Dodatne utičnice 12V

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Ima frižidera sa kompresorom od 20-25l koji mogu i da zamrznu ono što je unutra.Potrošnja im je jako mala,a ove ako zaboravite da iskljucite uveče pitanje je da li ćete sutra upaliti auto. Cena mislim da nije ispod 250e.Ja u kombiju imam frižider od 50l na amonijak koji radi na 12v,220v i na plin,samo mu treba dosta vremena da se zalaufa.
Wvojin,gde si nabavio utičnicu?
Kad se mora,sve  je tesko.

wvojin

Na Bulvljaku - svega 5 evrica :)
Ono sto sam gledao po netu, ne moze da se nadje ispod 700-800 din.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

stalker

Evo danas me uhvatila volja za rad oko auta pa sam između ostalog ugradio i jednu dodatnu utičnicu.
Negdje sam pronašao utičnicu od upaljača skinutu s nekog starijeg auta pa sam je ugradio pored mjenjača s lijeve strane, naspuprot one originalne.
Usput sam promjenio izgorjelu žaruljicu koja osvjetljava žuti krug oko utičnice što je bio jako mukotrpan posao i skor sam odustao jer me bilo strah da nešto ne slomim jer je ova mala ubodna žaruljica smještena na jako nezgodno mjesto. Na kraju sam ipak uspio pa sam i drugoj utičnici spojio osvetljenje.



Ovo je kućište rasvjete utičnice a ovo na slici desno je grlo sa ubodnom žaruljicom 1,2 W.



Ovo je pogled na utičnicu odozdol.



Ja sam dodatnu utičnicu spojio paralelno s originalnom, znači sa njenih dovodnih žica sam uzeo napon. Kako planiram koristiti samo potrošače male snage nadam se da će osigurač koji štiti strujni krug biti dovoljan.  :to:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

Odlican posao! Ja sam vise za ovu prostacku varijantu, sa razdelnikom, ali ovo je jako elegantnije resenje :)
:respect:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

stalker

Ako bolje pogledaš vidjet ćeš da ispred imam razdjelnik s tri utičnice i USB koje su sve popunjene.  :hihi1:

Uskoro slijedi ugradnja utičnice u pretinac za rukavice koja će biti direktna mimo kontakta. Bit će namjenjena za punjenje mobitela kada nije ključ u bravi i sakriveno od nepoželjnih pogleda.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

Video sam, video... :) Kralju!!!
Kad budem prolazio pored Dubrovnika, donosim sav materijal i da se dogovorimo oko namestanja dodatnih uticnica  :hihi:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Loganovac

Odlična ideja sa ovom drugom utičnicom, pogotovo zbog toga što ne ide preko kontakt ključa! Ugradio bih odmah da nemam baš na tom mestu BRC-ov prekidač...  :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Meni je stiglo od brace Kineza ove uticnice i ovi utikaci :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DarioGTI

#38
Zgodne igračke, a i koriste svrsi.

Ja sam ugradio, prije 6 i više mjeseci ako ne i godinu dana, jedan mali "komplet" od 3kom 12v utičnica i dvije USB utičnice (sve u jednom). Koštalo cca 7eura, kupio u Osječkom Baumax-u. Nemam sad slike, ali kad nađem - prosljedit ću je.

hobbista, kad ugradiš, poslikaj!  :to:

edit: moj je isti kao ovaj iz Vihorovog posta, samo moj ima 2x USB http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1302.msg17838#msg17838
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

Danas sam razvlačio, silom prilika. Nisam slikao što zbog žurbe, što zbog kiše. A i nisam ih stavio gde sam hteo, tako da su samo razvučene da se ne saplićem o kablove po kolima, i vise u vazduhu  :c:
Slikaću kako sada igleda, a kada budem ponovio proceduru, slikaću sve po redu  :wink:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D