Uniqa osiguranje

prethodna tema - sledeća tema

VeDuS

Citat: krle poslato 31.03.2010. - 20:26
Najviše, one iznad sebe.  :Smiley:
Ako je ovo "ona" tema onda moze i ispod sebe. :Smiley:

Raja

Tema "Use, nase i poda se" je sa nekog drugog foruma. A Uniqa osiguranje.....

hobbista

Da dodam par reči  :)
Juče sam uradio kasko za drugu godinu. Uniqa osiguranje je imalo neka popuste uz gimnastiku tipa : ako hoćete dodatni popust, donesite nam iz osiguravajuće kuće, gde ste imali kasko prve godine, potvrdu da niste imali naplatu štete. Dodatni popust daju ako se ugovorom veže kasko na 2 godine. Ne znam šta je još u ponudi bilo. Međutim...
Otišao sam u AMS osiguranje (u kome sam bio i prve godine).
- Cena za kasko (na 1. godinu) je nešto niža od cene u Uniqa osiguranju (na 2. godine).
- Plaća se na 12 rata sa fiksnim dinarskim iznosom, za razliku od Uniqa, gde su rate izražene u EUR (pa se uplaćuje po srednjem kursu na dan uplate).
- Kod AMS je učešće u šteti 5% (minimalno 50€), a kod ovih drugih 5% (minimalno 100€).

E, sad, za Uniqa sam čuo da prilično brzo i korektno isplaćuju štetu. To je važilo i za AMS prošle godine (kako je sada ne znam, i nadam se da neću ni saznati)  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

I ja Dunavu plaćam fiksan mesečni dinarski iznos na 12 meseci. Nema donjeg limita za bilo koju varijantu štete - mene ionako ne zanima, ne učestvujem u šteti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog

Ja sam u Uniqi uplatio osnovno osiguranje. Behu tamo vrlo ljubazni, dobio sam nalepnicu SRB, miris za kola i foliju za dozvolu. Ali ispade im nešto skupo to osiguranje na jedan dan. Meni se, dakle, isto desilo da su mi napisali da polisa važi od 6. 2. 2010. do 6. 2. 2010. Morao sam da odnesem polisu da mi to isprave, sreća je što u SUP-u nisu pravili problem. Ali, gle čuda, i u SUP-u mi isto upišu na dozvoli da traje jedan dan. Žena na šalteru je bila ful zblanuta kad sam se vrati i rekao da je preskupa registracija za jedan dan.
Elem, kolegi koji ima kasko kod Uniqe štetu su veoma brzo isplatili, neko mu isekao gume. Reče mi za nedelju dana su mu dali pare. Jedino što je morao da ide u centralu na NBG.
Ja sam se za kasko raspitivao u nekoliko osiguravajućih kuća i čini mi se da sve to nekako dođe na isto. Kod Uniqe mi se ne sviđa što su se lepo zaštitili s onih 100€ učešća u šteti. Tako sve sitnije probeleme čovek mora da rešava sam.

dsit

Evo ukratko kakav je slucaj covek sa njima imao.

Ukrali su mu bmw 2005 god koji je bio kasko osiguran naravno i od kradje. Kad su trebali da mu isplate stetu obracunali mu samo 8500e. Covek poludeo, kako tako malo kad auto vredi skoro duplo. Kada je pre par meseci trebao da zasnuje polisu procenili su mu auto 16.500e, naravno jer se cena kaska obracunava u vidu nekog procnenta vrednosti vozila.
On poludi i na savet inspektora iz republicke trzisne inspekcije ode u isto osigurvajuce drustvo samo na drugoj adresi i predstavi se kao stranka koja zeli da kasko osigura auto i da identicne podatke auta koji su mu ukrali. Ovi mu naravno procene na 15.400e. E tu ponudu je lepo prilozio svojim papitima i sad ce podneti prijavu.

Stvarno su stoka. Kad trebas njima da das onda ga precene a kad treba da ti isplate onda se vode nekim drugim arsinima koji njima odgovaraju.

evo linka cele teme...

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=15&t=18949


perke21

Stigla druga slušalica juče. Zamenjeno i sada radi!!!  :lazy: :bliss: :tel:

Svarog

Oni, a verovatno i druge osiguravajuće kuće, imaju mnogo glup sistem obračuna vrednosti. Kad sam se ja raspitivao kod njih, oni lepo uzmu katalog i tu nađu model, a koja cifra tu stoji za njih je sveto slovo. Tako je za Logana 1.4 ispalo da vredi nešto više od 770 hiljada, pa onda umanjeno za 10% po godini. Na tu cifru obračunavaju osiguranje, a ako dođe do totalne štete onda isplaćuju tu cifru umanjenu za 5%. Ja im kažem kako je moj Logan Preference+, a oni kažu "šta ti je to". Pa znate, nivo opreme, ne vredi svaki Logan isto, klima, muzika, ovo ono. A ne, mi imamo tu cifru u katalogu i to je osnovica bez obzira na nivo opreme. Kažem da razlika u ceni u zavisnosti od opreme ide par hiljada evra, ali ne, oni razlikuju samo zapreminu motora. I tačka. Kad se konkretno radi osiguranje, rekli su mi da oni fotografišu auto da se vidi da je ispravan, tj. da nema fizičkih oštećenja.

dsit

Dobro,to covek da nekako i proguta. Ali da procene auto duplo manje kad oni treba da plate u odnosu na vrednost kad im mi placamo, to je stvarno bruka i bezobrazluk. Bukvalno rade kako njima odgovara....

abc123

Ma ova zemlja je lihvarski raj. I ne mozemo da ucinimo nista protiv toga.  :banghead: