iz daljine i pitao sam se koji je to auto.Farovi dok svetle daju kolima totalno drugačiji izgled. Inst.tabla lepo izgleda i svetli, ali onu fabričku navigaciju nisam primetio (uopšte,celu centralnu konzolu).Zadnji kraj mi deluje elegantnije od naših Logana.
Gleda me vozač kako mu merkam auto i smeška se. 
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ex-user

Novi plavi Sandero Stepway na NBG ...
bla bla bla

nenad28

Zar su poceli da ih prodaju?!