gumeni kederi - U-profil na vratima, gepeku...

prethodna tema - sledeća tema

DejanLogan

Video sam kod kolege na Daciji gumene kedere gde im mesto nije  :write: pa sam odlucio da i ja isto uradim.
Kostaju oko 50-150 dinara metar.... koliko sam poslednji put video

za gepek treba oko 4m, za vrata napred 1,2m nazad 1,5 puta dva naravno (nisam na vrata jos stavio)  :whistling:
ima svoj lepak unutra (vidi se na slici) i kontam da voda ne moze da udje u namontirane kedere

sve izadje oko 1500 dinara recimo... sto nije puno.. a:
- daje lep izgled
- eliminise ostre ivice  :Smiley:
- kada se vrata otvaraju (malo mesta a zensko otvara) necete udariti lim i skinuti farbu nego je tu GUMA  :lazy:

evo slika pa bi da cujem komentare?  :kava:

Loganovac

Ne znam da li bih ovo nazvao kederom. Keder je gumeni profil koji zaptiva, a ovo je nekakva navlaka koja štiti ivice. Sviđa mi se kako izgleda na gepeku, na vrata ih ne bih stavljao. Jedino što ne valja je što opet skrivamo od pogleda mesta na kojima će se zadržavati vlaga i nečistoća i potencijalna su mesta početka korozije...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DejanLogan

pise na racunu Keder a kako se zove stvarno ne znam
nazvao sam ga gumeni U-profil

svidja mi se jako posebno na crvenom, sivom i crnom automobilu.. na belom je jako ruzno

sumnjam da necistoca a i vlaga moze da prodre dosta je dobro zatvoreno, al tu sam da s vremena na vreme pogledam... metalik je boja valjda nece  :kava:

Vihor

Lepo, ali neznam kako bi se slagalo na svetle boje    :ne:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Daniel

Ajd' u gajbu piva i porciju za 4 osobe,  ko donese ovu gumu na susret u Nis, da je  uz ovu gumu na vratima Logan/Sandero tisi za 20%!!! :cul:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

stalker

Ja to imam na mom loganu već od prve godine na svim vratima. Stavio sam to upravo zbog zaštite kod otvaranja vrata da se ne oštećuje lak kad vrata slučajno lupe u zid ili drugi parkirani auto i tu stvarno ima svrhu.  :to:
Problem je što sam ja kad sam kupovao iz neznanja izabrao pogrešne. Kupio sam prozirne misleći da će biti što manje uočljivi ali se s vremenom ispod nakupilo svakakve prljavšine koja se kroz taj prozirni vidi pa izgleda ružno.
Kasno sam shvatio da sam trebao kupiti srebrne pa će to biti jedan od sljedećih investicija.
Inače ne vidim neku svrhu stavljanja na vrata gepeka ali to je stvar ukusa i o tome se raspravlja.  :hihi1:

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

DejanLogan

Citat: stalker poslato 02.04.2010. - 20:05
svrhu stavljanja na vrata gepeka

svrha je pomenuta... izgled... a kad Vam neko zalupi vrata gepeka o ruku...  :aaaa: zelecete da imate ovu gumu, jer vrata bez gume SEKUUU kozu  :brutal1:

leotar

Imam slicnu gumenu oblogu ivice na Alfi (na vratima), ako se zeznem pa lupim vratima u nesto. Dosad je radilo  :whistling: Ali bih na auto stavio samo u boji karoserije ili crne.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DejanLogan

ne znam dal salju i da li smem da okacim internet adresu  :whistling:

Boka

Vihore, mislim da imam u garazi 2 kom duzine po 1,2m pa cu poneti na okupljanje pa cemo da probamo uzivo, pa kome lepo stoje na auto placa turu. :whistling:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stalker

Evo kako izgledaju moje kojes u dok su bile nove lijepo izgledale jer su prozirne. Kasnije su od sunca požutjele i još se unutra nakupila prljavština pa sad izgledaju ružno.
Čim nabavim nove ove ću skinuti i baciti.



www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

ppejic


Dexterslab

Ej ljudi, sve ste rekli i prica je prosla  :respect: , jos sada kada bi neko bio ljubazan da mi kaze gde u BG-u to ima da se kupi, da ne lutam? :)))
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)