Pomoc prilikom biranja boje

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Malo morgen, kako kad su svi za crvenu boju pa svi budu crveni?   :hihi1:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Jesu svi za crvenu, ali nemaju svi crvenu!  :njanja:

Još jedna informacija, kažu da se radarom najlakše lovi baš metalik crvena... :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kovdejan

Bela na mom loganu baš lepo stoji, a boga mi i na dosta drugih marki automobila, dok ne počne da rđa  :Smiley:

Urosh85

Citat: Loganovac poslato 22.03.2010. - 07:00
Još jedna informacija, kažu da se radarom najlakše lovi baš metalik crvena... :agr:

Laserski zrak osvetli bilo koju boju, makar to bila transparentna :)
Nema veze radar sa bojom, vec sa preprekama ... auto predstavlja prepreku ... a to sto ga pandur lakse vidi jel je upadljiv na ulicama, to je nesto drugo  :njanja: :Smiley:

Loganovac

Neće baš biti da je tako, radi se o tome da laser meri hvatanjem reflektovanog zraka. Znači daljina na kojoj može da ti izmeri brzinu zavisi od koeficijenta refleksije a tu crvena boja iz nekog razloga ima blagu "prednost". Potvrđeno i u praksi.
Međutim, panduri znaju za drugu caku (iz prve ruke) - gađaju reflektor u faru ili tablicu, tu svi uglavnom dobro reflektuju, a ako je prljavo - svejedno te zaustavljaju...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog

#20
Ma sad su radari takvi da uhvate sve što hoće  :ljut:. Ako može jedan laserski miš da radi na bilo kojoj podlozi, a košta 500-600 dinara, šta tek može profi radar. Inače, direktna informacija iz policije je da se na autoputu toleriše prekoračenje do 140km/h.
Ali da ne menjamo temu. Okreni-obrni, crvena boja je vesela  :woo-hoo:, a i deluje protiv uroka. To bar istočna Srbija zna.

Vihor

   :offtopic: Zato stavis jedno 10-ak CD-ja na retrovizor i to zbuni radar!    :crazy:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Ksi

 :offtopic:



(deo sa cd-ovima je negde oko trećeg minuta)

Jelenko

Pa kad vozis normalno,mogu oni svoj radar objesiti za k...c, :njanja:bilo koje da je boje auto....a to sa cd,je cista glupost...a i zabranjeno je to cd-ove kacati za retrovizor tako  je bar u mojoj drzavi. :cul:

leotar

Crvena fakat fino stoji Sanderu, ali mi se cini da mu ipak bolje leze tamne boje. Mislim da bi neka metalik crna sa laureat opremom bila ko bombona  :hall: Evo par slika mog, dok je bio jos u salonu.

Urosh85

i dalje idemo u  :offtopic:

ovo sto je KSI ubacio sam i ja hteo,ali me preduhitrijo ...
Loganovac slazem se sa tobom, da se radi o refleksiji boje, ali laseru je dovoljan najmanji odsjaj da bi izmerio u najmanju decimalu tacno ...
kako je 90% lasera crvene boje, jer crvena se vidi na dnevnom svetlu i u svim uslovima, zar nije malo logicnije da crvena slabije odbija crvenu ?!

najbolju definiciju ti daje, ako imas gradjevinsku lasersku libelu ... uperi prema bilo kom materijalu-boji-teksturi ... i pokusaj da vidis u kom vremenskom intervalu i u kojoj tacnosti ce ti ocitati podatke ... podaci ce se ocitavati sa tacnoscu od 99,99% na bilo cemu :)

Sto se tice boje, ja i dalje glasam za belu i metalik sivu  :baeh:

:wave:

Svarog

#26
Crvena boja zaista jeste lepa i fino stoji bilo kojim kolima, posebno onim brzim iz Italije. Ali ja sam do crvene došao malo silom prilika ili zbog neposlovnosti prodavca, sad je svejedno. Elem, bio sam nešto umislio da ne doplaćujem metalik (350-400€) nego sam hteo onu tamno plavu običnu. Ali u salonu kažu kao nema, samo bela ili crvena, pa da vide šta ima na lageru. Na lageru je, naravno, bila samo crvena. Sad se ponekad razmislim i kažem sebi da sam ipak trebao da uzmem onu tamno sivu metalik, stvarno je fenomenalna boja.
U svakom slučaju, meni je moj auto najlepši na svetu.

Veterinar

Siva metalik je divna. Doplata je bila 240 evra 2006 godine, mislim da je sada oko 320 evra. Moj izbor bi sada bio RNZ.

Urosh85

I ja kad sam kupovao Logija nisu imali moju boju (Kameleon zelenu) .. pa sam cekao dve nedelje otp. da ga doteraju iz Nisa do Beograda, tamo su kao imali jedan komad, stajao je u nekoj od auto kuca ...

Posto je kupljen na lizing, to je bilo taman da se sredi dokumentacija i svi ti papiri, pa u sustini i nisam cekao ...
tad je bila doplata oko 250 eura za tu boju ... ( kraj 2005 god. )

leotar

Eh, da... Negdje davno procitah da od svih boja najlakse blijedi upravo crvena  :ne: