Dodatne utičnice 12V

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Sigurno ste se svi sreli s problemom nedostatka utičnica za uključenje raznih malih uređaja u autu kojih svakim danom imamo sve više.
Mene taj problem muči od prvog dana i pokušavam ga riješti na razne načine ali još nisam našao pravi sistem.
Najprije sam nabaio ovakav trostruki razdjelnik ali mi nije bi praktičan jer previše strši iz utičnice a često kad hoću iz njega izvući neki od utikača, izvučem sve skupa iz utičnice.



Kasnije sam nabavio ovakav spliter sa tri utičnice i USB portom kojeg sam ugurao u plastičnu kutiju koja tvornički dođe na mjestu radija (ja nisam uzeo originalni radio pa je rupa bila zatvorena tim platičnim pretincem). Sve sam to ugurao u prostor ispod centralne konzole gdje kaniji modeli Logana serijsi imaju mali pretinac.



Pokušao sam pronaći utičnicu slične originalnoj poput ovih

ili

ali sam pronašao samo ovakve



Ova zadnja je previše gruba da bi je stavio na neko vidljivo mjesto pa ću je vjerojatno ugraditi negdje u gepek i dovesti na nju stalni napon kao bi tamo preko ljeta mogao raditi mali frižider na 12V.

Kad bih pronašao neku od one dvije sa slika poviše, jednu bih ugradio pored mjenjača s vozačke strane, nasuprot one serijske sa upaljačem za cigarete.
Možda bi jedna došla i u pretinac za rukavice.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

DejanLogan


stalker

Zaboravio sam napomenuti da imam i ovakvu duplu utičnicu ali ništa od navedenog što imam nije praktično za trajnu upotrebu.  :ne:

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

DarioGTI

ja sam nesto slicno uzeo u metrou, kosta oko 10e. dobijes konzolu sa prekidacima koju spojis na org 12v upaljac, a iz te konzole dolaze 3 uticnice, jedna sa 1m kabla,(naprijed) druga sa 2m kabla(druga klupa), i treca sa 3m kabla(gepek). to sam spojio na zice od auto-radia, i ima struju samo onda kad je kljuc u "pred-kontaktu" tj kad radio ima struje....
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vihor

Karakteristike proizvoda      
            
      
Razdelnik za upaljač u automobilu 3 + USB
Tri utična mesta + USB ulaz
Namenjen napajanju uredjaja koji koriste auto upaljač
   
   
   Opis proizvoda
   
    Namenjen napajanju uredjaja koji koriste auto upaljač. Sve češća potreba za korišćenjem struje iz auto upaljača predstavlja ovaj artikal veoma korisnim.

Možete ga koristiti kako biste obezbedili napajanje za vaše uredjaje poput navigacije, fm transmittera, punjača baterija, raznih lampi ...



http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=5639




Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladja73

Stalkeru a jel planiras i dodatni akumulator za sve potorsace?  :hihi1:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

@ Vihor - takav spliter imam, vidi se na drugoj po redu slici i popunjen je. Punjač mobitela, punjač navigacije i auto ionizator a u USB je uključen punjač BT slušalice.

@ mladja - ne treba veći akumulator. Kad motor ne radi u pogonu su samo uređaji male snage (punjači) koji ne mogu iscrpit aku.
Za frižider treba utičnica u gepeku jer mi smeta ako ga moram kao do sada držati ispred desnog sjedala. On bi radio samo kad idem negdje na dulji put.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

Ja uzeo pre neki dan razdelnik sa 3 uticnice, bez USB-a :) Nema potrebe, a ovaj mi se nekako najvise svideo i najprakticniji mi je (kao klasican "lopov").
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

stalker

Ili ja slabo vidim ili ovaj ima samo dvije rupe  :conf:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

HEhe, stalkeru, vid te ne izdaje jos uvek. :)
Iz razloga sto nisam slikao, okacio sam ovaj razdelnik sa dve rupe cisto da bih pokazao kakav je (nije onaj sa kablom, nego klasican lopov). Sorry sto nisam napomenuo.  :doh: Slika ide sutra, obecavam
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

stalker

Ovaj ima zglob izgleda, pa se može zakrenuti u smjeru u kojem ti odgovara. To je zgodno.  :jea:
Ja imam onog s tri utičnice ali strši ravno ko k***c i smeta pa mi se zato ne sviđa.
Ali sam zato nabavio dodatnu ugradnu utičnicu za upaljač, mislim da je s neke stojke skinuta pa ću je ugraditi pored mjenjača,nasuprot one originalne.
Samo još moram pronaći odgovarajće svrdlo da probušim rupu u plastici.

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

Zato sam i okacio tu sliku sa dve uticnice, jer je najpribliznija mom razdelniku. Ja sam svoj uzeo bas zbog tog zgloba, jer moze da se obori i da ga namestis da ti najmanje smeta, bez dodatnih kablova. Napravicu sutra par fotki pa cu da okacim

Dobra je ovo fora, palo mi je na pamet i to, ali posto nisam bas nesto vican busenju i takvim prepravkama, nisam zeleo da se petljam u to  :hihi1:

Evo i slika, kao sto sam i obecao :)


Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

scepo

wvojin kolko si je platio ?

wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

scepo

Jeftina a korisna stvar  :to: