Landirenzo - zvuk motora u leru

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

To,Pejo,to ti je ta 1/5 nemackog porekla. Mangupi ti namestili da mislis da je sve BOSCH!!! :Smiley:
Da, to je BOSCH senzor pritiska i temperature gasa(slika 4) a dizne se ne vide od kucista filtera. Ima jos nekih koje Landirenzo koristi i isporucuje, al' nebitno sad...

Pozdrav

vojo76

Ugrađeno kod Ruskai-a u Sremskoj Kamenici i mogu reći da mi ne smeta rad dizni.
Iz kabinskog prostora se i ne čuje osim ukoliko se baš ne naprežem da čujem :)
Spolja je zvuk daleko tiši nego na puntu.

petar313

U subotu sam gledao svoja posla  :whistling: i slučajno smanjio buku koju mi prave plinske dizne na leru.

Primetio sam da mi šraf kojim je pričvršćen filter vazduha i nosač plinskih dizni, nije do kraja zavrnut. 


Postojao je luft oko 5mm. Tačnije mogao sam rukom da mrdnem dizne 5mm gore-dole, kao i taj kraj filtera vazduha.

Primetio sam da postoje gumene podloške i sa gornje i sa donje strane i zetegao šraf. Zatezanje je bilo dosta teško, Električna odvrtka nije imala snage. Radio sam okastim ključem 8 i to je trajalo i tražilo snagu.

Buka je manja nego što je bila.

Pitam se da li su to ostavili tako namerno zato što tako treba ili je nekom bilo dosta zavrtanja.

Na slici je moj auto pre nešto više od godinu dana i to mi je dokaz da se nije šraf sam otpustio u toku rada.





eastcowboy

#19
Zvuk Med-injektora : Sandero GPL-OEM

Bez brige, sve je u redu  :too:

kiborggg

#20
Kod mene se čuju dizne od plina i to onako baš. Interesantna stvar je da se čuju iako je u pitanju prvo paljenje i to ujutru. Dakle, čuju se iako radi na benzin. Naravno, čuju se i kad se automatski prebaci na plin. Jedino se ne čuju kad ja pritisnem taster da samo radi na benzinu.

Keka

Verovatno imaju opciju predgrevanja pa rade i pre prebacivanja na plin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!