Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

PPejicev post je realnost,Aleksandrov neostvareni san.Vidljivi delovi limarije "redizajnirani",prepreviće kalupe za livenje plastičnih delova,nova grafika instrument table...Gledajući odozdo,iz kanala,novi Logan će biti isti kao stari,znači ništa od platforme Megana2.A rekao bih ništa ni od pocinkovanog lima.
Log/Sandero ostaju "naduvani" Klio,a ne smanjeni Megan.Ali ostaju i debelo ispod 10.000.
Ako spoljna limarija bude malo deblja i ako bude osvojena četvrta zvezdica, meni dovoljno.
S obzirom na okolnosti više i ne treba očekivati.
Valjda će zadržati 1,2 16v i 1,6 motore uz ove nove sa turbom.

dejanz


obris

Novi Logan=Nissan Versa Sedan ???


Daniel

Kad zalupi ona zadnja vrata...sve mi je jasno :agr:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Nekako mi je ruzan spolja.  :ne:

staracstol

Slazem se sa Zac-om, i nije neka lepota a ni nesto novo ko Loga1. Nekako kao Mongoloidni Fluence.  :ne:

ivan-bgd

Kuku majko na šta liči...... :banghead: :bonk:...dizajnere treba  :gun: :palica:

miki-bgd

A lik ko da ima puna usta pa prica :doh:

Svarog

Kao da je pravljen po ukusu novoobogaćenih Kineza.

Nikolagavijal

Kako će se prodavati...pa to je pitanje cene...inače će ga Rapid pojesti.
Kome i tamo gde je namenjen-stvari tako stoje.

LeNgenda

Naravno da je pitanje cene, gotovo sve u vezi sa Dacijom se i vrti oko pristupacnosti i kompromisa.

Prednji branik, linija krova, farovi, retrovizori, unutrasnje dimenzije, gepek, srednja konzola... Aktuelna Thalia.

Uz izuzetak oblika trecih bocnih stakala, ovaj auto je deset u glavu, samo da ne bude ovih bling hromiranih detalja u unutrasnjosti.

I nemojte bar ovde da se cuje kuknjava za dizajnom, plastikom i zvukom zatvaranja vrata, ako ovo bude u klot varijanti kostalo 7.000 evra, ja mu skidam kapu.

Citat: Svarog poslato 09.08.2012. - 23:47
Kao da je pravljen po ukusu novoobogaćenih Kineza.

Od 2008. pa naovamo, ukus novoobogacenih Kineza je glavna smernica automobilskih dizajnera.

Pravo da vam kazem, kakav god da je novi Logan, ja ga pozdravljam i prihvatam, jer realno, koga boli uvo za estetiku kada je tako jeftino.

Samo da on meni poraste sto vise.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zac

Sve si ti u pravu, ali zasto su onda menjali oblik karoserije? ..kad je Logan PH1 i PH2 dva`es puta lepsi, a pri tom su samo povecali troskove proizvodnje... niste ni svesni koliko novca odlazi na evoluciju (redizain), kako kazes jeftinog auta kome niko ne zamera na estetici.  Dakle, po meni cist promasaj.  :ne:

saša61beograd

Šta bi novi Logan trebao da ima a da mu cena ne poraste bitno:
-spoljšni lim na vratima i krilima malo deblji,krov i haube mogu kao do sada.
-zaštitne lajsne na vratima na sredini vrata,a ne dole kao na Sanderu.One na MCV su idealne.
-analogni,sa kazaljkom,merač temperature i goriva (kao na Taliji)
-manje sjajnu plastiku prednje konzole,da se ne bi reflektovala na šoferšajbnu.Ovde ne mislim na plastiku meku na dodir (skupo,glupo,nepotrebno)
-bolji odvod vode kod prednjih stubova,veća rupa! da se ne skuplja blato na "onom mestu",znate na šta mislim.
-filter klime,ili bar spremno mesto za njega.
-niže prednje sedište ili viši volan (da ne zaklanja gornji deo instrument table).
-veće,mnogo veće retrovizore.
-u vezi sa ovim,bolju preglednost nazad,makar na uštrb gepeka.
-bar 10-20% deblji tepih na podu
-dva unutrašnja svetla
-više mesta za sitnice oko ručice menjača i ručne
-naslon zadnje klupe na obaranje
-da i dalje postoji Base verzija (kako vreme prolazi čini mi se da je to najpametniji izbor)
-dopuni...

ivan-bgd

Sve podizače stakla električne
Bolju muziku
Ćopavi točak/mislim da je rešenje ispod gepeka katastrofa/
Merač sopljne temperature
Možda i verzija sa dig.klimom
Ksenoni
Zaključavanje vrata pri početku kretanja automobila
Bolja zvučna izolacija
Malkice deblji lim

Verovatno sve ovo poskupljuje proizvodnju i vozilo ali u tome i jeste fora..da ima sve a da je jeftino..tj pristupačno.Da za slične ili iste pare pruži više nego kola u istoj klasi.
Ako se setim još nečega dodaću....

Daniel

O kojih vi 7-8k eur pricate?!? Sad cu da odem do teme konkurentski modeli, ali jeste li vi a i oni iz dacie svesni sta sve danas moze da se kupi za 10k eur?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.