Motor 1.0 Tce

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Ne bih rekao da se u ovom slučaju kupac pravi budalom, jer je svima u servisu i pod garancijom
skrenuta pažnja na problem.

Capriolo

Mrzi me sada tražim te ranije postove, ali, neki su ovde pisali da su oni to reklamirali ( onaj neobičan zvuk), a da im je rečeno da je to "normalno". Ne da je njima pri redovnom servisu samonicijativno serviser skrenuo pažnju, već obrnuto. Da je vlasnik na to ukazao kao svoje zapažanje, primedbu i prijavu i da je dobio odgovor da je taj zvuk normalan. To nije napisao samo jedan član foruma kao svoje iskustvo oko tog problema.
Za to sam pisao da su se pravili blesavi, a kupce pravili budalama.
Za ovo vlaženje menjača nisam rekao da je to bio slučaj i način postupanja. Tu je pokazana korektnost.

kiconix

Ja moram da te demantujem.
Nije sve tako crno, otisao na servis, rekli ima vlazenja, oprani, dodjite za 1000 km da proverimo.
Pri proveri zakazali termin i to je to.
Moje intervencije nema ni 0 posto.

Capriolo

Nema potrebe za dematovanjem jer sam imao u vidu i tvoje postove ( i oko aktuatora i vlaženja ), pa i samo zato za problem vlaženja menjača i napisao "Tu je pokazana korektnost"

kiconix

Epilog, nisu ni pipnuli.
Trazili misljenje iz FR i dobili instrukcije da zamene i semering koji nemaju.
Kad stigne, rade sve.

orka

Pozdrav svima.

Imam nameru da kupim Sandero 0,9 tce 90ks . Da li taj motor ima lanac ili kaiš ?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

orka

Kako su se do sada pokazali ovi motori ?

Loganovac

Pa nećemo valjda sad sve ispočetka da razglabamo - pretraži malo teme, sve je već napisano. Postoji opcija Pretrage (Search) na početnoj stranici Foruma.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Posle 2 i po meseca da zakljucim pricu.
Stigao semening, zakazan termin, odradjeno za jedan dan.
Idemo dalje.

nenad28

Pozdrav svima,

Nekolicina vas se zalila da motor nece da vuce dok je hladan. Takodje je bilo objasnjenja da je auto tako setovan zbog ocuvanja ekologije, jer hladan najvise zagadjuje (ima logike).

Meni je problem resen pre skoro dva meseca, ali nikako da podelim sa vama.
U servisu sam se pozalio da mi auto oscilujuce ubrzava izmedju 2-3000 obrtaja. Reinstalirali su mi sofrware i problem je nestao. U to sam se uverio pre dve nedelje, kada je juratnja temperatura bila -1, a auto "leti" odmah po paljenju :).
Inace, predhodno se mucio i na temperaturama od +10 dok se ne zagreje.

Loganovac

Ne mislim da je to baš pametno. Nikako nije dobro forsirati nezagrejan, pogotovo hladan motor.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Capriolo

Moguće i da ima neka nova, bolja mapa, koja će svima biti učitana tokom redovnih servisa. Ili, pak, samo onome ko se požali.
A da hladan motor nije zdravo forsirati, nema dileme.

papicdu1

evo da javim,zamenjeni motorići prednjih stakala,stavljena neka vrsta izolatora na prednja stakla, negdje u utorima,nema više zvoncanja stakla na leru.Napravljeni neki apdejti softvera motora,pitah za zvuk aktuara ili oko toga,kažu da to nije kvar ali da Renault radi na rješenju toga,spominju neke podloške.To bi išlo iza maja mjeseca,po najavama.Sutra idem na vožnju pa ću vidjeti kako radi,čini mi se da bolje vuče ali servis mi je kilometar od kuće pa ću vidjeti sutra,potdrav

Capriolo

TCe "podloške"? Kao TSI "podloške" oko njegovog problema sa Westgate ventilom turbine?
Drugar je imao Fabiju 1,2 TSI 105 koja je "dobila podloške" i dugo mi se žalio kako se posle toga (navodno) promenio način rada motora, a što može da ima logike, jer Westgate ventil utiče na pritisak turbine.