Logan - Električno otvaranje vrata prtljažnika

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

U pravu si, od početka se ovde meša otvaranje prtljažnika sa centralnom bravom. Otvaranje podrazumeva varijantu koju mnoga vozila imaju, npr. iz kabine ili sa daljinskog klikneš i vrata se otvore, dok centralna brava otključava i zaključava vrata a ne otvara ih. U toj varijanti najčešće se već otključana vrata otvaraju ručno, dugmetom, kao i sva ostala...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

I ja sam bio prvo planirao staviti taster na ovu plastiku kod sjedala i to malo poviše na mjesto namjenjeno prekidaču grijača sjedala ali sam se zadnji čas predomislio i stavio ga na centralni greben da bude dostupan i suvozaču.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

staracstol

Nabavio sam sve neophodne elemente tj materijal za ovaj projekat pa krećem sad kad otopli. To sam odradio i na Jugiši i primetio sam da može da se desi da slučajno stisnem taj taster bez da sam hteo. Na jugu, zadnja vrata malo odskoče i počnu da klamću pa se zaustaviš i ponovo zatvoriš. Na logi mi se čini da bi se gepek skroz podigao pa sa se odlučio za ugradnju dva tastera u seriji, tako da moraš svesno stisnuti oba da bi motorić povukao i otvorio bravu. Jel se nekom desilo da greškom u vožnji otvori prtljažnik i kako je izgledalo?

Kasalovic1996

Šta je sve potrebno od materijala da bi se ovo uradilo,od kojeg auta se uzima taj motorčić?

staracstol

Motoric se proizvodi univerzalan i kosta cca 300din. Valjaju ih na bezbroj sajtova ali i na najlonu (buvlja pijaca). Od materijala treba pribaviti kabel, papucice, taster ili tastere, lima il plastike il spera da se napravi neko mesto da se motor prihvati za poklopac prtljaznika. Sam motoric ima u pakovanju sve sto je potrebno da se prihvati za postojeci mehanizam brave.

trajce

Kasalovicu javi se na pp, obavezno da ti pokazem kako je to uradjeno kod mene.  :ziveli:

zac


trajce

Ova se tema vodi na dva razlicita mesta, cini mi se  :ne:
Ja kad sam ovo radio kod mene pisao sam o tome, a drug Kasalovic je iz mog mesta Zitista pa sam mislio da kad se tamo vidimo pokazem mu kako to izgleda kod mene.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1260.30

Sko treba jos koja slika javite  :ziveli: :to:

Kasalovic1996

Evo da osvežim malo temu posle dužeg vremena sam nabavio sve što je potrebno za ovaj poduhvat,pa kada vreme dozvoli prelazim na ugradnju.


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Kasalovic1996

Hvala.Sve sam osmislio,samo da uhvatim vremena i da mi je auto kući,pošto je često na putu.

Kasalovic1996

#27


Da li bi neko mogao da mi uslika kako je napravio onu kuko od motorčića od brave gepeka, sve sam uradio, upakovao, ali mi nikako ne ide da napravim ovo.

trajce

Javi mi se u nedelju na mob. da vidis kako je kod mene  :ziveli:

DarioGTI

Je li mozda netko vec razmisljao koliko je izvodivo na mjesto brave starog tipa ugraditi bravu novog tipa?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)