Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Dejan11

uzeo juce na buvljaku sa kljucem za 4500...hvataju nosac sa strane,i ok drze.zatezu se okretanjem dela gde je bravica sa kljucem tako da ne treba nikakav alat za montazu/demontazu...trebali su mi hitno za jutros pa nisam mogao da jurcam da trazim bolje..
slike malo kasnije idem na namestanje presvlaka

Dejan11


deki73

Kupio sam original poprečni krovni nosač za Sandera Stepwaya, ali sam izgubio list za montažu. Ako je još neko kupio isti, može li slika te strane? Jedan ima zelenu oznaku, a jedan plavu. Ne znam koji ide napred i tačno mesto postavljanja. Unapred hvala, ali mi treba hitan odgovor, jer treba sutra oko 17 h da ga montiram.

svrle

Ne mozes da pogresis koji ide napred a koji pozadi. Nosaci se neznatno razlikuju po duzini - recimo za jedno 1-2 cm, i imaju na sebi oznaku vozila sa strelicom gde se montiraju: napred ili pozadi. Ta oznaka je sa gornje strane drzaca ispod sipke. Na znam da li sam jasno objasnio ali zagledaj malo bolje i videces.
A sto se tice pozicije montiranja, treba da budu montirani na 'hromiranom' delu malo odvojeni od crne plastike (par cm). 

deki73

Re: svrle

Hvala puno. Namestio sam baš kako si napisao i sve je prošlo kako treba. Aj pa tako

urkepz

Pomoc gde da kupi krovne nosace za Sandero 2008.godiste,moze i polovni,samo da nisu u ovlascenom servisu jer su tamo 50-60 eura.

Aleks

Probaj u Metro-u, u Nisu ti je najblizi ako se ne varam. Mada, ja sam kupio kod Zeljka onaj model sa stopama ali sam  ipak trebao da dodam jos 10-15 eur za one iz servisa (model bez stopica). Vidjao sam na Loganima i te iz Metroa, iskreno, ne bih se usudio da na njima montiram krcat krovni kofer.  :ne:
Znaci, samo originalni - bilo da su novi ili polovni. Moje misljenje...

perke21


Andrix

Za Sandera origin u Savi na akciji oko 9500 d....ha ha. Ja jurim neki samo da se kaci na vijke za koje imaju rupe na boku krova, mnogo su mi cvrsci od onih sto stezu sa stopicama
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Svi se pričvršćuju vijcima za rupe ispod krovnih kedera, nema druge (bar ako o Loganu pričamo). Stopice ionako ne bi trebalo da prenose neku značajnu silu na krovni lim koji je tanak i ne može puno da nosi, više su kao obezbeđenje ugla između poprečne šipke i profilisanih limova (krajeva nosača) koji se šrafe tam' di gor'... U tom smislu sam na svojim nosačima malo podešavao ugao podloškama baš da se ne bi stopice previše oslanjale na krovni lim.
Druga je priča za vozila sa uzdužnim nosačima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

#100
Citat: Aleks poslato 08.04.2014. - 11:36
Probaj u Metro-u,.... Vidjao sam na Loganima i te iz Metroa, iskreno, ne bih se usudio da na njima montiram krcat krovni kofer.  :ne:
Znaci, samo originalni - bilo da su novi ili polovni. Moje misljenje...
Te iz metroa sa CAM-ovim koferom `cepam` tri godine za redom na letovanjima. Kamper sam i u koferu mi ne stoje prostiraci , peskirici i slamnati sesiri. Bude tu tereta od satora, resoa peraja, posudja, stola, ... i sam bog zna cega sve ne. Sasvim su O.K. Samo se ti pridrzavaj saveta za brzinu, zatvori ga dobro, podesi uglove i ... ne brini. Kad jednom dobo podesis nosace sa poprecnim sipkama ... tako i skidas zajedno u paru  i nemas problema. Podrazumeva se da fino rasporedis teret u koferu a i da neces nositi kaljavu ili termo-akumulacionu pec.  :hihi1:
p.s Moj brat je odustao od THULE-a i uzeo isto u metrou. U kombinaciji sa CAM-ovim koferom pet sezona voza to za grcku Opel insignijom bez problema sa dosta vecim prosecnim brzinama od mene tako da.... ti odluci.
p.p.s. Mislim da sam to vec pisao ali ajde ...  kada su sami nosaci na autu `zvizde` posle 70 - 75 km/h ali kad stavim kofer (CAM 320 l ) ni na 120 km/h se ne cuje nista .
Poz !

urkepz

Hvala svima na trudu ipak sam ih napravio sam stavicu sliku
Gvozdena ploca na otpadu.... 50 rsd
Cevi debelozidne 20x40x110.... 340 rsd
Sprej crni mat.... 320 rsd - ostalo mi jos i kofer da ispricam
Srafovi.... 32.5 rsd
Elektrode sam imao

Za 742.5 rsd krovni nosaci u fulu,moze auto da se zakaci za njih i podigne,sto ne vereujem da moze sa onim zapunktovanim od 60e,80e,170e koji su  kako kazu gospoda prodavci gde god da sam pozvao ''specijalni i originalni samo za taj tip automobila :fiju:''

drzarkod


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee

+1 na komentar kolege Loganovca