Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Na koju kartu misle da igraju?To ne znaju mnogi evropski proizvođači.Sva je prilika da će ići na opštu "loganizaciju":manje,tanje,bez ovoga,bez onoga,da bi cena prošla kod publike.
Zato mislim da novi Logan neće bitno biti drugačiji od starog,kostur školjke,platforma,mehanika ostaju isti.Biće verzija sa turbo-benzincem,ostala motorizacija ostaje,što i nije loše.
Ostaće i ručno sklapanje i nepocinčana školjka.Da svet nije 2008.krenuo gde je krenuo,nove Dačije bi možda mrdnule bar pola koraka napred (tehnološki),ovako sve će biti jedan ozbiljan redizajn,blago usavršavanje onoga što već vozimo.

ppejic

Strpite se jos samo malo :)

Veterinar

Dacija ne sme biti bolja od Renoa. Zadovoljan sam Dacijom ovakvom kakva je. Kvalitetniji automobili se drugacije zovu.

Loganovac

 :to:

Definicija: Kvalitet je mera ispunjenja očekivanja kupaca. Kad se saberu odnos cene i odnosi profila kupaca Dačije i Renoa,

=> Dačija jeste kvalitetnija od Renoa.

Međutim, ne bi trebalo da bude bolji auto od Renoa (opremljeniji, luksuzniji, pouzdaniji  :ces: , lepši...).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Za mene je zasada Dacia Bog na cesti: jeftina, jednostavna, jaka, trajna, ne krade se, ne kvari se i može se voziti da malo troši.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Ne mogu da verujem:o dve važne premijere Pariskog salona u septembru se sve zna:novi Klio i Golf VII (zvanične fotografije i ostalo).O novoj Dačiji nema ničeg konkretnog,ili sam ja nešto propustio?

Veterinar

Nema konkretnog, ali...

"The new Logan is set to arrive to the Paris Motor Show this fall, as a concept, with the production version probably set to make it debut in March next year, at the Geneva Motor Show."
"Just like the future Logan, the first concept version of the Dacia Sandero will be unveiled in September at the 2012 Paris Auto Show."


... spominje se.

nenad28

Citat: Loganovac poslato 13.08.2012. - 11:31
:to:

Definicija: Kvalitet je mera ispunjenja očekivanja kupaca. Kad se saberu odnos cene i odnosi profila kupaca Dačije i Renoa,

=> Dačija jeste kvalitetnija od Renoa.




Slazem se.
Ne znam da li znate, vlasnik Renoovog servisa "Tref" u Zemunu vozi Daciju :).

zac

Citat: nenad28 poslato 15.08.2012. - 01:32
Ne znam da li znate, vlasnik Renoovog servisa "Tref" u Zemunu vozi Daciju :).


Pa normalno, nije valjda lud da vozi nekog Renoa.  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

saša61beograd


Dachaa

Ne svidjaju mi se  :ne:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DarioGTI

Novi dizajn njuške mi je OK, kao i zadnja svjetlosna grupa, ali u globalu mi to nije nešto... Očekivao sam ipak više.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Andrix

svidja mi se sto su ublazili zadnji kraj, a generalno svaka promena je pohvalna. Jedino mi  na postojecem loganu gepek bode oci, ali to refunduje sa zapreminom, dok je ovaj sa slike nizeg profila, samo da nije i manje zapremine
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Tale

Realno ne zna se ni je li ovo definitivan izgled. Ali ako bude, pogotovo za Logana ovo je premija. Vrh za tu cijenu.

Svarog

Ovo izgleda sasvim dobro, mada mi i dalje malo liči na Avea s 4 vrata