Termometar vanjske i unutrašnje temperature

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Mladjo73, strpi se dan -dva dok okacim slike, imam resenje za drzac iznad unutrasnjeg retrovizora,  bez busenja lepljenja i sl.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Aleks



Ja sam ovako osmislio nosac za ovaj model termometra, pa mozda nekom pomogne. Nosac radi na principu stipaljke, napravljen je od tankog aluminijumskog lima i ofarban u crno.




Ovde se vidi kako izgleda, donji deo profilisite da odgovara obliku termometra.


Zatim ga zavucite izmedju neba i krova.


Kada se zavuce do kraja izgleda ovako. Pazite na duzinu gornjeg kraka nosaca da nije predugacak jer moze da zadire o kuciste sijalice za osvetljavanje kabine.


Zavucete termometar sa jedne strane.....


....da bi na kraju izgledalo ovako.

Dalji postupak montaze sam objasnio u jednom od ranijih postova.
Srecan rad!!! :to: :to:
P.S. Gospodo moderatori, mozda je ovo trebalo da ide na drugu lokaciju. Odlucite sami, ako treba premestite! :to:

staracstol

Svaka cast Aleks, bez modifikacije automobila a opet elegantno. Najvise mi se svidelo to sto mozes bez problema da izvadis i bacis taj termometar kad rikne a ni stipaljka nije prevelika investicija ako sledeci termometar bude nekog oblika pa ne bude mogao da se uklopi.  :respect:

Aleks

Ma obicno parce lima koje mozes da oblikujes i farbas po zelji. Inace, nisam pristalica busenja i otvaranja rupa, pogotovu na tabli za neke stvari koje jednoga dana mogu da mi dosade ili se pokvare. E, a stacemo tada sa rupama?

mladja73

Aleks  :aplause: :aplause:

Posluzicu se tvojim izumom. Nisam ljubitelj busenja takodje a ovo je odlicno resenje.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

Aleks  :to:, nisi ti samo vatrogasac  nego i inovator  :write:.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Hvala drugari! Tu smo da se pomazemo, zato nam i sluzi ovaj forum zar ne! Pozz..

mladja73

Kao sto sam rekao posluzio sam se Aleksovim izumom i ugradio termometar. Malo sam modifikovao nosac ali sam zadovoljan kako je ispalo. I kablove sam proveo na isti nacin a sondu sam postavio kod sarke vrata. Jedno sam morao da produzujem kabl sonde jer originalni nije bio dovljno dugacak.


Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VeDuS

I .... kako ti pokazuje sa sondom kod sarke?

mladja73

Za sada je ok ali nisam nesto vozio juce i danas tako da jos nisam siguran koliko je taj polozaj sonde dobar.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VeDuS

Pa .... kad budes vozio duze......javi.

mladja73

#72
U subotu bi trebao da napravim 100 km pa obratiti paznju na temperaturu i preneti iskustva

Nastavak:
Nisam napravio u subotu planiranih 100 km ali sam iztestirao termometar po gradu. Srecom spoljna temperatura je negde oko 5ºC i pri ulasku u automobil razlike unutrasnje i spoljne temperature je bila 1ºC. Voznjom po gradu automobil se brzo zagrejao ali je rasla i pokazujuca spoljna temperatura. Naravucenije: sarka kod vrata nije dobro mesto za sondu! Najverovatnije cu je sprovesti u retrovizor ali to zahteva lepse vreme i malo vise slobodnog vremena.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Sale

CitatJa sam ovako osmislio nosac za ovaj model termometra, pa mozda nekom pomogne. Nosac radi na principu stipaljke, napravljen je od tankog aluminijumskog lima i ofarban u crno.

:respect:   sta drugo reci,jednostavno,praktično i lako uklonjivo kada prestane potreba za koriscenjem termometra  :aplause:

Vihor

kod mene taj plekčić nemože, tu mi je ona džidža bidža za naočare.    :glare:   :-)1
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.