Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Citat: saša61beograd poslato 31.07.2018. - 13:05
U Kit komercu su Valeo compact brisači 53cm (u zelenoj kutiji) trenutno 375 din komad,u Panteru su prošle godine bili oko 500.Ja kupio,da se nađe,jer su definitivno najbolji koje sam stavljao na Logana,a svašta sam stavljao.
Da se ne isposne/sasuse dok ne krenu da rade.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Nasao sam neke Heyner Hybrid na ebay-u za relativno ok novce  :zloca:



Isto na foru Aero Twin-a...
E sad pise da pasuje za Logan i Sandero 2012-2015
Kacenje je ona obicna kuka


Ne znam hoce li pasovati na stepvej prve generacije zbog dimenzija
Jedan je 560mm a drugi 500mm...

Znam da moze da se upasuje 550mm, ali ne znam da ovaj od 560 ne bude zaglavljivao?  :zloca:


Cijena je oko 22-23e, daleko od toga da je jeftino, ali je mnogo jeftinije od bosch aero twina ili mishelina koji su po 50-60e

nik

Trebalo bi da može da se upakuje. Problem kod ovog tipa brisača je što su duži od same gume zbog plastike na krajevima. Koliko, zavisi od proizvodjača. Meni je ta kombinacija pravila probleme sa mislim Valeo brisačima.

PS: Probao sam razne brisače, ali od pre nešto više od godinu dana, u ove se kunem. Ništa bolje nije potrebno.

Keka

Cena od 50-60 evra je bezobrazluk i dranje neupucenih.

Tipski Bosch set flat brisaca za karting u Lav autu je 2950 din. Model 295S, novi tip aerotwin plus PPP svasta nesto.

Fabricki se jos drze, evo druga godina, ali sam uzeo gore pomenuti za rezervu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goran25

Jutros zamenjeni fabrički brisači posle 30k, jedva sam čekao da ih sklonim...namontirani Wurth flatblade...nebo i zemlja

Erazmo

#275
Ja sam pred zimu fabričke brisače za Sandera (počeli da pucaju nakon 2god), zamenio sa DOGA brisačima (na preporuku prodavca iz "Lav auta", koji kaže da su bolji od Bosch i Champion).

Brišu za medalju, i kad je šoferka samo poprskana blatom od auta u prolazu.  :dobro: Ukoliko se ispostavi da im je i trajnost pristojna (min 6-12 meseci), neću više ni tražiti dal ima NWB za Sandera - nego ću dokupim par DOGA i stavim u rezervu.

Cjena - prava sitnica - tj u rangu su sa NWB brisačima i top modelima Bosch/Champion: oko 15e komad (tj oko 3500din obe metlice)  :c:

Ali za sad vrede svaku paru  :hall:

Loganovac

Vidi, za te pare imaš 7 pari recimo Alca metlica. Ako stvarno potraju "pristojno" (6-12 meseci???  :ha: :ha:) to je preskupo. Za te pare trebalo bi da traju 5 godina.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Za te pare ne kupujem metlice.

Erazmo

Imao sam i Bosch i Champion, koštaju ko NWB i Doga - al ne traju ni 6 meseci. Imao sam i ALCA, i Mitotoyo i razne "jeftine a dobre" brisače iz Metroa i Tempa, i od svih njih se Mitotoyo još i najbolje pokazao, al kao što rekoh, nakon 6 meseci više ne zadovoljava(ju) MOJE kriterijume.

Možda su šoferke bile krive i izgrebane, al kad sam stavio prvi put NWB - svi problemi nestadoše. Prvi NWB su mi trajali 2god i zamenio sam ih čisto preventivno. Drugi su trajali 1 god, i pošto nisam imao vremena da jurim NWB - izredjali su se za kratko vreme najbolji Bosch, najbolji Champion i Mitotoyo. U početku su dobri - ali vrlo brzo dodju na nivo starih NWB. i onda sam odlučio da ne isprobavam dalje - nego našao vremena da odem do NS i kupim NWB.

Sad kad sam kupio Sandera, opet nisam imao vremena da jurim NWB - i uzeh ove DOGA - čisto da preživim do proleća. Ako potraju 6 meseci - onda su u rangu Bosch/Champion, a ako potraju 1 god i više - onda su u rangu NWB. (kvalitetom, cenom, trajnošću)

Napomena: mnogi bi sve te metlice koje sam ja skinuo sa auta kao "nedovoljno dobre" - vozili još 3 god - al kao što rekoh, MENI više nisu dobre tj ne zadovoljavaju MOJE kriterijume. Na gumama i brisačima ne štedim - jer glavu čuvaju. Kao što ne štedim na pločicama i diskovima. Hoću da vidim na vreme i stanem na vreme - onaj jedan put kad će mi život (moj i onih oko mene) zavisiti od kvaliteta gore navedenog.  :kava:

dekiv68

Kod mene fabrički brisači (banana tip) bez problema guraju 32. mesec za pređenih 33.000 km

saša61beograd

#280
Kupio sam par Alca brisača 53 cm,2x215 dinara.Stavio sam ih u nameri da za zimu sačuvam Valeo compact koje sada imam,a koji su mnogo mekši i bolji na hladnom od ovih Alca.
Pošto sam imao vremena,odlučim da malo zafarbam polugu brisača,baš tamo na kuki gde se brisači kače.Izšmirglam,ofarbam prvu ruku.Posle sat vremena,opalim drugu ruku.Posle sat i nešto,montiram onaj koji nisam farbao.Namesti se lepo,ali malo tesno.Krenem da namestim onaj koji sam farbao.Navučem ga do pola i tu stane.I ni da mrdne,ni tamo ni ovamo.Nova farba je očigledno predebela,a nije se ni osušila do kraja i sve stoji tako na pola,kao da je zavareno.Prvih 10 minuta se nisam nervirao,sledećih 10 minuta sam psovao ceo svet,a najviše sebe.Onda pokušam da skinem ceo brisač.Šraf se lako odvrne,ali brisač ni da mrdne sa osovine.I tu je bilo jedno 10 minuta psovanja.Vratim šraf i odustanem.
Odem da radim nešto drugo i posle pauze,kad sam malo ohladio, nekako skinem metlicu.Onda sam skinuo višak farbe i konačno je sve namešteno.Za svaki slučaj,skinem i vratim ga 3-4 puta da ga "razradim".
Mnogo puta sam ovako od nikakvog poslića sebi napravio nerviranje i nikako da naučim lekciju.A kiša ko zna kad će pasti.

Zoran

Dobro je da nisi šoferku razbio
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

#282
Dobro je,mada je i kompletno razbijanje svega u jednom trenutku bila opcija.A sad ozbiljno.Opruga poluge je toliko jaka da ne znam šta bi bilo da klepi po staklu,moguće da bi puklo.

speedo

Ja sam popravljao farbu baš tu gdje se kači metlica na ruku brisača, ali nisam imao problema sa debljinom farbe. Našpricam farbe iz spreja na list novine, umočim kistom i zafarbam, drži se već par godina tako.

boki01

Ja stavljam Bosch ili Champion, zavisi koji pronađem. Uvek one obične, standardne. Mernjam ih jednom godišnje pred zimsku sezonu i nikad problem. Uvek lepo brišu.