Bull Bar

prethodna tema - sledeća tema

scepo

Citat: perke21 poslato 11.03.2011. - 07:31
Na stepway-u iz Brazila prednji branik izgleda kao da ima bull bar. Meni je ovo prihvatljivo, a mislim i da nije u suprotnosti sa zakonom.
E ja bih ovo porucio kad bi moglo zajedno sa renaultovom maskom sa znakom  :Smiley: ...

MajorSoul

Ja mozda i okacim taj bull bar mada imam ovaj mali prednji koji se na prvi pogled ne vidi jer se nalazi malo ispod branika :)
:wind:
..need more buttons..

Aleks

Danas ulovih Logana sa bull-barom na parkingu ispred Tus-a ali ga vozi drugi vlasnik tako da nije znao da mi kaze gde ga je ugradio i koliko platio prvi vlasnik. Tip mi rece da nije imao problema ni na tehnickom ni sa policijom iako nema atest.

deiv007

Cao, posto planiram da ubacim plin u Stepway-a razmisljao sam sta da radim sa zadnjim tockom.... Da li je neko zna gde se ugradjuje zadnji bull bar na kojem bi mogao da bude rezervni tocak? Naravno napred bi mogao da ide obican... I koliko bi to kostalo? Ja sam nasao jedan servis u BG ali ne znam koliko su oni pouzdani...

http://www.rollbar.info/navigacija/ulaz.php?msq=1




miki-bgd

Necu da sirim dezinformacije, ali cini mi se da je bilo price da je zakonom zabranjeno naknadno montiranje bull barova, znaci samo fabricki. Nemoj me drzati za rec, proveri ovo, ali imaj u vidu  :friends:

deiv007

Gde bih to mogao proveriti? U AMS-u ili ...? To ne bi produzilo automobil za mnogo... Bas bi bilo steta da bude zabranjeno...

Keka

I pesaci misle da je steta imati raonik na automobilu.

Proizvodjaci se ubise da naprave branik u haubu pesak-friendly, kad ono medjutim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

Probaj prvo u amss, a posle obavezno u policiji. Pa javi sta su rekli  :wave:

drzarkod

Evo malo stylinga....

http://www.youtube.com/watch?v=lrXc6D4Ja9U

Ljudi su uglavnom protiv ovoga a ja sve vise vidjam i na dostavnim vozilima i kombi vozilima bull barove.

ajgor bejzik

Poštovani forumaši,

planirao sam da ugradim bull bar napred na Dusteru.
Pozovem AK Sekulić u Novom Sadu....cena prava sitnica 54.500 rsd + 3.600 ugradnja! Na kraju mi rekoše da moram i atest da uradim u AMSS koji košta 7.000 rsd.
E sad, aj čovek da podnese sve ove cifre iznad, ali nisam imao mira i počnem da okrećem firme koje obavljaju Tehničke preglede u Novom Sadu i svi do jednog mi dadoše uglavnom isti odgovor - moram skinuti bull bar pre tehničkog pregleda, pa ga posle vratiti. Takođe su mi rekli i da u inostrantsvu uglavnom bull bar nije dozvoljen, pa mi sad nije jasno - servis kaže jedno, a zakon drugo.

Da li neko ima iskustvo sa bull barovima? Pre par godina su bull bar ugrađivali na Duster ovlašćeni prodavci kao poklon prilikom kupovine vozila.

Hvala
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Loganovac

Svaka modifikacija mora na atest. E sad, gde se u zakonu spominje bull bar - ne znam, nikad nisam na to naleteo, bilo bi lepo da neko ovde citira ako nađe. U svakom slučaju takva izmišljotina apsolutno se ne uklapa u evropski pojam bezbednosti u sobraćaju, jer

Citat: Keka poslato 13.11.2012. - 12:49
I pesaci misle da je steta imati raonik na automobilu.

Proizvodjaci se ubise da naprave branik u haubu pesak-friendly, kad ono medjutim.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Bull bar ima smisla samo kod vozila sa klasičnom šasijom (na šasiju se i kači).Kod samonosećih školjki je čista šminka.Meni deluje,u kombinaciji sa plastičnim branicima,tragikomično,pokušaj da neka konfekcija za narod deluje moćno i opasno!Takođe,remeti programiranu deformaciju prednjeg dela,pa može da napravi veliku štetu,umesto da je umanji (i ponosnom vlasniku i drugoj strani).
A što se tiče gorepomenutog uticaja na pešake,kad bih bio zakonodavac zabranio bih ga juče!

Lazar@

Bulbar i slajderi sa strane dostaa cuvaju auto pri off road voznji.
A ugradjuju se redom na samonosece skoljke.
Dusu dao za gradska cukanja...

Ali u slucaju pjesaka...lose

Bata83

Ako moze da prodje atest amss onda mora i tehnicki, uzecemo za primer folije za stakla

kiconix

Logicno.
Mada je isto tako logicno da ne sluzi nicemu ako se ne srafi direkt na sasiju. :ne: