Termometar vanjske i unutrašnje temperature

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Pa mislio sam na štok vrata nekako provući da mjeri vanjsku temperaturu

VaskezNS

Neće ti to biti dobra pozicija za senzor.

Samo napred u branik, iza mrežica kod maglenke. Drugo mesto retrovizor ali to provući...zaboravi.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

nik

Da se i ja zapljunem u temi.
Narucio sam zimus na Aliexpress-u 3 u 1 digitalni  termometar (in i out), voltmetar, sat.

U ponudi su razni (najčešće ispupčeni na gore, za lepljenje na tablu), ali mi se ovaj najviše svideo zbog uklapanja u prostor izmedju retrovizora i plafona. Postoji mogućnost podešavanja željenog prikaza, trajno jedan podatak ili ciklična promena, kao i nivo osvetljenja LED.
Negativna strana su relativno kratki provodnici temperaturnih sondi (0,3 m in i 1,5 m out), ali uredjaj omogućava podešavanja od +/- 5 stepeni C, pa ću da ih produžim.

Napajanje sam uzeo sa plafonskog svetla, tako da uredjaj ostaje upaljen posle gašenja vozila još 20 minuta, dok elektronika ne "utuli" stalni +. Mrzelo me da vučem kablove do centralne konzole.  :c:

Ugradjeno izgleda ovako


Sonde sam izvukao unutrašnju na plafon, ispod suncobrana,...


a spoljašnju (za sada) na dno A stuba.

saša61beograd

Sviđa mi se,naročito što je napajanje 12v.Ja imam neki sa bateijom 1,5 v i nije to to (mada radi dobro i vrlo je tačan,kad je oblačno).
Jedino što mislim da će kolega Nik morati da eksperimentiše sa položajem sonde da bi izbegao greške zbog uticaja sunca, topline motora i topline kolovoza.Meni je sonda uz sajtnu iza prednjeg točka (iza zavesice,blatobrana) i vrelina asfalta leti smeta,jednostavno nisam uspeo da nađem idealno mesto.Tačan je samo zimi,kad nema zračenja od kolovoza.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@

Nabavih i ja termometar...
Sa ebay-a, koristi baterije+ 12v za svijetlo(narandzasto ili plavo)...Cini mi se da je prilicno tacan( nisam ga jos ugradio u auto, spojen na 12v psu)


Kuda provuci senzor za vanjsku temperaturu na sandera?
Kabal je duzine 1.45m sto je dosta kratko...Ne znam da li smijem da ga produzim? Kako uopste funkcionise taj senzor? Jer ako je u pitanju otpor, ako dodam jos kabla moze pogresno da pokazuje? :zloca:


glavonja3


Kocijas

Ja sam senzor zavukao u krilo ispred vozackih vrata i godinama vec savrseno precizno meri. Koliko kazu na radiju toliku temperaturu pokazuje i meni u kolima. Kad se otvore vozaceva vrata lako se ubaci u krilo, zazor je oko 2 cm.

sandero2

Moze li malo preciznije
Gdje je ili sta je krilo ispred vozacevih vrata

Raja

Prednje levo, delno, krilo vozila. Kada otvoriš širom vrata, videćeš par otvora kroz koje može da se provuče sonda iz vozačkog prostora u spoljašnjost.

shole


sandero2


Goran25

450 RSD...spoljašnji senzor sam provukao do prednjeg levog krila....ujutru je najprecizniji :)

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella