Rezerva goriva

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Pošto gorivo u pravilu sipam na račun kod kuće zna se desiti da se vraćam na rezervi. Najviše što sam prešao na rezervi je 50 km. Interesuje me gdje je granica? Ako ste vozili više kilometara napišite. Možda je neko vozio skrez dok nije nestalo goriva. Dali se pumpa za gorivo grije ako je malo goriva u rezervaru? Vozim sandero 1.4 bazni model.

                                                                                                                                                                                                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

kolika je rezerva ne znam a i vrlo je nezdravo saznati na licnom primeru.

pumpa ne da se greje nego se pregrejava, preporuka je kod automobila sa pumpom u rezervoaru
da se ne ide sa kolicinom goriva ispod 1/4 rezervoara. to ne znaci da ce pumpa prvi put kada se
ostane na rezervi da strada ali ona se hladi gorivom koje prolazi kroz nju i kada je ta kolicina goriva
mala temperatura joj raste i skracuje joj vek trajanja.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

bmiillan

pa i za dizel je bolje da ne ostaje na rezervi, ali nije toliko osetljiv kao benzinac.
veci mu je problem prljavstina u gorivu i voda. zato treba redovno menjati filtere i
ako postoji mogucnost ispustanja vode na dnu filtera povremeno to i uraditi
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

 Ispada da je Zoranu rezerva svega 2,5l !!!  :ha:  (50km prelazi na rezervi, a troši 5l/100km)  :rtfm:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

koliko sam ja razumeo on je najvise presao 50 km na rezervi pa je sipao
gorivo, sto ne znaci da nije mogao jos da predje
nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

Upravo tako, sipao sam gorivo nakon 50 km a interesuje me koliko bi još mogao ići.Ja ću biti iskren pa reći za 31 godinu vozanja goriva mi je četiri puta nestalo. Dva puta mi je nestalo na otvirenom putu  a dva puta mi se motor ugasio pri samom dolasku na pumpu.Ko se mnogo vozi prije ili kasnije sticajem okolnosti( radovi na putu,cisterna priključena, nevrijeme, nestašica goriva, ratno stanje...) moze se naći u situaciji kada mu je važno znati u šta se može pouzdati.

                                                                                                                                            Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Već sam napiso na nekom topiku da se rezerva uključila kod mene na 3,5 l goriva, ja sam do tada mislio da je rezerva na 5l, ali ko se uveri na ličnom iskustvu najbolje zna.

bracakg

Stose tice rezerve hteo sam da proverim koliko mogu da predjem pre neki dan vracajuci se sa mora i evo po BC imao sam da predjem nekih 110km do pumpe vozio sam jos malo neznam tacno koliko km i upalila se lampica pogledao sam koliko mogu jos km da predjem medjutim bile su samo crtice na brojcaniku - - -  pa sam na prvoj pumpi sipao gorivo do vrha i stalo je 47.7l to je bilo u Kokinom brodu kod mene staje negde 53.5-54l kako ga pumpadzija nasipa kad sam stigao kuci u KG uradio sam interni test i pisalo je da u rezervoaru imam jos 49l vrlo malo mi je potrosio od K.Brda do KG ali kad se pogleda kakav je put sve je okej jer sa Zlatibora pa do Sevojna i dalje skoro da sam vozio petom bez gasa pa idalje do KG skoro da nema uzbrdice a MPI motori ne trose nista ili 0.2l kad se vozi tako tj nizbrdo radio isto test ponistio u voznji nizbrdo i potosnja bila 0.2l sa klimom

krle

Citat: krle poslato 23.03.2010. - 15:49
Prikazana je minimalna količina goriva zavisno od upaljenih crtica na displeju.


Znači, kada su upaljene sve crtice onda je minimalna količina 45 l, a kada je jedna onda je 5 l. Prema ovome bi trebalo da se u trenutku kada se upali lampica za rezervu u rezervoaru nalazi maksimalno  5 l goriva.


Veterinar

Tom logikom, u moj rezervoar staje oko 57 l do iskakanja pistolja, ali bi isto to znacilo da sam do paljenja zute lampice potrosio oko 52 l, sto ne bi trebalo da je moguce, posto mi pri paljenju lampice staje oko 47 litara pri tocenju.  :ne: Ja nazalost nisam isprobao (verujem da necu) koliko tacno kimlometara auto moze preci sa upaljenom lampicom rezerve goriva.
Prvu recenicu (57 l do "klika") obrazlazem cinjenicom da do "gasenja" gornje crtice ponekad predjem oko 230 km. Nije ovo tema o zapremini rezervoara, samo iznosim zakljucak.

taxista1974

Prelazio sam oko 80-tak km na rezervi, selo Samaile, kod Kraljeva, do Ivanjice, preko Kaone. I nisam ostao bez goriva, ali mi nije bilo svejedno  :zurka:

Zoran

   :to: za informaciju i  :to: :to: za kilometražu.

                                                             Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Da zanovim topic, u starom loganu sam znao otprilike koliko brzo mi padaju crtice na otvorenom putu, ali na novom Sanderu ima 8 crtica, od kojih je prva uokvirena, pa na rezervi samo okvir blinka i pali se znak pumpe. To sam video kada sam preuzeo auto i pravo na pumpu, ali posto me zeza merenje nivoa goriva/da ne kazem plovak, tek slede testovi. Kada bih mogao da izvucem/ili potrosim svo gorivo pa lagano sipam i merim svaku crticu, samo ne znam koliko je  bezbedno sipati i drzati na kontaktu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

U gepek flasu od dve litre i prazni ga do kraja..pa testiraj, a ako ne mozes da potrosis svo gorivo, daj meni, moj proguta sve sto mu sipam...  :lau: