Koliko ulja za menjač?

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

Hteo bih da promenim ulje, ali ne znam koliko da kupim.
Neko je odgovorio 3l, u jednom postu sam video 4l. U servisnom uputstvu piše 3,1 (znači 4l). Više ne znam ni sam.
Vaša iskustva?


Hvala svima  :)

kiconix


Jelenko

#2
 :ne:




 

Veterinar

Nisam video merac... 3 l sipano. dci.

krle

Citat: JELENKOP6 poslato 19.05.2010. - 21:32
Dacia logan 1.4,benzin kupio 4 l,ostala mi jedna citava litra.........na mjeracu izmedju min i max.

Merač ulja u menjaču nisam video.    Zamolio bih  te da kažeš gde se nalazi.

DarioGTI

ulje za mjenjac se sipa toliko dok ne dode do ravnine sa cepom za usipavanje ulja.

zar ulje mjenjaca ima mjerac??  :conf:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

Neki automobili imaju merač koji se nalazi na samom šrafu - čepu. To je malo parče plastike, koje je pod 90o u odnosu na čep. Koliko se sećam, Reno nema ovakav merač  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Vidio sam samo na slikama u uputstvu za R5.

                                                   Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

U servisnoj knjizici se ne spominje interval zamene, kao i na onoj pdf prezentaciji o Renoovim uljima/mazivima. To verovatno znaci da se samo provereva stanje. Koje je ulje fabricki stavljeno? Sintetika, polusintetika, 80w90, 75w80, koje? Ako se ne zna tacno koje je gradacija ulja unutra sme li se mesati? U Profacku se prodaju:

http://www.profaco.rs/proizvodi/ulja-za-menjae/tranself-nfj-75w80.html

http://www.profaco.rs/proizvodi/ulja-za-menjae/tranself-typ-b-80w90.html

http://www.profaco.rs/proizvodi/ulja-za-menjae/tranself-nfp-75w80.html

U uputstvu na jednom mestu pise da se stavlja 3,1 litar a na drugom da se stavlja 2,8 l => 3 litre su potrebne.

eastcowboy

#9
CitatKoje je ulje fabricki stavljeno?

Tranself TRJ/NFJ  75W80
JH1 2,8l
JH3 2,8l
JR5 2,5l

mladja73

Juce sam kod Martina po prvi promenio menjacko ulje. Na njegov savet promenjena je i manžetna do menjača leva. Savetovao mi je da kupim Asam-ovu, koju sam nasao u TTD-u. Kilometraza je 71000 km, ali sedma godina eksploatacije.
Ulje Elf traself 75W80. Stane tacno 3l.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Andrix

Masala, ja sam je menjao vec na 30000 na Loganu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Rimad

Mijenjao sam ulje u mjenjaču. U nekom od pdf priručnika (kao i na stranici proizvodžaća) piše 2.8l, kao i da se sipa do vrha. Meni je bez problema stalo 3l (znači oko 2dcl više nego propisano). Da li ovo stvara neke probleme, jer sam našao da na nekim mjenjačima više ulja može biti problem?

Iz gornjih postova bih rekao da to nije problem, ali nije zgoreg da to neko potvrdi.

Keka

Koliko vidim u uputstvu, pise 3,1 l za JH1 i JH3 menjace.

Ono sto mene zanima, da li mogu da se provucem sa 3 litre, da ne kupujem litru zbog 0,1 litre.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Taj 0,1l ostane u menjaču kad se ispusti ulje.Ostane možda i više.Znači,3l -puna kapa.
Niko ne piše,mislim da je mnogo važno:kod nalivanja auto mora da je savršeno horizontalan.

Još jedno razmišljanje:sve sam više ubeđen da mali višak ulja sipan u fabrici izaziva curenje na semeringu leve poluosovine.