Laser Interceptor - ometač policijskih laserskih mjerača brzine

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Prije nekih 3 godine sam u kratkom periodu dvaput naletio na policijski laser i zbog minornog prekoračenja brzine platio dvije kazne.
Ovaj drugi put je bio posebno drzak od strane omraženih likova u plavom (iako imam brata u toj struci) pa sam odmah po odlasku s mjesta prekršaja nazvao prijatelja koji se bavi nabavom i ugradnjom ometača lasera i naručio komplet za mene ne pitajući za cijenu.

Uređaj me tada došao oko 300 Eura bez ugradnje koju sam sam napravio.
Uređaj je navodno domaće proizvodnje i jedno vrijeme su imali svoju web stranicu koju su verojatno zatvorili iz razumljivih razloga jer je ovo ipak nešto van zakona  :D

Sastoji se od dvije vanjske jedinice koje s montiraju negdje u prednju masku i prekidača s piezo buzzerom koji vozača pištanjem upozorava da mu policija mjeri brzinu dok istovremeno onemogućuje policajcu da ti izmjeri brzinu kretanja.
Preporuka proizvođača  je da se u tom slučaju smanji brzina na dopuštenu i prekidačem isključi ometač te tako dopusti policiji da ti izmjeri (dopuštenu  :nami:) brzinu.
Ja ga tako uvijek koristim i do sada me je više puta spasio od neugodnosti koje slijede svaki put kad vam nakon ispružene "lizalice" kažu - kontrola brzine. :cap:

Logan ph 1 ima u vrhu maske između svijetala dva otvora kao stvorena za vanjske jedinice pa sam ih ja tu smjestio. Policajci kod mjerenja brzine najčešće nišane na far ili registarsku tablicu od kojih se laserska zraka najlakše odbija do laserskog "pištolja" koji mjeri brzinu.





Kad ta zraka pogodi vanjsku jedinicu interceptora ona počne emitirati lase*eske zrake koje ometaju mjerač i koji policajcu (ovisno o vrsti lasera) javljaju da ima grešku u mjerenju (nije dobro nanišanio, trese mu se ruka i sl.) a tebi daje vremena da  usporiš.
Tada ovim malim prekidačem kojeg sam smjestio s lijeve strane volana isključim interceptor i mirno nastavim vožnju.



Ovaj veći prekidač gore je BRC indikator količine plina i prekidač plin/benzin.
Uređaj se uključuje svaki put kod davanja kontakta i oglasi se  biiip zvukom što je znak da je ispravan i spreman za "obranu".
Sjestan sam da je ovo protuzakonito iako za uređaj imam certifikat da se radi o parking senzorima  :lol1:. Kazna za posjedovanje ovakvih uređaja je kod nas navodno oko 400 E ali ja ih se trudim koristiti razmno i ne volim izazivati sudbinu pa se trudim poštivati ograničenje brzine, pogotovo u naseljenim mjestima a ovo koristim baš kao zadnji korak ako se slučajno zaboravim ili se nađe drot koji će te pilati zbog par km viška.   :baeh:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

DarioGTI

vraze jedan!! pa kako mozes uskratit drzavi tih vise stotina kuna za proracun.... sram te bilo  :laugh1:

a mogo bi i ja tako nesto nabavit....  :hihi1:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

krle


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Citat: krle poslato 06.04.2010. - 22:09
Dobra "stvarčica".   :to:

Da kad se mudro koristi.
Znam da su neki mulci to ugradili na auto pa onda pa onda kažu eno caja na tom mjestu idemo ih za**bavat.
Kasnije se smiju dok pričaju kao je policajac zbunjeno gledao u laser i tuckao s njim o ruku, kao što ti je sad kad si malo prije radio.  :bonk:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

petar313

 :aplause:

prvi put da vidim da neko ima spravicu. praktično info iz prve ruke. do sad sam samo slušao glasine.
samo nastavi da je mudro koristiš. 

je li to ovo? http://speed.g-zona.hr/

Dexterslab

Za HR ne znam, ali evo informacije za sve iz prve ruke :cap: MUP Srbije ima nekoliko radara na raspolaganju...jedan koji funkcionise po slicnom principu kao kod parking senzora, salje signal do vozila koji se zatim odbija i vraca do uredjaja, tad racuna vreme putovanja i brzinu kretanja vozila. Taj uredjaj je starije proizvodje i moguce ga je prevaraiti sa navedenim ometacem. MEDJUTIM postoji i jedna novija vrsta uredajaj za merenje brzine koju je nemoguce prevariti, ona se ugradjuje u sluzbena vozila (presretace) i fixne punktove (kamere po gradu), a u odredjenom broju se koristi i kod redovnih auto patrola radi kontrole ucensika u sabracaju. Verujte mi, ne postoji nacin da se uredjaj prevari ometacima, zbog principa funkcionisanja radara, a ne postoji sansa ni da trazite suocenje sa saobracajcem jer o svemu sto je saobracajac kontrolisao uredjaj sacinjava video zapis! Tako da moj je savet, manuti se corava posla oko ugradjnje tih ometaca, jer do skoro kod nas nisu bili zabranjeni, te su ih ljudi ugradjivali, pa su se posle cudili zasto im nisu pomogli!! :crazy: Ne bih da se ovo pretvori u diskusiju o primerima na koje smo svi naletali, ali dacu sebe 1. postujem ZAKON O OSNOVAMA BEZB. SAOBRACAJA, postujem ogranicenja, vezujem pojas, prestrojavam se propisno i veoma se fino osecam sto me nikada nisu zaustavili ni zbog cega iako bih mogao da zloupotrebim svoj polozaj da se ``vadim`` od prekrsaja nikada to nisam radio! Savetujem to i drugima zbog licne bezbednosti i bezbednosti svih onih koji se voze sa vama! A ako vec neko ``mora`` da napravi prekrsaj ne vidim zasto bi to bila brzina kretanja, s'obzirom da je i potrosnja manja,a voznja prijatnija mozda u nekim naseljenim nestima moze biti dosadno, ali BOLJE SPOR ZIVOT NEGO BRZA SMRT!!!!
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Loganovac

Slažem se u principu. Ali, trebalo bi stvarno
1) revidirati ograničenja na pojedinim mestima
2) biti pomalo fleksibilan pa drakonskim merama kažnjavati vozače koji su stvarno zabrljali (a po Zakonu je dovoljno da voziš 41km/h na ograničenju 40 pa da te zveknu 5.000 dinara, alo bre, to je nekome nedeljna plata! Meni su panduri merili brzinu pri silaženju sa kovinskog mosta, 17 metara pre znaka kojim se dozvoljava 80 km/h i napisali mi kaznu sa obrazloženjem "Do znaka važi 50!". Put čist, suv, širok, nigde nikoga, ja sam preko mosta bukvalno poštovao ograničenje, a popustio kad sam video znak... Takvima treba ometati disanje a ne laser  :ranting:

Uređaji o kojima pričaš nisu laserski, pa ih stoga nije moguće ometati na gore opisani način. Međutim, još uvek ih je relativno malo na putevima...
Da samo dodam, znam mnogo direktorskih auta koji godinama uspešno koriste (ili su koristili) ovakve ometače...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com