MCV 7sedista-optimalni motor

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

 :Smiley: verovatno je MCV brži od limuzine Logana sa istim motorom???  :Smiley:

Šalim se, znam šta si hteo da kažeš, to je kao oni snimci na youtube gde Logan Prestige cepaju 210, ali po cajgeru, ne zna se ni da li je bila (blaga) nizbrdica niti da li je duvao vetar u leđa. Pisao sam da sam jednom prilikom i ja na autoputu napravio 205 po cajgeru i da je moglo još malo, ali to nije to. Maksimalna brzina Logana 16V je 183 km/h, MCV može samo manje od toga, i to 174 km/h prema podacima na sajtu: http://www.dacia.rs/modeli-dacia/logan-mcv/karakteristike.html
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

ako ja vas lazem, onda moje oci lazu mene  :dobro:

190 se natjeralo na autoputu zagreb-lipovac, 2008godine, na LPG pogon. 
+ mora se uracunat laganje km sata!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Inace to je jako bitan podatak, posto 95% voznje svi mi vozimo 150+ km/h  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roditelj

Hobbista,ocekujem tvoj poziv,Dario je ipak predaleko.Kao sto vidis,sem par saljivdzija,sve posten svet.Svi voze 1,4 motore.

dule0911

 :offtopic:
Roditelj, samo da te pitam, odakle ti informacija da je bezkamatni kredit do 31.5? Posto sam ja pitao i u AK Kompresor i u GP Motors u Lazarevcu, danas smo posetili oba salona, ovaj drugi samo jer smo bili u prolazu, i niko nije mogao da mi kaze dokle traje akcija za Black Line i ovu kombinaciju finansiranja. Svi su slezali ramenima i bili u fazonu: pa znate kako, to vam je relativno, oni navedu do kraja meseca, ponekad produze, ponekad ne... Posto gledam nekako caleta sad da nateram dok su popusti u toku, da rezervisemo kola barem, stici ce tek u julu koliko sam skapirao, samo sto niko ne moze da mi kaze do kada ti popusti traju.

back on topic:

Inace ne znam da li znas (ali verovatno si bio u nekom salonu, ja sam tek danas pa nisam ni znao), one cene na sajtu nisu bas azurne, ne navodi se popust trenutni. Npr za MCV 1.5dci 85 black line nije cena 12527 vec 11552. Ako hoces poslacu ti cenovnik koji su mi odstampali u AK Kompresor, popust u odnosu na cene sa sajta je u zavisnosti od verzije 806 ili 975e.
Bas sam danas zagledao MCV, sta znam, cini mi se da bi i 1.6 obican bio dovoljan za normalnu upotrebu, s tim sto auto ne bi bio preterano zivahan. To je bar onako subjektivan utisak kad gledam koliko je auto (jer je stvarno ogroman, u gepek spakujes opusteno 4 lesa :) ).

Slavija

  Evo, da se priključim diskusiji sa svojim iskustvom. Imam MCV Lauerate 1.6 - 7 sedišta sa komplet opremom (4 vazdušna jastuka,klima,ABS,daljinsko,maglenke itd.) već skoro dve godine. Pošto je i onda, 2008 god. bilo malo MCV sa 7 sedišta, uzeo sam šta je bilo a da što više odgovara onome što sam želeo. A priželjkivao sam i taj jači motor od 105KS. Ali mrzelo me je da čekam 3 meseca. I tako sam postao srećni vlasnik ovog gore navedenog i nisam se pokajao.
  Konkretno - ono što sam sakupio od tuđih iskustava pre kupovine a kasnije se pokazalo kao tačno - ne treba uzimati motor 1.4 benzinac i slabiji dizelaš(75KS). Za jači dizelaš treba izdvojiti 1800€ više od benzinca što je za mene bilo nepotrebno bacanje para. Jači benzinac(105KS) bi bio idealan tim pre što kažu da je to motor iz Megana i da se malo razlikuje od ovog 1.6 - savremeniji je a kažu i da je menjač nešto drugačiji. Ali ja sam se prijatno iznenadio koliko snage ima ovaj "obični" motor od 1.6 i kako dobro vuče. U praksi mi se pokazalo da mi nije neophodan jači( bilo bi lepo ali nije neophodno). Kad sam video da prelazim po 10000Km godišnje odustao sam i od ugradnje gasa, jer mi se ne isplati. Na putu troši od 6.5 - 7.5 l, zavisi kako se vozi a po gradu oko 10l. Tako da bi to bilo neko srednje a dobro rešenje što se motora tiče.
  Što se samog automobila tiče - prezadovoljan sam i ako nekog baš interesuju moja iskustva u pogledu vožnje, udobnosti, itd. mogu da napišem još jedan post. Pozdrav!
 

roditelj

Bas tako,1,6 je dovoljan za ovozemaljsku voznju,ali samo dovoljan.Par dana da se covek navikne i vozi Misko.


U to sam se uverio bas danas,vozeci se u MCVu by Hobbista :dobro:,dok je pored nas galopiralo krdo Bambija,pozdravljajuci ga!

:offtopic:Za cenu manje-vise znam,popust je oko 1000e,a za rok 31.05. su mi rekli  u AK Markovic,sto neznaci da ga nece biti i u buduce.Svako tromesecje nove akcije,pa ko voli...Ali ja ne smem propustiti ove3000e bez kamate,inace :banghead:

hobbista

 :D
@SLAVIJA: u kakvom režimu vožnje na otvorenom uspevaš da toliko spustiš potrošnju?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Slavija

  U 5. brzini 80-90Km/h (Beograd-Zrenjanin npr.) troši 6.4-6.6l. 100-110km/h - 6.8-7.2l, a 120Km/h oko 7.5l. Sve ovo podrazumeva pun auto stvari, četvoro dece itd. Kompjuter resetujem u toku vožnje da bi dobio realniji rezultat. Inače nisam neki zaluđenik za merenje potrošnje, ali mi je često čudno koliko mi sporo nestaje benzin pa sam onda merio radoznalosti radi. Generalno, ne troši mnogo. Što se stila vožnje tiče, vozim ofanzivno i malo brže, često 10-20% brže nego što je dozvoljeno ali ne jurcam, ne ulećem u rizične situacije i nepotrebna preticanja bez nekih naglih i čestih ubrzanja i kočenja. Vozim više ujednačeno i često u što većem stepenu prenosa - ipak imam šestočlanu porodicu u kolima. Pozdrav!

hobbista

Hmmm, definitivno ću morati da pretresem moj motor :( Ja o tolickoj potrošnji mogu samo da sanjam.
Reci mi još, npr voziš II ili III brzinom na oko 2.000 obrtaja - pa onda nagaziš gas. Da li odmah povuče, ili ubrzava lagano do oko 2.700 obrtaja, pa onda povuče?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Da te podsetim, čovek vozi na benzin. Probaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

I tvoj 1.6 je ocito lenj kao i moj  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Hoby, kod mene odmah vuce u 2brzini na 2000 obrtaja. Nekad mi se desava u gradskoj voznji da ga vozim i ispod 2000obrtaja i kad mu dam gas povuce iz mesta. U 3 brzini nisam pokusao. :ne: