Dodatne utičnice 12V

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Gde da nadjem jednu uticnicu sa maticom?, postavio bih je u gepek, ima je na slikama gore?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

wvojin

Mozes da probas po pijacama ili auto-pijacama. Ja sam vidjao to na Buvljaku u BGD, mislim da je bila oko 400-500 din.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

bmiillan

http://www.svezamob.rs/?p=apunjaci

ovde ima raznoraznih varijanti uticnica sa vise mesta i sa zglobovima mozda nekome zatreba
nemoj na silu uzmi veci cekic

wvojin

Stvarno ima svasta na ovom sajtu
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

scepo

Vihor korisno je imati je u gepeku , imaju da se uzmu mali fižideri koji se napajaju preko te utičnice , mnogo dobra i korisna stvar pogotovo kad ideš na duže puteve ...

Vihor

Ma da, ima sad tih frizidera sad i za 5-6 iljada
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

scepo

Da oko 40 eura pa nadalje čuo sam  :whistling:

ppejic

Da li rade na principu termooelektricnog hladjenja (Peltier element)?

Peja

Vihor

Rade kako rade, princip meni nebitan, bitno je da na 40 stepeni pivo bude 18
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

scepo

Ne znam kako rade , prijatelj ima taj frizider i mnogo dobra i praktična stvar , pogotovo za putovanje u ljetnjem periodu  :lazy:

stalker

Da ovi hladnjaci koriste Peltier cooler za hlađenje. Ja ga imam već dvije godine i zgodna je stvar.
Sada idem u offtopic ali da kad smo već dotakli temu da malo pojasnim. Ne treba od ovih hladnjaka očekivati čudo. Teško da će vam na + 40 ohladiti 4 pive ili bocu od 2 l Coca Cole. Svrha im je prvenstveno da već ohlađenim namirnicama ili pićima održaju temepraturu do 16 stupnjeva ispod temperature okoline.

Zbog toga ću jednu utičnicu ugraditi u gepek jer mi ponekad smeta kad moram taj frižider držati ispred suvozačkog sjedala ili iza njega.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Loganovac

 :jea:  Kakav off, baš mi uze reč iz usta! Ako već pričamo o ovim gedžetima, neka ljudi budu upućeni da se ne bi posle razočaravali.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

 :ziveli: Pretpostavljam da se svi slažete da je hladno pivo gadget.  :woo-hoo:

ppejic

#28
Znam da je totalni :offtopic: ali moram objasniti da ljudi ne ocekuju previse.

Iskoriscenje ovih frizidera je oko 10-15%, odnosno izuzetno malo.

Iskoriscenje klasicnog frizidera sa kompresorom je 60-85% pa vi vidite.

Peja

Vihor

Ne ide preko strujomera!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.