Motor 1.0 Tce

prethodna tema - sledeća tema

papicdu1

ne znam što da vam kažem,ako će zvati oko toga, javim tu

Veterinar

#61
Kazu mi u Reno Savi da su imali otkaze turbina kod nekoliko taksista. Objektivno, oni su najvise i presli do sada, ali isto tako, posto smo pricali o odrzavanju tokom garancije, to je rano za tako veliki problem. Ne razumem se u konstrukcije, aktuatore, pa ne mogu da dam drugi komentar, osim što cu da zadrzim praksu izmene ulja na 15000km. Da li bi taksistima vise otkazivale turbine kada bi i oni imali servis na 30000km? Ko zna? Svakako mi nije milo kad cujem da takvi problemi postoje. Razlog vise da se auto tokom garancije odrzava u ovlašćenim servisima.

Capriolo

Pri čemu na taxiju ti motori nemaju česte hladne startove.

Loganovac

Ali imaju mnogo startova.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Realno, radni vijek turbine je cca 200 hiljada KM, pa remont, možda nekog zadesi duži period bez remonta, nekog kraći, ali tu je to negdje.

Sad kad pričate o intervalima, sjetim se kad sam tamo nekad 2011. godine, imao Seat Toledo, 1,9 tdi, onaj od 81 kW, bio je službeno vozilo u jednom auto centru, prešao originalnih 150 hiljada km, međutim, tad sam se prvi put sreo sa tim nekim full sintetika uljima 0w itd. pa u servisnoj vidio da je auto za taj period imalo samo 4-5 servisa, obično na 25 000 km.

Auto je bio dobar, ali se turbina strašno čula, pa sam ga i ja prodao dalje, uz neki kolateral na njemu nakon pola godine, od možda 500-1000 eura.

Vjerujem da su ovi 1,0 tce što su im stradale turbine na taksiju, imali preko 250 hiljada na satu... 

Mare

Citat: Veterinar poslato 30.06.2023. - 09:45Kazu mi u Reno Savi da su imali otkaze turbina kod nekoliko taksista. Objektivno, oni su najvise i presli do sada, ali isto tako, posto smo pricali o odrzavanju tokom garancije, to je rano za tako veliki problem. Ne razumem se u konstrukcije, aktuatore, pa ne mogu da dam drugi komentar

Šta je tačno problem - raspao se aktuator, raspala se krilca, osovina dobila prevelik luft?

Veterinar

Ne znam. To su novi motori, nisu presli puno, o odrzavanju tokom garancije smo pricali.

Mare


Andrix

#68
Znaci obavezan updejt compa, na servisu. Da li treba to posebno nagovestiti ili sami odradjuju. Bilo je negde na forumu da se covek pozalio na rad na benzinu pa mu odradili update. I meni radi cudno na benz, sto sam vec pisao, pogotovo kad je hladan, kao da ima karburator . A ova explozija filtera - bez komentara sam. Mare, jel bio update na servisu ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

U septembru (možda i ranije) idem na servis pa ću videti.