produzen rok isporuke?

prethodna tema - sledeća tema

sphex

hehe, nemoj tako, mora da se "štedi" ;)
@bmiillan> srećno danas i što kaže Dragan.vi neka sve muke odu sa izduvnim gasovima prve vožnje novog autića  :)
we brake for nobody!

vojo76

Da bi se izbeglo ovoliko čekanje na isporuku najbolje je auto kupovati 2-3 dana pre početka sajmova u BG (proleće) i NS (jesen).
Ima više razloga za ovakav savet:
  1) Nedelju dana pre sajmova uvoznici povećaju lager vozila jer znaju da će biti povećana potražnja zbog sajma
  2) Sajamski popusti stupaju na snagu 10 dana pre sajma
  3) u tim danima je snižena cena kasko osiguranja a neretko u paketu sa obaveznim osiguranjem dobija se extra popust. Svake naredne godine vas uvek kače ovi popusti prilikom obnavljanja osiguranja.
  4) I sami automobili tada imaju dobre popuste ili poklone pride
  5) banke snižavaju kamate za neki %

Ja sam tako 'natempirao' kupovinu i auto sam preuzeo u roku ok 5-6 dana (koliko traje obrada kredita i registracija)
3 dana pre sajma je bilo 7 Sandero Laureata 1.4 na lagerima u mreži Dacia, dok je Ambience-a bilo 15-tak.

Moja je želja bila da imam i Safety Pack (2 bočna AB + pirotehnički zatezači) - ali bih čekao 3 meseca, tako dam sam se rešio za varijantu 'daj odmah da vozim' :)

sphex

^ ima istine ovde, ali isto tako treba imati vremena i natempirati se na te dane tačno, plus ranije se odlučiti i izabrati određenog proizvođača i model vozila. A to zna isto da potraje. Pa saveti, pa forumi, pa časopisi...

Ja kad sam se razmišljao ozbiljno za auto, sajam je bio u toku a trebalo mi je dobre dve nedelje da sumiram sve i da kažem "da".
I tada je na lageru bilo samo par Sandera Ambience i poneki Black Line. I to u srebrnoj boji čini mi se kod ambience-a. A jedini opravdani razlog u mom slučaju (i ženinom ;) zašto sam se odlučio na ovo dvomesečno čekanje je airbag na suvozačevom mestu. Mislim sve ostalo što donosi Laureat paket je onako usput, šminka, ne kažem da ne treba, ali bez iste se itekako može.
we brake for nobody!

vojo76

Citat: sphex poslato 01.06.2010. - 09:44
Mislim sve ostalo što donosi Laureat paket je onako usput, šminka, ne kažem da ne treba, ali bez iste se itekako može.

Može se bez njih ali vrede ...
BC je vrlo koristan na mnogo načina i na benz. i na tng
Podešavanje visine volana i vozačevog sedišta ćeš ceniti posle prvog dugog putovanja. Sedište gore + volan dole = odmor za ruke jer su oslonjene na noge. :)
Grejanje retrovizora nisam testirao u zimskim islovima ali mora da je korisno :) Podešavanje sa onim malim joystick-om je u najmanju ruku - komforno

Nisi se prevario što si uzeo jači paket opreme


sphex

hehe, ma daleko od toga, naravno da nisam, nego jedino ovo čekanje ubi čoveka. Za airbag mi je stvarno bilo krucijalno da bude i na suvozačevom mestu. A to za podešavanje volana i sedišta jeste bitno - naročito zbog moje visine mogu da prilagodim, pa da ne kačim baš glavom plafon ;) ovako spustim najviše što može i milina.
Ima tu još i muzike i preklopiva sedišta i estetika spolja (retroviziri i lajsne u boji karoserije) i taaakooo....
we brake for nobody!

bmiillan

konacno sinoc oko 18 casova preuzet i naravno odmah voznja do benzinske pumpe posto u
rezervoaru ima 0.6 litara goriva  :Smiley:. ali nema veze najzad je i taj trenutak stigao,
slike i utisci kada se malo prolepsa vreme i kada napravim neki kilometar sa dacom.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Sa srećom da se voziš!  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

E pa svaka čast!
Ajd pa čekamo slike und text ;)

p.s. ja juče konačno platio, čekam da danas agencija završi sa registracijom pa ću i ja sutra nadam se biti srećan kad na pumpi prvi put natočim full rezervoar i krenem da razrađujem mašinu. A do tada jurim ove zakonski obavezne i još neke neobavezne sitnice da pokupujem od opreme.

pozdrav!
we brake for nobody!

Dragan.vi

Milane mnogo sreće i uživaj :jea: Stavljaj slike obavezno :dance:

stepwau-LPG

Ja uskoro idem po stepway sa LPG , pa pišem o prvim utiscima u stepi i koliko sam zadovoljan sa prodavcem.... :lux:

Dzoni_87

                            17.05 sam dobio info. kako je Sandero krenuo iz Rumunije i javice mi kada bude nesto novo.
                           
                            28.06 tj. juce JA ih zovem da bi mi rekli kako je stigao u Kragujevac i "pise" da je u transportu do salona,
                            ALI to kada napisu da je u transportu to ne znaci da je krenuo, drugim recima oni napisu 'u transportu" jer je sve oko papira zavrseno i samo se ceka kamion koji ce krenuti za Bg,
                            kako bi menadzer u salonu rekao u pitanju su dani  :whistling:  :fiju:

Jel ima neko do vas iskustva koliko se ceka kad stigne auto do Kragujevca (i cekanje kad stigne u salon pa do peuzimanja) jer cu da odlepim  :ljut: :ranting:
PS: isto tako zanima me da li neko zna zasto u predracunu u kome pisu svi podaci o vozilu ne pise nista u polju "broj šasija" i "broj motora" a svaki put kad proveravaju dokle je stigao auto proveravaju preko tih podataka?
                                                                           
                                                                                                         Hvala svima veliki pozdrav od nervoznog  :wave:

bmiillan

mozes da procitas post "produzen rok isporuke" gde sam opisao kako sam ja
cekao auto. kod mene je u predracunu pisao broj sasije. da ti trebaju zivci ko
konopci trebaju ti. kada su me pozvali u auto kucu i pokazali mi auto cekao sam
jos 9 dana da bih ga preuzeo. za poslovnost nemam reci a o njihovim nebuloznim
pricama koje ne bi ni u vrticu deci od tri godine prodali jos manje.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Dzoni_87

 9 dana cekanja kad signe u salon  :Smiley: Pa mene ce da zatvore u ludaru svega mi. Ja ako ne ukradem sopstveni auto nista nisam uradio   :bonk: Hvala ti u svakom slucaju...

sphex

Izgleda da smo mi sveži kupci poslednjih meseci prošli svi kroz ovu "torturu"..... broj šasije bi trebao da dobiješ u predračunu/ugovoru odmah nakon što autokuća dobije potvrdu od fabrike za isti, znači u tvom slučaju taj broj je već "tvoj". A broj motora dobijaš nakon što auto pređe našu granicu i bude ocarinjen. Uglavnom to bude kada preuzmeš auto...

Ajde glavu gore i zovi ih svaki dan! Jedino tako možeš da eventualno smanjiš napetost, a možda i saznaš nešto novo oko datuma isporuke...
we brake for nobody!