Bull Bar

prethodna tema - sledeća tema

srbenda

Koja je uloga tog bull bara osim estetske?
Inace mislim da je to samo nepotrebno opterecenje na autu!

Dexterslab

Sem estetike, pri manjim sudarima efikasno stiti prednju masku, farove, hladnjak i td. A idobar je za pravljenje prostora ispred sebe :))
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

hobbista

... a takođe pri manjem sudaru sa pešakom (ne daj Bože nikome) efikasno će ga izlomiti i poslati na ortopediju (u blažem slučaju)  :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

skiter69

meni na stepway-u izgleda moćno.  :to:

DarioGTI

vidio sam bull bar na jednom MCV-u (fotografija), i sa onim dodatkom style branika, stvarno je mocno izgledalo! inace jako dobro izgleda na malo vecim autima, tipa SUV i terenci. jako korisno za manje sudare, ali cak i pogubno za pjesake.

U EU je bull bar zabranjen(zastita pjesaka)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

MajorSoul

Na Stepway-u mi se svidja kako stoji.
Ja sam planirao da pazarim i prednji bull bar i ove sa strane, ali me je ovlasceni diler lepo odgovorio od toga. Kako? Rekose mi da auto koji ima bull bar (bar ove sa strane) je siri i na servisu ne moze da se dize obicnom dizalicom koju oni koriste, nego mora da se dize specijalnom dizalicom (koju oni nemaju). Postoji i varijanta da se pri svakom servisu oni skidaju ali to naravno poskupljuje servis bar za 20-30%.
Tako da jednostavno sam odustao od toga i zadrzao na spisku samo hromiranu prednju letvu branika :)

:wind:
..need more buttons..

Aleks

Tipa iz Jagodine ganjam vec tri godine i nikako da ga ulovim da popricam sa njim, jer uvek vidim parkiran auto po gradu a vozaca nigde! Bas me zanima da li je imao problema sa zakonom, gde ga je ugradio, koliko platio...a bas mu lepo stoji!

Dexterslab

E tog sam cesto vidjao na ulazu u Jagodinu iz pravca Cuprije, kod Forma Ideale, tu negde ga vidjam non stop.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

perke21

Na stepway-u iz Brazila prednji branik izgleda kao da ima bull bar. Meni je ovo prihvatljivo, a mislim i da nije u suprotnosti sa zakonom.

Loganovac

Pa ne znam, ne izgleda loše, ali ipak plastika umesto onog nikleraja...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Može i plastika da se metalizira pa izgleda kao niklovano. Tako se proizvodi oprema za kupatila a da mnogi nemaju pojma da je u pitanju plastika.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

Meni se licno ne svidja.
:wind:
..need more buttons..

Dexterslab

Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

MajorSoul

@ Dexter - Mislio sam na onaj Stepway iz Brazila, ne generalno na Bull Bar.
Pre polaska na put jedan tikvan mi se tako parkirao da mi je trebalo bar 10 minuta da izadjem, bas sam zalio sto nemam prednji bull bar da ga malko pomerim  :ranting:
:wind:
..need more buttons..

Dexterslab

Xaxaxax, jedino zaljenje koje trenutno imam je sto nisam imao, ni dalje nemam kreditnu mogucnost da uzmem Duster-a i da mu nakacim bull bar... tako mi se svidja taj auto da boli... :place:
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)